Kalmar Sommarspel 050720

Arrangör: Kalmar SK-friidrott

Tävlingsledare: Tomas Lindén 0480-475006

Vädret: Svensk sommar, solsken o vindstilla, åskmoln o byiga vindar

Tyvärr slutade en vindmätare att fungera.


Rättelser med röd text
  M 100 m A-final   Vind 2,1      
1 John Lundvik 83 IFK Växjö 10,84    
2 Daniel Petersson 80 IFK Växjö 10,97    
3 Erik Johansson 86 KA2 IF 11,26    
4 Ted Jonsson 82 Oskarshamns SK 11,80    
5 Mattias Lennartsson 88 Södra Vi IF 11,81    
6 Fredrik Svensson 86 Oskarshamns SK 12,02    
7 Joakim Håkansson 87 IK Hinden 12,55    
             
  B-Final   Vind 0,0      
1 Camilo Karlström 89 Högby IF 11,33    
2 Simon Löfgren 86 Högby IF 11,59    
3 Anders Nihlstedt 89 FI Kalmarsund 11,71    
4 Christoffer Holmström 88 FI Kalmarsund 11,75    
5 Alexander Bengtsson 88 IK Hinden 12,17    
6 Simon Torell 89 Mölndals AIK 12,42    
             
  M 400 m A-final          
1 Daniel Petersson 80 IFK Växjö 50,57    
2 Nicklas Wiberg 85 FI Kalmarsund 50,74    
3 Camilo Karlström 89 Högby IF 51,26    
4 Mattias Lennartsson 88 Södra Vi IF 51,31    
             
  B-Final          
1 Johan Svensson 88 FI Kalmarsund 51,68    
2 Matias B. Reedtz 87 Trongårdens I.F 52,14    
3 Simon Torell 89 Mölndals AIK 56,90    
4 Stefan Johansson 80 IK SISU 57,23    
             
  M 5000 m          
1 Robert Toss 78 IK Akele 16,00,52    
2 Simon Rohde 89 Högby IF 16,52,62    
3 Markus Andersson 85 Högby IF 18,17,20    
             
  M Höjdhopp          
1 Björn Pettersson 85 Oskarshamns SK 198    
2 Daniel Lennartsson 88 Södra Vi IF 195    
3 Anders Nihlstedt 89 FI Kalmarsund 180    
             
  M Stavhopp          
1 Anders Nihlstedt 90 FI Kalmarsund 3,30    
2 Adam Björling 90 FI Kalmarsund 3,30    
             
  M Längd          
1 Tobias Lundqvist 80 IK SISU 6,72 1,9  
2 Anders Nihlstedt 89 FI Kalmarsund 6,13 1,0  
3 Joakim Skärlén 88 Eksjö Södra IK 5,71 2,4 5,64 (1,7)
4 Johan Andersson 88 Villstad GOIF 5,27 2,4 5,14 (1,5)
             
  M Kula 7,26 kg          
1 Per Rosell 87 FI Kalmarsund 15,69    
2 Markus Magnusson 78 FI Kalmarsund 12,51    
3 Mikael Johansson 82 IK SISU 12,47    
4 Peter Fritz 74 IK SISU 12,46    
5 Stellan Broman 56 Eksjö Södra IK 9,19    
             
  M Diskus 2,0 kg          
1 Mikael Johansson 82 IK SISU 41,49    
2 Peter Fritz 74 IK SISU 30,23    
3 Stellan Broman 56 Eksjö Södra IK 27,03    
             
  M Slägga 7,26 kg          
1 Christian Hermansson 80 IK SISU 45,14    
2 Stellan Broman 56 Eksjö Södra IK 27,48    
             
  M Spjut 800 g          
1 Nicklas Wiberg 85 FI Kalmarsund 65,80    
2 Elias Ericsson 82 FI Kalmarsund 61,60    
3 Alexander Lindell-Svensson 89 Villstad GOIF 37,26    
4 Mikael Johansson 78 Oskarshamns SK 31,60    
             
  P17 Tresteg       vind  
1 Daniel Lennartsson 88 Södra Vi IF 12,87 okänd  
2 Jonatan Gustafsson 88 FI Kalmarsund 12,68 okänd  
3 Johan Andersson 88 Villstad GOIF 11,68 okänd  
4 Lukas Bramstedt 88 FI Kalmarsund 10,91 okänd  
             
  P17 Slägga 5,0          
1 Alexander Lindell-Svensson 89 Villstad GOIF 34,38    
             
  P17 Spjut 700 g          
1 Hampus Engström 89 FI Kalmarsund 44,49    
2 Oskar Wallin 89 IK Hakarpspojkarna 43,43    
3 Joakim Skärlén 88 Eksjö Södra IK 32,87    
  Joachim Ivarsson 89 IF Udd inget godkänt    
             
  P15 100 m Final   Vind 0,0      
1 Adam Björling 90 FI Kalmarsund 11,99    
2 Mattias Olander 92 Högby IF 12,36    
3 Viktor Josefsson 91 IK SISU 12,48    
4 Niclas Teveborg 91 Österhaninge IF 12,55    
5 Erik Romberg 90 Högby IF 12,82    
6 Hampus Sjöqvist 90 IFK Växjö 12,98    
7 Jonathan Persson 90 Högby IF 13,23    
8 Andreas Lindell-Svensson 91 Villstad GOIF 13,74    
             
  P15 800 m          
1 Martin Lundqvist 90 IK SISU 2,11,56    
2 Hannes Assarsson 91 IK SISU 2,12,45    
3 Robin Slättengren 91 Högby IF 2,21,71    
4 Jonathan Persson 90 Högby IF 2,23,70    
5 Andreas Lindell-Svensson 91 Villstad GOIF 2,29,78    
             
  P15 100 mHä 84,0   Vind 0,3      
1 Carl-Johan Stenmalm 91 IFK Växjö 15,11    
2 Hannes Assarsson 91 IK SISU 17,28    
             
  P15 Höjdhopp          
1 Oskar Jonsson 90 IFK Växjö 176    
2 Adam Björling 90 FI Kalmarsund 164    
2 Mikael Gakis-Lindestrand 90 FIF Gnistan 164    
4 Viktor Josefsson 91 IK SISU 160    
5 Daniel Andersson 91 KA2 IF 155    
6 Pontus Kvist 91 Södra Vi IF 155    
7 Carl-Johan Stenmalm 91 IFK Växjö 155    
             
  P15 Tresteg       Vind  
1 Oskar Jonsson 90 IFK Växjö 11,65 0,0  
2 Mikael Gakis-Lindestrand 90 FIF Gnistan 11,17 -0,1  
3 Victor Sjödahl 90 IK Hinden 10,71 0,0  
4 Robin Slättengren 91 Högby IF 10,68 0,0  
5 Mattias Olander 92 Högby IF 10,58 0,0  
6 Viktor Josefsson 91 IK SISU 10,55 -0,1  
7 Carl-Johan Stenmalm 91 IFK Växjö 10,43 0,0  
8 Jonatan Sjödahl 91 IK Hinden 10,14 0,0  
9 Vilhelm Roxling 91 KA2 IF 9,89 0,0  
             
  P15 Kula 4,0 kg          
1 Adam Björling 90 FI Kalmarsund 13,70    
2 Erik Romberg 90 Högby IF 12,91    
3 Jonathan Persson 90 Högby IF 12,80    
4 Hampus Sjöqvist 90 IFK Växjö 10,50    
5 Hannes Assarsson 91 IK SISU 10,30    
6 Simon Assarsson 91 IK SISU 9,78    
7 Kevin Blomé 91 FIF Gnistan 9,62    
8 Andreas Lindell-Svensson 91 Villstad GOIF 9,45    
9 Viktor Josefsson 91 IK SISU 9,42    
             
  P15 Diskus 1,0 kg          
1 Erik Romberg 90 Högby IF 40,88    
2 Adam Björling 90 FI Kalmarsund 40,66    
3 Jonathan Persson 90 Högby IF 36,03    
4 Hampus Sjöqvist 90 IFK Växjö 33,88    
5 Andreas Lindell-Svensson 91 Villstad GOIF 29,35    
6 Kevin Blomé 91 FIF Gnistan 25,95    
             
  P13 80 m heat 1   Vind 2,7      
1 Mattias Olander 92 Högby IF 9,96    
2 Sebastian Karlsson 92 Glasrikets RC 10,66    
3 Axel Eriksson 92 Högby IF 11,11    
4 Mattias Johansson 92 IK SISU 11,14    
5 Hannes Carlsson 93 Kalmar SK 11,20    
6 Andreas Karlsson 92 IF Göta Karlstad 11,74    
             
  Heat 2   Vind 2,1      
1 Markus Johansson 92 Högby IF 10,71    
2 Johan Nilsson 92 Högby IF 11,00    
3 Kalle Härlebo 93 IK SISU 11,19    
4 Sondre Johre 93 Asker SK Friidrett 11,43    
5 Hampus Widlund 93 IFK Växjö 11,88    
6 Emil Pettersson 92 IFK Mora Friidrott 11,98    
7 Tom Tuvhag 93 IFK Växjö 12,06    
             
  A-Final   Vind 1,2      
1 Mattias Olander 92 Högby IF 10,09    
2 Sebastian Karlsson 92 Glasrikets RC 10,62    
3 Markus Johansson 92 Högby IF 10,78    
4 Johan Nilsson 92 Högby IF 11,18    
5 Mattias Johansson 92 IK SISU 11,28    
6 Axel Eriksson 92 Högby IF 11,35    
7 Kalle Härlebo 93 IK SISU 11,37    
8 Hannes Carlsson 93 Kalmar SK 11,43    
             
  B-Final   Vind 0,2      
1 Andreas Karlsson 92 IF Göta Karlstad 11,52    
2 Hampus Widlund 93 IFK Växjö 11,89    
3 Tom Tuvhag 93 IFK Växjö 12,12    
4 Emil Pettersson 92 IFK Mora Friidrott 12,42    
  Sondre Johre 93 Asker SK Friidrett DNS    
             
  P13 600 m          
1 Markus Johansson 92 Högby IF 1,37,62    
2 Sebastian Karlsson 92 Glasrikets RC 1,37,96    
3 Johan Nilsson 92 Högby IF 1,50,05    
4 Kalle Härlebo 93 IK SISU 1,51,63    
5 Mattias Johansson 92 IK SISU 1,58,33    
6 Emil Pettersson 92 IFK Mora 1,58,67    
7 Tom Tuvhag 93 IFK Växjö 2,03,40    
8 Gustav Kask 93 IFK Lund 2,04,70    
9 Hampus Widlund 93 IFK Växjö 2,08,38    
             
  P13 Längdhopp          
1 Sebastian Karlsson 92 Glasrikets RC 5,30 1,0  
2 Markus Johansson 92 Högby IF 4,87 3,7 4,75 (0,8)
3 Axel Eriksson 92 Högby IF 4,64 1,0  
4 Hannes Carlsson 93 Kalmar SK 4,57 0,4  
5 Mattias Johansson 92 IK SISU 4,27 1,5  
6 Johan Nilsson 92 Högby IF 4,26 1,1  
7 Sondre Johre 93 Asker SK Friidrett 4,20 0,5  
8 Emil Pettersson 92 IFK Mora Friidrott 4,10 1,6  
9 Tom Tuvhag 93 IFK Växjö 4,10 3,0 4,03 (0,6)
10 Kalle Härlebo 93 IK SISU 4,08 0,4  
11 Filip Larsson 93 Eksjö Södra IK 3,94 1,5  
12 Hampus Widlund 93 IFK Växjö 3,78 0,4  
             
  P13 Kula 3,0 kg          
1 Mattias Olander 92 Högby IF 12,17    
2 Markus Johansson 92 Högby IF 10,94    
3 Kalle Härlebo 93 IK SISU 8,98    
4 Emil Pettersson 92 IFK Mora Friidrott 8,21    
5 Pontus Wikström 92 IFK Växjö 8,14    
6 Mattias Johansson 92 IK SISU 7,80    
7 Filip Larsson 93 Eksjö Södra IK 7,44    
8 Hampus Widlund 93 IFK Växjö 6,06    
9 Tom Tuvhag 93 IFK Växjö 5,10    
             
  P13 Spjut 400 g          
1 Andreas Rohde 92 Högby IF 33,78    
2 Pontus Wikström 92 IFK Växjö 30,53    
3 Axel Eriksson 92 Högby IF 29,62    
4 Sebastian Karlsson 92 Glasrikets RC 28,88    
5 Filip Larsson 93 Eksjö Södra IK 28,07    
6 Anton Nilsson 94 FIK Färjestaden 22,06    
             
  P13 Mångkampspokalen          
1 Markus Johansson 92 Högby IF 4    
2 Mattias Johansson 92 IK SISU 11    
3 Kalle Härlebo 93 IK SISU 12    
4 Emil Pettersson 92 IFK Mora Friidrott 16    
5 Tom Tuvhag 93 IFK Växjö 20    
6 Hampus Widlund 93 IFK Växjö 21    
             
  P11 60 m   Vind 0,4      
1 Johan Reimer 94 IFK Lund 9,15    
2 Robert Nilsson 94 Oskarshamns SK 9,23    
3 Gustaf Wilsborn 94 IFK Växjö 9,39    
4 Axel Rosling 95 FIK Färjestaden 9,45 0,1 sprang med P9
5 Marcus Andersson 94 FIK Färjestaden 9,71    
6 Henrik Nilsson 94 Kalmar SK 9,75    
7 Emil Quick 95 Kalmar SK 9,83    
8 Hampus Sturesson 95 FIK Färjestaden 9,86    
9 Ken Slättengren 95 Högby IF 10,10    
             
  P11 600 m          
1 Marcus Andersson 94 FIK Färjestaden 1,56,30    
2 Johan Reimer 94 IFK Lund 1,57,90    
3 Axel Rosling 95 FIK Färjestaden 2,11,32    
4 Hampus Sturesson 95 FIK Färjestaden 2,11,36    
5 Ken Slättengren 95 Högby IF 2,16,95    
6 Emil Quick 95 Kalmar SK 2,25,95    
             
  P11 Längdhopp       Vind  
1 Gustaf Wilsborn 94 IFK Växjö 4,39 2,3 4,18 (1,5)
2 Johan Reimer 94 IFK Lund 4,13 2,1 4,06 (1,9)
3 Marcus Andersson 94 FIK Färjestaden 3,82 3,4 3,79 (0,4)
4 Robert Nilsson 94 Oskarshamns SK 3,80 0,8  
5 Henrik Nilsson 94 Kalmar SK 3,76 2,4 3,75 (0,7)
6 Axel Rosling 95 FIK Färjestaden 3,60 4,2 3,59 (0,6)
7 Hampus Sturesson 95 FIK Färjestaden 3,60 3,4 3,55 (0,8)
8 Victor Wiklund-Finnerud 94 IL Ros 3,57 2,7 3,53 (0,8)
9 Ken Slättengren 95 Högby IF 3,49 1,1  
10 Emil Quick 95 Kalmar SK 3,40 1,4  
             
  P11 Kula 2,0 kg          
1 Robert Nilsson 94 Oskarshamns SK 9,99    
2 Henrik Nilsson 94 Kalmar SK 8,93    
3 Gustaf Wilsborn 94 IFK Växjö 8,70    
4 Marcus Andersson 94 FIK Färjestaden 8,49    
5 Johan Reimer 94 IFK Lund 8,38    
6 Tobias Vikström 94 IFK Växjö 8,01    
7 Anton Nilsson 94 FIK Färjestaden 7,90    
8 Hampus Sturesson 95 FIK Färjestaden 6,10    
9 Marcus Wiklund-Finnerud 95 IL Ros 5,95    
10 Axel Rosling 95 FIK Färjestaden 4,79    
             
  P11 Mångkampspokalen          
1 Johan Reimer 94 IFK Lund 6    
2 Marcus Andersson 94 FIK Färjestaden 7    
3 Axel Rosling 95 FIK Färjestaden 12    
4 Hampus Sturesson 95 FIK Färjestaden 15    
             
  P9 60 m final   Vind 0,1      
1 Isak Oskarsson 96 Stensjöns IF 9,76    
2 Lucas Andersson 96 FIK Färjestaden 10,65    
3 Victor Nilsson 97 Högby IF 11,15    
             
  P9 600 m          
1 Lucas Andersson 96 FIK Färjestaden 2,23,22    
2 Isak Oskarsson 96 Stensjöns IF 2,26,72    
3 Sackarias Wohlin 98 Stensjöns IF 2,27,78    
4 Viktor Nilsson 97 Högby IF 2,32,21    
             
  P9 Längdhopp       vind  
1 Isak Oskarsson 96 Stensjöns IF 3,62 0,6  
2 Lucas Andersson 96 FIK Färjestaden 3,00 3,1 2,92 (1,6)
             
  P9 Kula 2,0 kg          
1 Isak Oskarsson 96 Stensjöns IF 6,82    
2 Lucas Andersson 96 FIK Färjestaden 5,09    
3 Viktor Nilsson 97 Högby IF 3,49    
             
  P9 Mångkampspokalen          
1 Isak Oskarsson 96 Stensjöns IF 5    
2 Lucas Andersson 96 FIK Färjestaden 7    
             
  K 100 m Heat 1   Vind 0,0      
1 Jenny Nilsson 83 Oskarshamns SK 12,41    
2 Emelie Ottosson 85 KA2 IF 12,48    
3 Marie Barenfeld 85 IFK Växjö 13,00    
4 Louisa Brandt 88 Solna Friidrott 13,04    
5 Sara Johansson 86 Kisa SK 13,13    
6 Gabriella Eriksson 89 Södra Vi IF 13,20    
7 Annelie Ahlsin 88 Kisa SK 13,75    
             
  Heat 2   Vind 0,7      
1 Frida Hjelm 88 Oskarshamns SK 12,92    
2 Emelie Madsen 89 Södra Vi IF 12,97    
3 Jasmine Andersson 88 FI Kalmarsund 12,99    
4 Jenny Nilsson 85 IFK Växjö 13,03    
5 Lisa Nyström 89 FI Kalmarsund 13,47    
6 Erika Jonasson 88 IFK Växjö 14,15    
             
  A-Final   Vind 0,3      
1 Jenny Nilsson 83 Oskarshamns SK 12,50    
2 Emelie Ottosson 85 KA2 IF 12,52    
3 Jasmine Andersson 88 FI Kalmarsund 12,96    
4 Louisa Brandt 88 Solna Friidrott 13,00    
5 Marie Barenfeld 85 IFK Växjö 13,09    
6 Frida Hjelm 88 Oskarshamns SK 13,10    
7 Jenny Nilsson 85 IFK Växjö 13,13    
8 Emelie Madsen 89 Södra Vi IF 13,13    
             
  B-Final   Vind 0,2      
1 Sara Johansson 86 Kisa SK 13,04    
2 Gabriella Eriksson 89 Södra Vi IF 13,16    
3 Annelie Ahlsin 88 Kisa SK 13,74    
  Lisa Nyström 89 FI Kalmarsund DNS    
  Erika Jonasson 88 IFK Växjö DNS    
             
  K 400 m          
1 Jenny Nilsson 83 IFK Växjö 59,61    
2 Louise Sandberg 76 Spårvägen 60,75    
3 Olivia Bergvall 88 Oskarshamns SK 62,74    
4 Emelie Gabrielsson 88 Oskarshamns SK 66,04    
5 Sara Klingstedt 89 Södra Vi IF 68,91    
6 Therese Nilsson 91 Kalmar SK 69,31    
             
  K 5000 m          
1 Karin Elf 80 IF Start 18,08,97    
2 Maria Högberg 78 FK Studenterna 18,48,86    
3 Sofie Barkstedt 86 Oskarshamns SK 18,55,50    
4 Ida Ivarsson 89 Målilla Mörlunda SKI 19,14,06    
5 Terese Petersson 84 Högby IF 20,14,52    
             
  K Höjdhopp          
1 Sofia Kask 89 IFK Lund 164    
2 Jonna Bramstedt 86 FI Kalmarsund 160    
3 Louisa Brandt 88 Solna Friidrott 155    
3 Amelie Astander 91 Kalmar SK 155    
5 Lisa Nyström 89 FI Kalmarsund 150    
             
  K Stavhopp          
1 Louise Carlsson 87 FI Kalmarsund 3,10    
2 Hedvig Samuelsson 91 FIK Färjestaden 2,90    
3 Angelica Gustavsson 92 FIK Färjestaden 2,90    
4 Lisa Nyström 89 FI Kalmarsund 2,60    
5 Kathrine Karlström 91 Högby IF 2,50    
6 Sara Liljenström 90 IK SISU 2,40    
7 Emma Eneros 93 Kalmar SK 1,90    
8 Pricilla C.Branco 89 FI Kalmarsund 1,90    
             
  K Längd       Vind  
1 Jasmine Andersson 88 FI Kalmarsund 5,34 1,8  
2 Sara Johansson 86 Kisa SK 5,26 2,8 4,93 (0,8)
3 Erika Jonasson 88 IFK Växjö 5,10 1,8  
4 Martina Klüft 80 IFK Växjö 4,85 0,9  
5 Emelie Madsen 89 Södra Vi IF 4,84 2,7 4,78 (0,6)
6 Gabriella Eriksson 89 Södra Vi IF 4,50 2,3 4,31 (0,6)
7 Sandra Wallström 89 Ärla IF 4,49 2,3 4,45 (0,6)
             
  K Kula 4,0 kg          
1 Maria Bengtsson 88 IFK Växjö 12,18    
2 Johanna Lundmark 89 Södra Vi IF 8,40    
             
  K Diskus 1,0 kg          
1 Catrin Wallin 84 IK SISU 25,91    
             
  K Slägga 4,0 kg          
1 Frida Brolin 85 Ärla IF 50,13    
2 Maria Gustavsson 83 IK Hinden 48,76    
3 Rebecka Karlsson 79 Alvesta FI 44,02    
             
  K Spjut 600 g          
1 Rebecka Karlsson 79 Alvesta FI 38,50    
2 Frida Engström 91 IFK Växjö 31,45    
3 Martina Carlsson 91 Habo FI 04 30,92    
4 Sandra Wallström 89 Ärla IF 28,64    
             
  F17 Tresteg       Vind  
1 Jasmine Andersson 88 FI Kalmarsund 11,31 okänd  
2 Lovisa Gårlin 89 GOIF Tjalve 10,62 okänd  
3 Lisa Nyström 89 FI Kalmarsund 9,49 okänd  
             
  F17 Diskus 1,0 kg          
1 Maria Bengtsson 88 IFK Växjö 37,54    
2 Erika Jonasson 88 IFK Växjö 32,33    
3 Erica Andersson 90 FI Kalmarsund 31,54    
4 Johanna Lundmark 89 Södra Vi IF 30,21    
5 Hanna Larsson 88 Eksjö Södra IK 26,81    
6 Ida Andreasson 88 Eksjö Södra IK 25,20    
7 Louise Josefsson 88 IK SISU 25,06    
             
  F17 Slägga 3,0 kg          
1 Maria Bengtsson 88 IFK Växjö 40,31    
2 Hanna Larsson 88 Eksjö Södra IK 28,66    
3 Louise Josefsson 88 IK SISU 28,05    
             
  F15 100 m Heat 1   Vind 0,7      
1 Rebecca Eriksson 91 Södra Vi IF 13,05    
2 Malin Johansson 90 IK SISU 13,16    
3 My Finnman 90 Högby IF 13,27    
4 Sara Nilsson 90 Oskarshamns SK 13,55    
5 Sofi Karlsson 91 Kalmar SK 13,60    
6 Lisa Torell 91 Mölndals AIK 14,64    
             
  Heat 2   Vind 1,2      
1 Tove Karlsson 91 Kalmar SK 13,15    
2 Elsa Salomonson 90 FI Kalmarsund 13,32    
3 Nathalie Petersson 91 IK Hinden 13,35    
4 Sara Nilsson 90 FI Kalmarsund 13,60    
5 Sara Koskenkona 91 FIF Gnistan 13,88    
6 Ina Rudman 90 FI Kalmarsund 14,03    
             
  Heat 3   Vind 0,0      
1 Natalie Lundborg 90 IK SISU 12,82    
2 Ellinor Tuvhag 91 IFK Växjö 13,71    
3 Frida Wändesjö 91 Kalmar SK 14,01    
4 Therese Nilsson 91 Kalmar SK 14,58    
             
  A-Final   Vind 0,2      
1 Natalie Lundborg 90 IK SISU 12,71    
2 Rebecca Eriksson 91 Södra Vi IF 13,18    
3 My Finnman 90 Högby IF 13,26    
4 Tove Karlsson 91 Kalmar SK 13,28    
5 Malin Johansson 90 IK SISU 13,35    
6 Sara Nilsson 90 Oskarshamns SK 13,61    
7 Nathalie Petersson 91 IK Hinden 13,63    
  Elsa Salomonson 90 FI Kalmarsund DNS    
             
  B-Final   Vind 0,5      
1 Ellinor Tuvhag 91 IFK Växjö 13,73    
2 Sofi Karlsson 91 Kalmar SK 13,75    
3 Sara Koskenkona 91 FIF Gnistan 14,04    
4 Frida Wändesjö 91 Kalmar SK 14,07    
5 Ina Rudman 90 FI Kalmarsund 14,18    
6 Lisa Torell 91 Mölndals AIK 14,78    
  Therese Nilsson 91 Kalmar SK DNS    
  Sara Nilsson 90 FI Kalmarsund DNS    
             
  F15 800 m          
1 Sara Nilsson 90 FI Kalmarsund 2,26,47    
2 Elin Persson 90 IFK Växjö 2,29,34    
3 Lina Adreasson 91 Eksjö Södra IK 2,33,91    
4 Maria Biesert 90 IFK Växjö 2,37,53    
5 Linda Johansson 91 IFK Växjö 2,41,49    
6 Petronella Karlsson 91 Kalmar SK 3,02,42    
7 Magdalena Persson 91 Högby IF 3,05,75    
             
  F15 80m häck 76,2   Vind 0,0      
1 Tove Karlsson 91 Kalmar SK 12,55    
2 My Finnman 90 Högby IF 12,82    
3 Erica Andersson 90 FI Kalmarsund 13,31    
4 Anna Maria Roubert 90 Ljungby FK 13,56    
5 Maja Gustavsson 90 IFK Växjö 14,06    
6 Ellinor Tuvhag 91 IFK Växjö 14,17    
7 Hedvig Samuelsson 91 FIK Färjestaden 14,47    
8 Sara Koskenkona 91 FIF Gnistan 15,27    
             
  F15 Höjd          
1 Adina Engström 90 Mölndals AIK 168    
2 Amelie Astander 91 Kalmar SK 159    
3 Erica Andersson 90 FI Kalmarsund 155    
4 Frida Engström 91 IFK Växjö 150    
5 Malin Månsson 90 Oskarshamns SK 150    
6 Ida Carlsson 91 Oskarshamns SK 150    
7 Cajsa Johansson 91 FIF Gnistan 150    
8 Anna Maria Roubert 90 Ljungby FK 145    
9 Rebecca Eriksson 91 Södra Vi IF 145    
10 Johanna Håkansson 90 IK Hinden 140    
11 Hedvig Samuelsson 91 FIK Färjestaden 140    
12 Elin Gustafsson 91 IK Hinden 140    
13 Alexandra Hjorth 93 Upsala IF 140    
14 Sara Koskenkona 91 FIF Gnistan 135    
             
  F15 Tresteg       Vind  
1 Rebecca Eriksson 91 Södra Vi IF 10,93 0,4  
2 Erica Andersson 90 FI Kalmarsund 10,53 3,7 10,47 (1,8)
3 Frida Engström 91 IFK Växjö 10,19 -0,5  
4 Hedvig Samuelsson 91 FIK Färjestaden 9,93 3,1 9,47 (0,9)
5 Malin Månsson 90 Oskarshamns SK 9,91 5,0 9,87 (1,7)
6 Elsa Salomonson 90 FI Kalmarsund 9,81 1,9  
7 Nathalie Petersson 91 IK Hinden 9,66 1,6  
8 Elin Wettefalk 91 Kalmar SK 9,57 0,7  
9 Linda Johansson 91 IFK Växjö 9,36 2,7 9,24 (0,7)
             
  F15 Diskus 0,6 kg          
1 Lina Adreasson 91 Eksjö Södra IK 37,27    
2 Erica Andersson 90 FI Kalmarsund 35,10    
3 Martina Carlsson 91 Habo FI 04 34,49    
4 Maja Gustavsson 90 IFK Växjö 32,62    
5 Malin Johansson 90 IK SISU 32,24    
6 Emma Skärlén 90 Eksjö Södra IK 28,84    
7 Johanna Andersson 90 Villstad GOIF 28,73    
8 Patricia Bengtsson 91 IFK Växjö 28,30    
9 Magdalena Persson 91 Högby IF 26,09    
10 Ida Storm 91 IK Hinden 24,25    
11 Linda Johansson 91 IFK Växjö 22,33    
12 Ellinor Tuvhag 91 IFK Växjö 19,19    
             
  F15 Spjut 400 g          
1 Frida Engström 91 IFK Växjö 38,20    
2 Martina Carlsson 91 Habo FI 04 36,54    
3 Victoria Bengtsson 90 IFK Växjö 34,25    
4 Elin Gustafsson 91 IK Hinden 32,19    
5 Lina Adreasson 91 Eksjö Södra IK 29,34    
6 Elsa Salomonson 90 FI Kalmarsund 25,40    
7 Patricia Bengtsson 91 IFK Växjö 24,60    
8 Malin Johansson 90 IK SISU 23,61    
9 Elin Wettefalk 91 Kalmar SK 21,03    
10 Hedvig Samuelsson 91 FIK Färjestaden 20,72    
11 Magdalena Persson 91 Högby IF 19,21    
  Johanna Andersson 90 Villstad GOIF ej res    
             
  F13 80 m Heat 1   Vind 2,1      
1 Julia Wiberg 92 UF Contact 10,71    
2 Evelina Grenmyr 93 IK Hinden 11,38    
3 Josefin Gabrielsson 92 Oskarshamns SK 11,61    
4 Erika Karlsén 92 IK Hinden 11,92    
5 Emma Jeansson 93 Högby IF 11,98    
6 Sofie Lundström 93 FIK Färjestaden 12,03    
7 Karolin Karlsson 93 Kalmar SK 12,08    
             
  Heat 2   Vind -1,0      
1 Johanna Mathisson 92 FIF Gnistan 11,11    
2 Jennie Strömberg 92 IFK Växjö 11,18    
3 Mimmi Carlson 93 IK Hinden 11,22    
4 Jessica Depta 92 IFK Växjö 11,50    
5 Angelica Gustavsson 92 FIK Färjestaden 11,58    
6 Alexandra Hjorth 93 Upsala IF 11,68    
7 Elin Magnusson 93 IFK Växjö 11,90    
8 Nikki Kristiansson 92 FIK Färjestaden 11,93    
             
  A-Final   Vind -1,0      
1 Julia Wiberg 92 UF Contact 10,63    
2 Jennie Strömberg 92 IFK Växjö 11,10    
3 Johanna Mathisson 92 FIF Gnistan 11,22    
4 Evelina Grenmyr 93 IK Hinden 11,26    
5 Mimmi Carlson 93 IK Hinden 11,28    
6 Josefin Gabrielsson 92 Oskarshamns SK 11,45    
7 Jessica Depta 92 IFK Växjö 11,48    
8 Angelica Gustavsson 92 FIK Färjestaden 11,59    
             
  B-Final   Vind 0,2      
1 Alexandra Hjorth 93 Upsala IF 11,36    
2 Erika Karlsén 92 IK Hinden 11,78    
3 Elin Magnusson 93 IFK Växjö 11,97    
4 Nikki Kristiansson 92 FIK Färjestaden 12,00    
5 Sofie Lundström 93 FIK Färjestaden 12,26    
6 Karolin Karlsson 93 Kalmar SK 12,58    
  Emma Jeansson 93 Högby IF DNS    
             
  F13 600 m          
1 Jennie Strömberg 92 IFK Växjö 1,56,36    
2 Nikki Kristiansson 92 FIK Färjestaden 1,57,05    
3 Julia Wiberg 92 UF Contact 1,57,16    
4 Erika Karlsén 92 IK Hinden 2,00,77    
5 Evelina Grenmyr 93 IK Hinden 2,02,78    
6 Mimmi Carlson 93 IK Hinden 2,02,95    
7 Johanna Mathisson 92 FIF Gnistan 2,10,40    
8 Jessica Depta 92 IFK Växjö 2,12,30    
9 Emma Persson 93 Högby IF 2,22,40    
             
  F13 Längd          
1 Julia Wiberg 92 UF Contact 4,82 -0,7  
2 Johanna Mathisson 92 FIF Gnistan 4,77 -0,6  
3 Jennie Strömberg 92 IFK Växjö 4,66 0,0  
4 Mimmi Carlson 93 IK Hinden 4,54 -0,2  
5 Jessica Depta 92 IFK Växjö 4,49 -1,3  
6 Angelica Gustavsson 92 FIK Färjestaden 4,46 0,6  
7 Alexandra Hjorth 93 Upsala IF 4,40 0,0  
8 Erika Karlsén 92 IK Hinden 4,39 -0,1  
9 Nikki Kristiansson 92 FIK Färjestaden 4,23 0,3  
10 Josefin Gabrielsson 92 Oskarshamns SK 4,16 1,1  
11 Elin Magnusson 93 IFK Växjö 4,12 -1,1  
12 Evelina Grenmyr 93 IK Hinden 4,08 -0,3  
13 Angelica Bengtsson 93 IFK Växjö 4,05 0,0  
14 Emma Eneros 93 Kalmar SK 4,03 -0,1  
15 Sofie Lundström 93 FIK Färjestaden 4,02 -0,4  
16 Emma Svensson 92 UF Contact 3,99 -0,1  
17 Sara Karlström 92 Kalmar SK 3,94 0,0  
18 Karolin Karlsson 93 Kalmar SK 3,73 -0,8  
19 Sofia Hietala 92 Hanvikens SK 3,66 -0,7  
             
  F13 Kula 2,0 kg          
1 Julia Wiberg 92 UF Contact 10,29    
2 Nikki Kristiansson 92 FIK Färjestaden 10,26    
3 Mimmi Carlson 93 IK Hinden 9,97    
4 Jessica Depta 92 IFK Växjö 9,92    
5 Hanna Sjögren 93 FIK Färjestaden 9,21    
6 Emma Svensson 92 UF Contact 8,93    
7 Jennie Strömberg 92 IFK Växjö 8,76    
8 Sofia Hietala 92 Hanvikens SK 8,72    
9 Johanna Mathisson 92 FIF Gnistan 8,67    
10 Angelica Bengtsson 93 IFK Växjö 8,56    
11 Emma Persson 93 Högby IF 8,44    
12 Sara Karlström 92 Kalmar SK 8,12    
13 Sofie Lundström 93 FIK Färjestaden 7,75    
14 Emma Jeansson 93 Högby IF 7,65    
15 Johanna Carlsson 93 Habo FI 04 7,24    
16 Evelina Grenmyr 93 IK Hinden 7,23    
17 Erika Karlsén 92 IK Hinden 7,13    
             
  F13 Spjut 400 g          
1 Angelica Bengtsson 93 IFK Växjö 25,57    
2 Sara Karlström 92 Kalmar SK 24,03    
3 Alexandra Hjorth 93 Upsala IF 22,95    
4 Emma Persson 93 Högby IF 22,12    
5 Nikki Kristiansson 92 FIK Färjestaden 22,06    
6 Emma Jeansson 93 Högby IF 18,98    
7 Johanna Carlsson 93 Habo FI 04 18,70    
8 Beata Kristiansson 94 FIK Färjestaden 18,58    
9 Emma Eneros 93 Kalmar SK 18,40    
10 Frida Svensson 94 UF Contact 13,96    
11 Hanna Sjögren 93 FIK Färjestaden 12,57    
12 Emma Svensson 92 UF Contact 12,02    
13 Sofie Lundström 93 FIK Färjestaden 11,14    
             
  F13 Mångkampspokalen          
1 Julia Wiberg 92 UF Contact 6    
2 Jennie Strömberg 92 IFK Växjö 11    
3 Mimmi Carlson 93 IK Hinden 18    
4 Johanna Mathisson 92 FIF Gnistan 18    
5 Nikki Kristiansson 92 FIK Färjestaden 19    
6 Jessica Depta 92 IFK Växjö 23    
7 Evelina Grenmyr 93 IK Hinden 24    
8 Erika Karlsén 92 IK Hinden 25    
             
  F11 60 m Heat 1   Vind 0,8      
1 Tova Österberg 94 FIK Färjestaden 8,95    
2 Josefin Palm 94 Gefle IF 9,40    
3 Emelie Jacobsson 94 Kalmar SK 9,73    
4 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 9,83    
5 Julia Karlsson 95 IF Göta Karlstad 9,90    
6 Malin Andersson 95 FIK Färjestaden 9,98    
7 Rebecka Skärlén 94 Eksjö Södra IK 9,99    
8 Frida Lindström 95 FIK Färjestaden 10,35    
             
  Heat 2   Vind 3,2      
1 Nikki Berglund 94 FIK Färjestaden 8,85    
2 Emma Norss 94 Södertälje IF 9,15    
3 Emma Lembke 94 IK Hinden 9,55    
4 Frida Petersson 94 FIK Färjestaden 9,56    
5 Annie Pettersson 95 IFK Mora 9,72    
6 Thea Lundgren 94 IK Hinden 9,74    
7 Agnes Knutsson 94 Kalmar SK 10,10    
8 Jasmine Stjernkvist 94 IK Hinden 10,44    
             
  Heat 3   Vind 2,0      
1 Ellen Runesson 94 UF Contact 8,90    
2 Maja Eklund 94 IK Hinden 9,05    
3 Kajsa Wiberg 94 UF Contact 9,20    
4 Hedda Liljegren 94 IK Hinden 9,32    
5 Alicia Grenmyr 95 IK Hinden 9,43    
6 Nellie Lindéen 94 Kalmar SK 9,97    
7 Elinor Gårdhed 94 IFK Växjö 10,56    
             
  A-Final   Vind 2,0      
1 Ellen Runesson 94 UF Contact 8,82    
2 Nikki Berglund 94 FIK Färjestaden 8,86    
3 Tova Östenberg 94 FIK Färjestaden 8,97    
4 Maja Eklund 94 IK Hinden 8,99    
5 Emma Norss 94 Södertälje IF 9,27    
6 Hedda Liljegren 94 IK Hinden 9,31    
7 Josefin Palm 94 Gefle IF 9,43    
8 Kajsa Wiberg 94 UF Contact 9,51    
             
  B-Final   Vind 1,9      
1 Alicia Grenmyr 95 IK Hinden 9,46    
2 Frida Petersson 94 FIK Färjestaden 9,56    
3 Thea Lundgren 94 IK Hinden 9,80    
4 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 9,82    
5 Emma Lembke 94 IK Hinden 9,96    
6 Emelie Jacobsson 94 Kalmar SK 9,99    
7 Annie Pettersson 95 IFK Mora 10,06    
8 Julia Karlsson 95 IF Göta Karlstad 10,09    
             
  C-Final   Vind 0,9      
1 Nellie Lindéen 94 Kalmar SK 9,77    
2 Malin Andersson 95 FIK Färjestaden 9,94    
3 Rebecka Skärlén 94 Eksjö Södra IK 10,01    
4 Frida Lindström 95 FIK Färjestaden 10,22    
5 Agnes Knutsson 94 Kalmar SK 10,25    
6 Jasmine Stjernkvist 94 IK Hinden 10,29    
7 Elinor Gårdhed 94 IFK Växjö 10,74    
             
  F11 600 m          
1 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 1,56,69    
2 Emma Norss 94 Södertälje IF 2,01,44    
3 Frida Petersson 94 FIK Färjestaden 2,02,20    
4 Tova Österberg 94 FIK Färjestaden 2,05,36    
5 Jenny Biesert 95 Ljungby FK 2,05,56    
6 Kajsa Wiberg 94 UF Contact 2,11,38    
7 Thea Lundgren 94 IK Hinden 2,13,10    
8 Josefin Palm 94 Gefle IF 2,21,56    
9 Frida Lindström 95 FIK Färjestaden 2,21,88    
10 Maja Eklund 94 IK Hinden 2,25,80    
11 Hedda Liljegren 94 IK Hinden 2,26,11    
12 Annie Pettersson 95 IFK Mora 2,29,09    
  Emelie Jacobsson 94 Kalmar SK DNF    
             
  F11 Längd       vind  
1 Ida Virdebrant 94 IFK Växjö 4,40 okänd  
2 Tova Österberg 94 FIK Färjestaden 4,34 okänd  
3 Nikki Berglund 94 FIK Färjestaden 4,19 okänd  
4 Ellen Runesson 94 UF Contact 4,15 okänd  
5 Kajsa Wiberg 94 UF Contact 4,10 okänd  
6 Hedda Liljegren 94 IK Hinden 4,00 okänd  
7 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 3,81 okänd  
8 Maja Eklund 94 IK Hinden 3,79 okänd  
9 Julia Karlsson 95 IF Göta Karlstad 3,72 okänd  
10 Frida Petersson 94 FIK Färjestaden 3,69 okänd  
11 Lovisa Engstrand 94 IFK Växjö 3,65 okänd  
12 Nellie Lindéen 94 Kalmar SK 3,62 okänd  
13 Emma Norss 94 Södertälje IF 3,59 okänd  
14 Josefin Palm 94 Gefle IF 3,53 okänd  
15 Malin Andersson 95 FIK Färjestaden 3,48 okänd  
16 Emelie Jacobsson 94 Kalmar SK 3,44 okänd  
17 Thea Lundgren 94 IK Hinden 3,42 okänd  
18 Alicia Grenmyr 95 IK Hinden 3,41 okänd  
19 Rebecka Skärlén 94 Eksjö Södra IK 3,35 okänd  
20 Frida Lindström 95 FIK Färjestaden 3,33 okänd  
21 Emma Lembke 94 IK Hinden 3,17 okänd  
22 Agnes Knutsson 94 Kalmar SK 3,16 okänd  
23 Jasmine Stjernkvist 94 IK Hinden 3,10 okänd  
24 Elinor Gårdhed 94 IFK Växjö 3,10 okänd  
25 Annie Pettersson 95 IFK Mora 3,00 okänd
26 Frida Svensson 94 UF Contact 2,98 okänd  
27 Camilla Stjernkvist 95 IK Hinden 2,75 okänd  
28 Anna Elmfjord 94 IK Hinden 2,63 okänd  
             
  F11 Kula 2,0 kg          
1 Tova Österberg 94 FIK Färjestaden 8,29    
2 Beata Kristiansson 94 FIK Färjestaden 8,21    
3 Hedda Liljegren 94 IK Hinden 8,09    
4 Maja Eklund 94 IK Hinden 8,01    
5 Kajsa Wiberg 94 UF Contact 7,82    
6 Rebecka Skärlén 94 Eksjö Södra IK 7,14    
7 Nikki Berglund 94 FIK Färjestaden 7,13    
8 Ellen Runesson 94 UF Contact 7,12    
9 Julia Karlsson 95 IF Göta Karlstad 6,76    
10 Josefin Palm 94 Gefle IF 6,76    
11 Thea Lundgren 94 IK Hinden 6,23    
12 Malin Andersson 95 FIK Färjestaden 6,14    
13 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 6,13    
14 Anna Elmfjord 94 IK Hinden 6,04    
15 Frida Svensson 94 UF Contact 5,84    
16 Linda Jeansson 95 Högby IF 5,50    
17 Emma Lembke 94 IK Hinden 5,24    
18 Frida Petersson 94 FIK Färjestaden 5,23    
19 Emma Norss 94 Södertälje IF 4,81    
20 Frida Lindström 95 FIK Färjestaden 4,67    
21 Annie Pettersson 95 IFK Mora 4,56    
             
  F11 Mångkampspokalen          
1 Tova Östenberg 94 FIK Färjestaden 7    
2 Kajsa Wiberg 94 UF Contact 17    
3 Maja Eklund 94 IK Hinden 19    
4 Hedda Liljegren 94 IK Hinden 19    
5 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 21    
6 Emma Norss 94 Södertälje IF 21    
7 Frida Petersson 94 FIK Färjestaden 24    
8 Josefin Palm 94 Gefle IF 25    
9 Thea Lundgren 94 IK Hinden 29    
10 Frida Lindström 95 FIK Färjestaden 39    
11 Annie Pettersson 95 IFK Mora 43    
             
  F9 60 m Heat 1   Vind 0,0      
1 Ida Persson 96 IFK Växjö 10,22    
2 Mathilda Nilsson 97 FIK Färjestaden 10,72    
3 Tanja Mahmuodkan 96 IK Hinden 10,95    
4 Fanny Nilsson 96 FIK Färjestaden 11,02    
5 Lisa Johansson 96 FIK Färjestaden 11,26    
6 Stina Norss 96 Södertälje IF 11,43    
7 Liza Gustavsson 96 FIK Färjestaden 11,92    
             
  Heat 2   Vind 0,0      
1 Ida Karlsson 96 IK Hinden 9,91    
2 Amanda Gabrielson 96 Wärnamo SK 10,07    
3 Stina Lindqvist 96 FIK Färjestaden 10,27    
4 Jonna Lindéen 96 Kalmar SK 10,64    
5 Molly Ämtvall 97 FIK Färjestaden 10,88    
6 Molly Bernhardsson 97 FIK Färjestaden 11,31    
7 Linn Henriksson 96 FIF Gnistan 11,36    
             
  A-final   Vind 0,0      
1 Ida Karlsson 96 IK Hinden 9,99    
2 Amanda Gabrielson 96 Wärnamo SK 10,08    
3 Stina Lindqvist 96 FIK Färjestaden 10,19    
4 Ida Persson 96 IFK Växjö 10,19    
5 Mathilda Nilsson 97 FIK Färjestaden 10,69    
6 Molly Ämtvall 97 FIK Färjestaden 10,73    
7 Jonna Lindéen 96 Kalmar SK 10,73    
8 Tanja Mahmuodkan 96 IK Hinden 10,85    
             
  B-final   Vind 1,2      
1 Fanny Nilsson 96 FIK Färjestaden 10,60    
2 Molly Bernhardsson 97 FIK Färjestaden 10,99    
3 Lisa Johansson 96 FIK Färjestaden 11,19    
4 Stina Norss 96 Södertälje IF 11,23    
5 Linn Henriksson 96 FIF Gnistan 11,27    
6 Liza Gustavsson 96 FIK Färjestaden 11,53    
             
  F9 600 m          
1 Amanda Gabrielson 96 Wärnamo SK 2,13,49    
2 Ida Karlsson 96 IK Hinden 2,16,18    
3 Ida Persson 96 IFK Växjö 2,17,62    
4 Stina Lindqvist 96 FIK Färjestaden 2,18,78    
5 Fanny Nilsson 96 FIK Färjestaden 2,31,67    
6 Mathilda Nilsson 97 FIK Färjestaden 2,39,80    
7 Stina Norss 96 Södertälje IF 2,39,81    
8 Molly Ämtvall 97 FIK Färjestaden 2,40,93    
9 Irmeli Wohlin 98 Stensjöns IF 2,41,75    
10 Lisa Johansson 96 FIK Färjestaden 2,43,23    
11 Linn Henriksson 96 FIF Gnistan 2,46,54    
12 Tanja Mahmuodkan 96 IK Hinden 2,49,21    
             
  F9 Längd       vind  
1 Ida Karlsson 96 IK Hinden 3,41 0,0  
2 Amanda Gabrielson 96 Wärnamo SK 3,40 0,0  
3 Stina Lindqvist 96 FIK Färjestaden 3,23 0,0  
4 Jonna Lindéen 96 Kalmar SK 3,15 0,0  
5 Fanny Nilsson 96 FIK Färjestaden 3,03 0,0  
6 Molly Ämtvall 97 FIK Färjestaden 2,91 0,0  
7 Lisa Johansson 96 FIK Färjestaden 2,91 0,0  
8 Linn Henriksson 96 FIF Gnistan 2,90 0,0  
9 Tanja Mahmuodkan 96 IK Hinden 2,86 0,0  
10 Mathilda Nilsson 97 FIK Färjestaden 2,86 0,0  
11 Stina Norss 96 Södertälje IF 2,86 0,0  
12 Molly Bernhardsson 97 FIK Färjestaden 2,64 0,0  
13 Liza Gustavsson 96 FIK Färjestaden 2,32 0,0  
             
  F9 Kula 2,0 kg          
1 Ida Karlsson 96 IK Hinden 5,54    
2 Amanda Gabrielson 96 Wärnamo SK 5,33    
3 Lisa Johansson 96 FIK Färjestaden 4,91    
4 Stina Lindqvist 96 FIK Färjestaden 4,74    
5 Molly Ämtvall 97 FIK Färjestaden 4,56    
6 Stina Norss 96 Södertälje IF 4,31    
7 Fanny Nilsson 96 FIK Färjestaden 4,19    
8 Mathilda Nilsson 97 FIK Färjestaden 3,45    
9 Molly Bernhardsson 97 FIK Färjestaden 3,38    
10 Tanja Mahmuodkan 96 IK Hinden 3,27    
             
  F9 Mångkampspokalen          
1 Ida Karlsson 96 IK Hinden 5    
2 Amanda Gabrielson 96 Wärnamo SK 7    
3 Stina Lindqvist 96 FIK Färjestaden 13    
4 Fanny Nilsson 96 FIK Färjestaden 22    
5 Molly Ämtvall 97 FIK Färjestaden 22    
6 Mathilda Nilsson 97 FIK Färjestaden 25    
7 Lisa Johansson 96 FIK Färjestaden 25    
8 Stina Norss 96 Södertälje IF 30    
9 Tanja Mahmuodkan 96 IK Hinden 31    

Uppdaterad 2005-07-21
Av Bo Björkholm