Resultat lista

LAG-UDM final i Kalmar 050917
Arrangör: Kalmar SK-fridrott, FIK Färjestaden, Högby IF, IK Hinden
Plats: Fredriksskans
Tävlingsledare: Mats Björling 0480-86655
Väder: härlig höstdag , sol, någon enstaka vindby
Kompletteringar i rött

Direkt länkar F15 P13 F13 P11 F11
             
  P15          
    1 Högby IF     38p
    2 Hovslätts IK     37p
    3 Eksjö Södra IK     32p
    4 FI Kalmarsund     29p
    5 IK Sisu     26p
    Tranås     DNS
             
P15 100 m   Vind -1,2      
1 Johan Lindh 90 Hovslätts IK 12,25   5
2 Mikael Storm 91 Eksjö Södra IK 12,58   4
3 Erik Romberg 90 Högby IF 12,63   3
4 Mattias Andersson 90 IK Sisu 13,82   2
5 Dennis Carlsson 90 FI Kalmarsund 13,83   1
             
P15 800 m          
1 Marcus Nilsson 91 Högby IF 2,10.62   5
2 Martin Lundqvist 90 IK Sisu 2,11.47   4
3 Johan Lindh 90 Hovslätts IK 2,16.53   3
4 Mattias Knutsson 90 FI Kalmarsund 2,33.21   2
5 Sebastian Tengbom 90 Eksjö Södra IK 2,34.05   1
             
P15 2000 m          
1 Oskar Thor 91 Högby IF 6,27,43   5
2 Martin Lundqvist 90 IK Sisu 6,33,22   4
3 Patrik Freij 90 FI Kalmarsund 6,38,67   3
4 Kalle Malmberg 92 Eksjö Södra IK 6,52,09   2
      Hovslätts IK DNS   0
             
P15 100 m häck   Vind 0,4      
1 Adam Björling 90 FI Kalmarsund 14,49   5
2 Marcus Nilsson 91 Högby IF 15,60   4
3 Rikard Vinge 90 Hovslätts IK 15,80   3
4 Axel Rehnby 90 Eksjö Södra IK 17,19   2
5 Hannes Assarsson 91 IK Sisu 18,02   1
             
P15 Höjd          
1 Robert Prim 90 Eksjö Södra IK 1,58   5
2 Yuan-Zhong Wu 91 IK Sisu 1,55   4
3 Rikard Vinge 90 Hovslätts IK 1,50   3
4 Dennis Karlsson 90 FI Kalmarsund 1,50   2
5 Oskar Thor 91 Högby IF 1,35   1
             
P15 Längd          
1 Axel Fredriksen 90 Hovslätts IK 5,89 0,0 5
2 Lucas Nilsson 90 Eksjö Södra IK 4,95 1,7 4
3 Robin Slättengren 91 Högby IF 4,94 0,3 3
4 Hannes Assarsson 91 IK Sisu 4,46 0,0 2
5 Claes Alsén 90 FI Kalmarsund 4,26 0,0 1
             
P15 Tresteg          
1 Adam Björling 90 FI Kalmarsund 12,53 1,4 5
2 Axel Fredriksen 90 Hovslätts IK 12,00 -0,4 4
3 Mikael Storm 91 Eksjö Södra IK 11,05 0,6 3
4 Robin Slättengren 91 Högby IF 10,70 -1,1 2
5 Simon Assarsson 91 IK Sisu 10,23 0,0 1
             
P15 Kula          
1 Martin Jönsson 90 FI Kalmarsund 13,88   5
2 Pontus Bjärvik 90 Hovslätts IK 13,63   4
3 Robert Prim 90 Eksjö Södra IK 13,58   3
4 Erik Romberg 90 Högby IF 12,58   2
5 Mattias Gustavsson 91 IK Sisu 10,73   1
             
P15 Diskus          
1 Jonathan Persson 90 Högby IF 37,55   5
2 Martin Jönsson 90 FI Kalmarsund 35,10   4
3 Gustav hällgren 90 Eksjö Södra IK 33,42   3
4 Simon Assarsson 91 IK Sisu 28,89   2
      Hovslätts IK DNS   0
             
P15 Spjut          
1 Pontus Bjärvik 90 Hovslätts IK 53,67   5
2 Jonathan Persson 90 Högby IF 43,60   4
3 Mattias Gustavsson 91 IK Sisu 42,51   3
4 Sebastian Tengbom 90 Eksjö Södra IK 39,29   2
5 Matias Knutsson 90 FI Kalmarsund 29,34   1
             
Ut. Adam Björling 90 FI Kalmarsund 52,06    
             
P15 Stafett 4 x 100          
1 Pontus Bjärkvik 90 Hovslätts IK 48,72   5
  Johan Lind 90        
  Rikard Vinge 90        
  Axel Fredriksen 90        
2 Oskar Thor 91 Högby IF 49,59   4
  Robin Slättengren 91        
  Jonathan Persson 90        
  Erik Romberg 90        
3 Mikael Storm 91 Eksjö Södra IK 50,09   3
  Axel Rehnby 90        
  Gustav hällgren 90        
  Robert Prim 90        
4 Simon Assarsson 91 IK Sisu 53,99   2
  Hannes Assarsson 91        
  Martin Lundqvist 90        
  Mattias Gustavsson 91        
  Claes Alsén 90 FI Kalmarsund Diskv.   0
  Dick Karlsson 90        
  Patrik Frej 90        
  Adam Björling 90        
             
  F15          
    1 FI Kalmarsund     42p
    2 IK Sisu     41p
    3 IFK Växjö 3     41p
    4 IFK Växjö 2     38p
    5 IK Hakarpspojkarna     35p
    6 Habo FIK-04     33p
             
F15 100 m   Vind 4,4      
1 Frida Simfors 91 IK Hakarpspojkarna 12,43   6
2 Natalie Lundborg 90 IK Sisu 12,55   5
3 Rebecka Svensson 91 IFK Växjö 2 13,11   4
4 Maria Thilander 91 IFK Växjö 3 13,32   3
5 Ina Rudman 90 FI Kalmarsund 13,92   2
6 Johanna Wetterheim 91 Habo FIK-04 14,15   1
             
F15 800 m          
1 Sara Nilsson 90 FI Kalmarsund 2,23.35   6
2 Elin Persson 90 IFK Växjö 3 2,25.08   5
3 Hannah Andersson 91 IFK Växjö 2 2,27.44   4
4 Emma Ulfberg 90 IK Hakarpspojkarna 2,30.75   3
5 Madeleine Strömberg 91 Habo FIK-04 2,32.39   2
6 Sara Liljenström 90 IK Sisu 2,34.42   1
             
F15 2000 m          
1 Sara Nilsson 90 FI Kalmarsund 7,06,52   6
2 Ida Blasek 90 IFK Växjö 2 7,17.57   5
3 Amanda Josefsson 91 IFK Växjö 3 7,42.52   4
4 Madeleine Strömberg 90 Habo FIK-04 7,47.60   3
5 Sofia Wånge 91 IK Hakarpspojkarna 8,22.06   2
6 Emelie Jonsson 90 IK Sisu 8,28.28   1
             
F15 80 m häck 76,2   Vind 1,6      
1 Frida Simfors 91 IK Hakarpspojkarna 12,15   6
2 Sofia Klingborg 91 IFK Växjö 3 13,03   5
3 Elin Falegård 91 IFK Växjö 2 13,13   4
4 Julia Knutsson 90 IK Sisu 14,50   3
5 Erika Andersson 90 FI Kalmarsund 15,03   2
6 Malin Korthenius 91 Habo FIK-04 16,92   1
             
F15 Höjd          
1 Louise Persson 91 IFK Växjö 3 1,65   6
2 Erika Andersson 90 FI Kalmarsund 1,55   5
3 Malin Andersson 90 Habo FIK-04 1,50   4
4 Rebecca Moyo 91 IK Hakarpspojkarna 1,40   3
5 Isabella Kulevska 90 IFK Växjö 2 1,35   2
6 Sara Liljenström 90 IK Sisu 1,35   1
             
F15 Längd       Vind  
1 Linda Beckius 90 IK Sisu 5,02 2,2 6 4,92 1.3
2 Martina Damgren 90 IK Hakarpspojkarna 4,99 0 5
3 Virginia Svensson 91 IFK Växjö 3 4,74 0 4
4 Frida Engström 91 IFK Växjö 2 4,53 0 3
5 Anna Fredriksson 91 Habo FIK-04 4,22 0,3 2
6 Elsa Salomonson 90 FI Kalmarsund 4,07 1,1 1
             
F15 Tresteg       Vind  
1 Linda Beckius 90 IK Sisu 11,11 0,9 6
2 Malin Andersson 90 Habo FIK-04 11,00 0,9 5
3 Hanna Pettersson 91 IFK Växjö 3 10,89 -0,7 4
4 Elsa Salomonson 90 FI Kalmarsund 9,94 0,9 3
5 Linda Johansson 91 IFK Växjö 2 9,53 0,9 2
6 Matilda Säf 91 IK Hakarpspojkarna 9,01 0,0 1
             
F15 Kula          
1 Erica M Andersson 90 FI Kalmarsund 11,05   6
2 Malin Johansson 90 IK Sisu 9,80   5
3 Anna Fredriksson 91 Habo FIK-04 9,52   4
4 Rebecca Moyo 91 IK Hakarpspojkarna 9,23   3
5 Ellinor Tuvhag 91 IFK Växjö 2 8,82   2
6 Erika Femzén 90 IFK Växjö 3 8,25   1
             
F15 Diskus          
1 Erica M Andersson 90 FI Kalmarsund 40,61   6
2 Malin Johansson 90 IK Sisu 30,95   5
3 Martina Carlsson 91 Habo FIK-04 29,29   4
4 Elin Falegård 91 IFK Växjö 2 22,59   3
5 Josefine Ståhlkrantz 91 IK Hakarpspojkarna 21,37   2
6 Elin Jonasson 90 IFK Växjö 3 18,14   1
             
F15 Spjut 400 g          
1 Frida Engström 91 IFK Växjö 2 36,31   6
2 Martina Carlsson 91 Habo FIK-04 33,16   5
3 Martina Damgren 90 IK Hakarpspojkarna 29,00   4
4 Frida Johansson 91 IFK Växjö 3 28,19   3
5 Julia Knutsson 90 IK Sisu 27,52   2
6 Ina Rudman 90 FI Kalmarsund 21,48   1
             
F15 Stafett 4 x 100          
1 Julia Knutsson 90 IK Sisu 51,45   6
  Malin Johansson 90        
  Linda Beckius 90        
  Natalie Lundborg 90        
2 Maria Thilander 91 IFK Växjö 3 51,74   5
  Elin Jonasson 90        
  Sofia Klingsborg 91        
  Hanna Pettersson 91        
3 Erica Andersson 90 FI Kalmarsund 52,49   4
  Sara Nilsson 90        
  Ina Rudman 90        
  Elsa Salomonson 90        
4 Elin Falegård 91 IFK Växjö 2 53,64   3
  Isabella Kulevska 91        
  Ellinor Tuvhag 91        
  Rebecka Svensson 91        
5 Anna Fredriksson 91 Habo FIK-04 56,72   2
  Johanna Wetterheim 91        
  Malin Korthenius 91        
  Malin Andersson 90        
6 Linn Bobaeken 91 IK Hakarpspojkarna Diskv.   0
  Rebecca Moya 91        
  Emma Ulfberg 90        
  Frida Simfors 91        
             
  P13          
    1 Högby IF     60p
    2 Stensjöns IF     44p
    3 Hovslätts IK     40p
    4 IK Hakarpspojkarna     33p
    5 IFK Växjö 1     31p
    6 IFK Växjö 2     22p
             
P13 80 m          
1 Jonatan Lilja 92 Hovslätts IK 11,09   6
2 Jens Williamsson 93 Stensjöns IF 11,33   5
3 Daniel Thor 93 Högby IF 11,49   4
4 Joel Aronsson 93 IFK Växjö 2 11,72   3
5 Oskar Hellbring 92 IFK Växjö 1 12,05   2
6 Sebastian Andersson 92 IK Hakarpspojkarna 12,13   1
             
P13 200 m   Vind 0,6      
1 Mattias Olander 92 Högby IF 25,60   6
2 Jonatan Lilja 92 Hovslätts IK 27,97   5
3 David Vo 92 IK Hakarpspojkarna 28,04   4
4 Jens Williamsson 93 Stensjöns IF 29,31   3
5 Daniel Pettersson 92 IFK Växjö 1 31,05   2
6 Tom Tuvhag 93 IFK Växjö 2 31,24   1
             
P13 1500 m          
1 Markus Johansson 92 Högby IF 4,45,84   6
2 Erik Siebers 92 IK Hakarpspojkarna 4,48,00   5
3 Gustav Nilsson 92 Stensjöns IF 4,52,86   4
4 Daniel Neuhaus 93 IFK Växjö 2 5,49,04   3
5 Filip Rubin 93 Hovslätts IK 6,31,92   2
  Hampus Blasek 92 IFK Växjö 1 DNS   0
             
P13 60 m häck   Vind 0,2      
1 Johan Nilsson 92 Högby IF 10,07   6
2 Anton Henningsson 92 IFK Växjö 1 10,25   5
3 Hampus Widlund 93 IFK Växjö 2 10,69   4
4 Jasmin Dzafic 93 IK Hakarpspojkarna 11,04   3
5 Hannes Mårtensson 92 Stensjöns IF 12,38   2
6 Filip Rubin 93 Hovslätts IK 12,43   1
             
P13 Höjd          
1 Andreas Rohde 92 Högby IF 1,46   6
2 Adam Henrysson 93 Stensjöns IF 1,46   5
3 Simon Bok 92 Hovslätts IK 1,40   4
4 Toni Chababi 93 IK Hakarpspojkarna 1,35   3
5 Johan Karlsson 92 IFK Växjö 1 1,35   2
6 Hampus Widlund 93 IFK Växjö 2 1,30   1
             
P13 Längd          
1 Mattias Olander 92 Högby IF 5,83 0,0 6
2 Simon Jansson 92 Hovslätts IK 4,41 0,0 5
3 Tommy Svenberg 92 Stensjöns IF 4,35 0,0 4
4 Felix Rickardsson 92 IFK Växjö 1 4,15 0,0 3
5 Alexander Glandberger 93 IK Hakarpspojkarna 4,10 0,0 2
6 Rasmus Andersson 93 IFK Växjö 2 3,83 1,1 1
             
P13 Tresteg          
1 Johan Nilsson 92 Högby IF 9,85 -0,4 6
2 Tommy Svenberg 92 Stensjöns IF 9,84 0,6 5
3 Simon Jansson 92 Hovslätts IK 9,50 -0,6 4
4 Philip Wireklint 92 IFK Växjö 1 9,35 -0,7 3
5 Joel Aronsson 93 IFK Växjö 2 9,05 -0,1 2
6 Alexander Glandberger 93 IK Hakarpspojkarna 8,59 1,1 1
             
P13 Kula          
1 Jakob Lindh 92 Hovslätts IK 10,07   6
2 Marcus Harrysson 92 Stensjöns IF 9,62   5
3 Rick Bengtsen 93 Högby IF 8,77   4
4 Johan Karlsson 92 IFK Växjö 1 7,81   3
5 David Vo 92 IK Hakarpspojkarna 7,46   2
6 Rasmus Andersson 93 IFK Växjö 2 6,04   1
             
P13 Diskus          
1 Markus Johansson 92 Högby IF 31,91   6
2 Alexander Kläboe 93 Stensjöns IF 26,36   5
3 Pontus Vikström 92 IFK Växjö 1 24,13   4
4 Toni Chababi 93 IK Hakarpspojkarna 22,29   3
5 Hugo Spångberg 93 IFK Växjö 2 16,38   2
6 Jakob Lindh 92 Hovslätts IK 15,03   1
             
P13 Spjut          
1 Pontus Vikström 92 IFK Växjö 1 36,90   6
2 Jasmin Dzafic 93 IK Hakarpspojkarna 27,96   5
3 Jonas Sturesson 93 Högby IF 27,87   4
4 Allex Andersson 93 Stensjöns IF 26,95   3
5 Tom Tuvhag 93 IFK Växjö 2 26,49   2
6 Simon Bok 92 Hovslätts IK 24,44   1
             
P13 Stafett 4 x 80          
1 Andreas Rohde 92 Högby IF 42,78   6
  Johan Nilsson 92        
  Mattias Olander 92        
  Markus Johansson 92        
2 Filip Rubin 93 Hovslätts IK 45,56   5
  Simon Jansson 92        
  Simon Bok 92        
  Jonathan Lilja 92        
3 Toni Chababi 93 IK Hakarpspojkarna 47,12   4
  Alexander Glandberger 93        
  Jasmin Dzafic 93        
  Sebastian Andersson 92        
4 Hannes Mårtensson 92 Stensjöns IF 47,74   3
  Jens Williamsson 93        
  Alexander Kläboe 93        
  Tommy Svenberg 92        
5 Hampus Widlund 93 IFK Växjö 2 47,82   2
  Rasmus Andersson 93        
  Tom Tuvehag 93        
  Joel Andersson 93        
6 Oscar Hellbring 92 IFK Växjö 1 48,65   1
  Felix Richardsson 92        
  Johan Karlsson 92        
  Hampus Blasek 92        
             
             
  F13          
    1 IFK Växjö 1     45p
    2 IK Hinden     39,5 p
    3 Eksjö Södra IK     32,5p
    4 Tranås AIF     25p
    5 Habo FIK-04     23p
      IFK Växjö 2     DNS
             
F13 80 m   Vind - 0,7      
1 Evelina Grenmyr 93 IK Hinden 11,05   5
2 Wictoria Wibroe 92 IFK Växjö 1 11,11   4
3 Lovisa Bauer 92 Eksjö Södra IK 11,39   3
4 Michelle Jismyr 92 Tranås AIF 11,61   2
5 Elin Dahl 93 Habo FIK-04 11,90   1
             
F13 200 m   Vind 1,1      
1 Madeleina Nordqvist 92 IFK Växjö 1 27,89   5
2 Evelina Grenmyr 93 IK Hinden 28,69   4
3 Emmy Jardén 92 Eksjö Södra IK 29,63   3
4 Inga-Siv Berglund 92 Tranås AIF 30,33   2
5 Matilda Elfgaard 92 Habo FIK-04 30,91   1
             
F13 1500 m          
1 Linnéa Broman 93 Eksjö Södra IK 5,31.15   5
2 Teresia Bengtsson 92 IFK Växjö 1 5,33.94   4
3 Julia Lundquist 92 IK Hinden 5,36.60   3
4 Erica Axelsson-Lusth 93 Habo FIK-04 5,55.09   2
5 Jessica Bloodworth 93 Tranås AIF 5,57.82   1
             
F13 60 m häck   Vind 2,0      
1 Miriam Hammarström 92 IFK Växjö 1 9,63   5
2 Magdalena Milosevic 92 IK Hinden 10,26   4
3 Elisabeth Gunnarsson 92 Eksjö Södra IK 10,77   3
4 Isabel Hagborg-Oltmans 93 Habo FIK-04 11,22   2
5 Gabriella Nykvist 92 Tranås AIF 11,31   1
             
F13 Höjd          
1 Victoria Johansson 92 Tranås AIF 1,43   5
2 Viktoria Lowentoft 92 IFK Växjö 1 1,40   4
3 Elisabeth Gunnarsson 92 Eksjö Södra IK 1,35   2,5
4 Magdalena Milosevic 92 IK Hinden 1,35   2,5
5 Erica Axelsson-Lusth 93 Habo FIK-04 1,35   1
             
F13 Längd          
1 Mimmi Carlsson 93 IK Hinden 4,85 0,0 5
2 Lovisa Bauer 92 Eksjö Södra IK 4,64 0,0 4
3 Jessica Depta 92 IFK Växjö 1 4,45 0,0 3
4 Gabriella Nykvist 92 Tranås AIF 4,42 0,0 2
5 Isabel Hagborg-Oltmans 93 Habo FIK-04 4,41 0,0 1
             
F13 Tresteg          
1 Jennie Strömberg 92 IFK Växjö 1 10,38 -0,4 5
2 Emmy Jardén 92 Eksjö Södra IK 9,80 0,0 4
3 Erika Karlsén 92 IK Hinden 9,66 0,9 3
4 Michelle Jismyr 92 Tranås AIF 9,09 0,6 2
5 Linn Appelqvist 93 Habo FIK-04 8,76 -0,2 1
             
F13 Kula 2,0          
1 Mimmi Carlsson 93 IK Hinden 10,26   5
2 Veronica Helte 92 Habo FIK-04 9,87   4
3 Sandra Lönnander 92 Eksjö Södra IK 8,48   3
4 Malin Femzén 92 IFK Växjö 1 8,08   2
5 Jessica Bloodworth 93 Tranås AIF 6,93   1
             
F13 Diskus 0,6 kg          
1 Julia Johansson 92 IFK Växjö 1 31,92   5
2 Veronica Helte 92 Habo FIK-04 22,77   4
3 Erika Karlsén 92 IK Hinden 21,58   3
4 Linnéa Broman 93 Eksjö Södra IK 19,03   2
5 Jenny Karmskog 92 Tranås AIF 15,85   1
             
F13 Spjut          
1 Matilda Elfgaard 92 Habo FIK-04 30,38   5
2 Victoria Johansson 92 Tranås AIF 29,85   4
3 Lisa Lantz 92 IFK Växjö 1 26,46   3
4 Anna Källström 92 IK Hinden 16,86   2
5 Sandra Lönnander 92 Eksjö Södra IK 15,30   1
             
F13 Stafett 4 x 80          
1 Madeleine Nordqvist 92 IFK Växjö 1 43,11   5
  Wictoria Wibroe 92        
  Olivia Stenfelt 92        
  Jennie Strömberg 92        
2 Inga-Siv Berglund 92 Tranås AIF 43,58   4
  Michelle Jismyr 92        
  Victoria Johansson 92        
  Gabriella Nykvist 92        
3 Evelina Grenmyr 93 IK Hinden 44,44   3
  Anna Källström 92        
  Erika Karlsén 92        
  Mimmi Carlsson 93        
4 Elisabeth Gunnarsson 92 Eksjö Södra IK     2
  Sandra Lönnander 92        
  Emmy Jardén 92        
  Lovisa Baner 92        
5 Linn Appelqvist 93 Habo FIK-04 46,62   1
  Elin Dahl 93        
  Matilda Elfgaard 92        
  Isabell Hagborg-Oitmans 92        
             
             
  P11          
    1 IK Hakarpspojkarna     44p
    2 Stensjöns IF     37p
    3 IFK Växjö 1     37p
    4 IFK Växjö 2     36,5p
    5 FIK Färjestaden     34p
    6 Hovslätts IK     21,5p
             
P11 60 m   Vind 2,1      
1 Hannes Wirdmo 94 IFK Växjö 1 8,66   6
2 Gustav Holmgren 94 Stensjöns IF 8,91   5
3 Axel Rosling 95 FIK Färjestaden 9,06   4
4 Gustav Sandberg 95 IK Hakarpspojkarna 9,30   3
5 Jack Rudolf 94 IFK Växjö 2 10,13   2
6 Erik Routanen 94 Hovslätts IK 10,34   1
             
P11 600 m          
1 Marcus Andersson 94 FIK Färjestaden 1,49,39   6
2 Linus Elengård 94 IK Hakarpspojkarna 1,50,04   5
3 David Fridell 94 Stensjöns IF 1,50,50   4
4 Gustav Pettersson 94 IFK Växjö 1 1,54,14   3
5 Olof Andersson 94 IFK Växjö 2 1,59,90   2
6 Jacob Hjalmarsson 95 Hovslätts IK 2,01,45   1
             
P11 60 m häck   Vind 2,1      
1 Viktor Ivarsson 94 IFK Växjö 2 10,79   6
2 Alexander Andersson 94 IK Hakarpspojkarna 11,66   5
3 Johan Andersson 94 IFK Växjö 1 13,21   4
4 Oskar Pap 94 FIK Färjestaden 13,67   3
5 Robert Öhlund 94 Hovslätts IK 13,74   2
6 Jakob Sjödin 95 Stensjöns IF 17,54   1
             
P11 Höjd          
1 Petter Gustavsson 94 IK Hakarpspojkarna 1,39   6
2 Max Lexert 94 IFK Växjö 1 1,36   5
3 Mattias de Graaf 94 FIK Färjestaden 1,30   4
4 Isak Oskarsson 96 Stensjöns IF 1,25   3
5 Carl Andersson 94 IFK Växjö 2 1,15   1,5
6 Anders Eriksson 94 Hovslätts IK 1,15   1,5
             
P11 Längd          
1 Petter Gustavsson 94 IK Hakarpspojkarna 4,36 0,0 6
2 Gustav Holmgren 94 Stensjöns IF 4,28 0,2 5
3 Gustav Wilborn 94 IFK Växjö 2 4,19 0,2 4
4 Axel Rosling 95 FIK Färjestaden 4,02 0,0 3
5 Gustav Pettersson 94 IFK Växjö 1 4,00 0,0 2
6 Andreas Lilja 94 Hovslätts IK 3,52 1,8 1
             
P11 Tresteg          
1 Anders Eriksson 94 Hovslätts IK 9,13 0,0 6
2 Linus Elengård 94 IK Hakarpspojkarna 8,67 -0,6 5
3 Simon Björn 94 IFK Växjö 1 8,52 0,0 4
4 Ponyus Johansson 94 IFK Växjö 2 8,21 0,0 3
5 David Fridell 94 Stensjöns IF 8,10 0,6 2
6 Oskar Pap 94 FIK Färjestaden 7,80 0,0 1
             
P11 Kula          
1 Marcus Andersson 94 FIK Färjestaden 9,29   6
2 Tobias Wikström 94 IFK Växjö 2 9,13   5
3 Philip Krieg 94 Stensjöns IF 8,42   4
4 Anton Hagert Rosén 94 Hovslätts IK 8,33   3
5 David Holmberg 94 IFK Växjö 1 7,76   2
6 Markus Samuelsson 95 IK Hakarpspojkarna 7,50   1
             
P11 Diskus          
1 Victor Ivarsson 94 IFK Växjö 2 23,55   6
2 Kalle Albinsson 94 Stensjöns IF 22,14   5
3 Simon Björn 94 IFK Växjö 1 21,52   4
4 Anton Nilsson 94 FIK Färjestaden 19,65   3
5 Markus Samuelsson 95 IK Hakarpspojkarna 18,57   2
6 Erik Routanen 94 Hovslätts IK 16,72   1
             
P11 Spjut          
1 Philip Krieg 94 Stensjöns IF 29,07   6
2 Alexander Andersson 94 IK Hakarpspojkarna 28,96   5
3 Anton Hagert Rosén 94 Hovslätts IK 27,93   4
4 Pontus Johansson 94 IFK Växjö 2 25,96   3
5 Emil Bengtsson 94 IFK Växjö 1 22,91   2
6 Anton Nilsson 94 FIK Färjestaden 22,30   1
             
P11 Stafett 5x60          
1 Gustav Sandberg 95 IK Hakarpspojkarna 44,20   6
  Linus Elengård 94        
  Markus Samuelsson 95        
  Petter Gustavsson 94        
  Alexander Andersson 94        
2 Hannes Wirdmo 94 IFK Växjö 1 45,03   5
  Johan Andersson 94        
  Simon Björn 94        
  Max Lexert 94        
  Gustav Pettersson 94        
3 Carl Andersson 94 IFK Växjö 2 45,04   4
  Gustav Wilsborn 94        
  Olof Andersson 94        
  Victor Ivarsson 94        
  Pontus Johansson 94        
4 Axel Roosling 95 FIK Färjestaden 46,03   3
  Oskar Pap 94        
  Marcus Andersson 94        
  Mattias De Graaf 94        
  Johan Söderbäck 94        
5 Jacob Sjödin 95 Stensjöns IF 47,43   2
  David Fridell 94        
  Isak Oskarsson 96        
  Philip Krieg 94        
  Gustav Holmgren 94        
6 Henric Linder 94 Hovslätts IK 49,61   1
  Robert Öhlund 94        
  Jacob Hjalmarsson 94        
  Erik Routanen 94        
  Anders Eriksson 94        
             
  F11          
    1 IFK Växjö 1     44,5p
    2 Ljungby FIK     44p
    3 FIK Färjestaden     43p
    4 Hovslätts IK     29,5p
    5 Eksjö Södra IK     26p
    6 Tranås AIF     22p
             
F11 60 m   Vind -0,6      
1 Hilda Broo-Andersson 94 IFK Växjö 1 8,58   6
2 Emelie Orosz 95 Ljungby FIK 8,62   5
3 Hedvig Nykvist 95 Tranås AIF 8,90   4
4 Julia Ljung 95 Hovslätts IK 9,23   3
5 Nikki Berglund 94 FIK Färjestaden 9,25   2
6 Louise Waerme 94 Eksjö Södra IK 9,27   1
             
F11 600 m          
1 Frida Petersson 94 FIK Färjestaden 1.55,2 Man. 6
2 Maria Nylander 94 IFK Växjö 1 ej tid   5
3 Amanda Pettersson 95 Eksjö Södra IK ej tid   4
4 Alexandra Petersson 94 Ljungby FIK ej tid   3
5 Stina Carlsson 94 Hovslätts IK ej tid   2
6 Matilda Åkerstedt 95 Tranås AIF ej tid   1
             
F11 60 m häck   Vind 1,8      
1 Anna Hermansson 94 Hovslätts IK 11,94   6
2 Freja Wester 94 Eksjö Södra IK 11,96   5
3 Stina Petersson 94 Ljungby FIK 12,46   4
4 Frida Petersson 94 FIK Färjestaden 12,50   3
5 Stina Torpman 94 Tranås AIF 13,42   2
6 Emma Hultin 94 IFK Växjö 1 DNF   0
             
F11 Höjd          
1 Tova Österberg 94 FIK Färjestaden 1,39   6
2 Stina Petersson 94 Ljungby FIK 1,36   5
3 Linn Samuelsson 95 Tranås AIF 1,25   4
4 Thilda Elfström 94 IFK Växjö 1 1,20   2,5
5 Petra Bovall 94 Hovslätts IK 1,20   2,5
6 Lisa Willhelmsson 94 Eksjö Södra IK 1,05   1
             
F11 Längd          
1 Ida Virdebrant 94 IFK Växjö 1 4,56 0,7 6
2 Nikki Berglund 94 FIK Färjestaden 4,13 0,0 5
3 Frida Svensson 94 Ljungby FIK 4,10 0,0 4
4 Olivia Sylvander 94 Hovslätts IK 4,04 0,0 3
5 Alice Lidén 95 Tranås AIF 3,90 0,0 2
6 Linnéa Wide 95 Eksjö Södra IK 3,76 0,0 1
             
F11 Tresteg          
1 Hilda Broo-Andersson 94 IFK Växjö 1 9,85 0,6 6
2 Tova Österberg 94 FIK Färjestaden 9,38 -1,4 5
3 Olivia Sylvander 94 Hovslätts IK 8,94 -0,1 4
4 Hedvig Nykvist 95 Tranås AIF 8,82 0,0 3
5 Emmy Johansson 94 Ljungby FIK 8,16 0,0 2
6 Louise Waerme 94 Eksjö Södra IK 8,02 -1,1 1
             
F11 Kula          
1 Fanny Roos 95 Ljungby FIK 10,59   6
2 Beata Kristiansson 94 FIK Färjestaden 8,19   5
3 Emelie Mörsin 94 IFK Växjö 1 7,78   4
4 Rebecka Skärlén 94 Eksjö Södra IK 7,27   3
5 Rebecca Ekwall 94 Tranås AIF 6,77   2
6 Petra Bovall 94 Hovslätts IK 6,23   1
             
F11 Diskus          
1 Kajsa Lundberg 94 Ljungby FIK 21,21   6
2 Rebecka Skärlén 94 Eksjö Södra IK 20,03   5
3 Erica Lantz 94 IFK Växjö 1 18,06   4
4 Malin Andersson 95 FIK Färjestaden 17,06   3
5 Stina Carlsson 94 Hovslätts IK 16,70   2
6 Sanna Gustafsson 94 Tranås AIF 13,56   1
             
F11 Spjut          
1 Fanny Roos 95 Ljungby FIK 27,30   6
2 Erica Lantz 94 IFK Växjö 1 22,82   5
3 Beata Kristiansson 94 FIK Färjestaden 19,94   4
4 Antonia Tengbom 95 Eksjö Södra IK 16,44   3
5 Alice Lidén 95 Tranås AIF 16,36   2
6 Anna Wibring 94 Hovslätts IK 15,69   1
             
F11 Stafett 5x60          
1 Emelie Mörsin 94 IFK Växjö 1 43,97   6
  Emma Hultin 94        
  Erica Lantz 94        
  Ida Virdebrandt 94        
  Hilda Broo-Andersson 94        
2 Petra Bovall 94 Hovslätts IK 45,22   5
  Julia Ljung 95        
  Angelica Johansson 94        
  Agnes Stuchly 94        
  Jenny Helmer 95        
3 Nikki Berglund 94 FIK Färjestaden 45,81   4
  Malin Andersson 95        
  Frida Lindström 95        
  Frida Petersson 94        
  Tova Österberg 94        
4 Emelie Orosz 95 Ljungby FIK 45,99   3
  Emmy Johansson 94        
  Alexandra Petersson 94        
  Kajsa Lundberg 94        
  Frida Svensson 94        
5 Freja Wester 94 Eksjö Södra IK 46,78   2
  Antonia Tengbom 95        
  Linnéa Wide 95        
  Lisa Wilhelmsson 94        
  Louise Wearme 94        
6 Rebecca Ekvall 94 Tranås AIF 49,53   1
  Linn Samuelsson 95        
  Alice Lindén 95        
  Stina Torpman 94        
  Hedvig Nykvist 95        

Uppdaterad 2005-09-19
Av Mats Björling