Resultat Kalmarspelen Ingvar Thomssons-minne
Fredriksskans 050925
Arrangör: Kalmar SK-friidrott
Tävlingsledare: Tomas Lindén 0480-475006
Väder: soligt och svaga vindar, lite motvind på upploppet.
Justeringar emot den preliminära listan är rödmarkerade
             
  Bästa prestation          
  Angelica Bengtsson 93 IFK Växjö      
  Mattias Olander 92 Högby IF      
             
Direkt länkar P15 P13 P11 P9 K F15 F13 F11 F9
M 100 m Heat 1   Vind -0.9      
1 Simon Löfgren 86 Högby IF 11,77    
2 Anders Nihlstedt 89 FI Kalmarsund 12,02    
3 Michael Engman 89 FI Kalmarsund 12,13    
4 Johan Svensson 89 FI Kalmarsund 12,49    
5 Joakim Håkansson 89 IK Hinden 12,70    
6 Daniel Malmqvist 88 IF Udd 12,97    
             
M 100 m Heat 2   Vind -1.0      
1 Robin Löfgren 88 Högby IF 11,60    
2 Camilo Karlström 89 Högby IF 11,80    
3 Christoffer Holmström 88 FI Kalmarsund 11,91    
4 Björn Pettersson 85 Oskarshamns SK 11,96    
5 Göran Gustavsson 60 Glasrikets RC 15,54    
             
  Sprang med P15          
  Boonteng Seepheng 89 Högby IF 13,22 Utom tävlan  
             
M 100 m FINAL   Vind -2.6      
1 Simon Löfgren 86 Högby IF 11,57    
2 Robin Löfgren 88 Högby IF 11,59    
3 Anders Nihlstedt 89 FI Kalmarsund 11,85    
4 Camilo Karlström 89 Högby IF 11,86    
5 Christoffer Holmström 88 FI Kalmarsund 12,02    
6 Michael Engman 89 FI Kalmarsund 12,25    
7 Johan Svensson 89 FI Kalmarsund 12,55    
             
M 200 m Klubbmästerskap   Vind -1.1      
1 Nickals Wiberg 85 FI Kalmarsund 22,94    
2 Anders Nihlstedt 89 FI Kalmarsund 23,73    
3 Christoffer Holmström 88 FI Kalmarsund 24,07    
4 Jonatan Gustafsson 88 FI Kalmarsund 25,01    
5 Michael Engman 89 FI Kalmarsund 25,12    
             
M 400 m          
1 Camilo Karlström 89 Högby IF 51,01    
2 Johan Svensson 89 FI Kalmarsund 51,40    
3 Henrik Johansson 85 FIF Gnistan 53,34    
4 Anders Ellow 82 FI Kalmarsund 53,75    
5 Germund Pettersson 86 FI Kalmarsund 55,93    
             
M 800 m          
1 Adam Sewall 87 Malmö AI 1:53,94    
2 Jimmy Wik 82 FI Kalmarsund 2:06,96    
3 Hans Tove 57 Oskarshamns SK 2:15,34    
4 Patrik Freij 90 FI Kalmarsund 2:24,60    
  Daniel Malmqvist 88 IF Udd DNF    
             
M Höjd          
1 Jonatan Gustafsson 88 FI Kalmarsund 1,85    
2 Christoffer Holmström 88 FI Kalmarsund 1,80    
3 Peter Höglund 59 Filipstads Friidrott 1,75    
4 Anders Nihlstedt 89 FI Kalmarsund 1,70    
5 Boonteng Seepheng 89 Högby IF 1,55    
             
M Stav          
1 Arne Svensson 46 FI Kalmarsund 2,61    
             
M Kula 7.26          
1 Per Rosell 87 FI Kalmarsund 15,46    
2 Germund Petersson 86 FI Kalmarsund 11,73    
3 Mikael Johansson 78 Oskarshamns SK 8,12    
             
M Diskus 2.0          
1 Per Rosell 87 FI Kalmarsund 43,52    
2 Nicklas Wiberg 85 FI Kalmarsund 37,70    
3 Christer Högrelius 51 SoIK Hellas 36,97    
4 Germund Pettersson 86 FI Kalmarsund 32,90    
             
M Slägga 7.26          
1 Anders Eriksson 89 IF Udd 30,18    
             
M Spjut 800          
1 Germund Pettersson 86 FI Kalmarsund 42,48    
2 Mikael Johansson 78 Oskarshamns SK 33,08    
             
P15 100 m   Vind - 2.0      
1 Erik Romberg 90 Högby IF 12,90    
2 Johan Rosengren 91 KA2 IF 13,00    
3 Niklas Hedlund 91 IFK Kristinehamn 13,63    
4 Johan Lindell 91 IFK Kristinehamn 14,32    
5 Anton Jeppson 91 IF Udd 14,86    
6 Adam Högblom 91 IFK Kristinehamn 14,91    
7 Felix Bengtsén 91 Högby IF 16,06    
             
P15 300 m          
1 Johan Rosengren 91 KA2 IF 42,51    
2 Patrik Freij 90 FI Kalmarsund 42,98    
3 Niklas Hedlund 91 IFK Kristinehamn 43,51    
4 Samuel Pettersson 90 FI Kalmarsund 44,89    
             
P15 100 m häck   Vind -1.2      
1 Marcus Nilsson 91 Högby IF 16,04    
2 Hugo Moberg 91 IFK Kristinehamn 17,86    
3 Axel Henrysson 91 Stensjöns IF 18,90    
             
P15 Höjd          
1 Kim Larsson 90 Roma Friidrott 1,65    
2 Sebastian Karlsson 92 Glasrikets RC 1,60    
3 Axel Henrysson 91 Stensjöns IF 1,55    
4 Markus Johansson 92 Högby IF 1,55    
5 Mikael Nilsson 92 FIK Färjestaden 1,55    
6 Christopher Gördén 91 IFK Kristinehamn 1,50    
7 Michael Simonsen 92 IFK Kristinehamn 1,40    
8 Johan Lindell 91 IFK Kristinehamn 1,25    
9 Adam Högblom 91 IFK Kristinehamn 1,15    
             
P15 Stav          
1 Adam Björling 90 FI Kalmarsund 3,51    
2 Marcus Nilsson 91 Högby IF 3,31    
3 Axel Henrysson 91 Stensjöns IF 2,81    
4 Filip Östman 93 IFK Kristinehamn 2,41    
5 Hugo Moberg 91 IFK Kristinehamn 2,21    
6 Adam Henrysson 93 Stensjöns IF 2,11    
7 Johan Lindell 91 IFK Kristinehamn 1,71    
  Christopher Gördén 91 IFK Kristinehamn Inget resultat    
             
P15 Kula 4,0 kg          
1 Adam Björling 90 FI Kalmarsund 15,34    
2 Martin Jönsson 90 FI Kalmarsund 13,40    
3 Erik Romberg 90 Högby IF 11,96    
4 Marcus Nilsson 91 Högby IF 11,45    
5 Samuel Pettersson 90 FI Kalmarsund 10,96    
6 Axel Henrysson 91 Stensjöns IF 10,40    
7 Christopher Gördén 91 IFK Kristinehamn 9,16    
8 Johan Lindell 91 IFK Kristinehamn 7,27    
             
P15 Slägga 4.0 kg          
1 Erik Romberg 90 Högby IF 47,34    
2 Martin Jönsson 90 FI Kalmarsund 39,38    
3 Daniel Jonsson 91 IFK Kristinehamn 36,49    
4 Marcus Nilsson 91 Högby IF 34,44    
5 Niklas Hedlund 91 IFK Kristinehamn 27,10    
6 Johan Lindell 91 IFK Kristinehamn 20,24    
7 Adam Högblom 91 IFK Kristinehamn 15,11    
             
P15 Spjut 600          
1 Samuel Pettersson 90 FI Kalmarsund 44,44    
2 Axel Henrysson 91 Stensjöns IF 40,97    
3 Marcus Nilsson 91 Högby IF 40,68    
4 Christopher Gördén 91 IFK Kristinehamn 30,82    
5 Hugo Moberg 91 IFK Kristinehamn 30,62    
6 Martin Jönsson 90 FI Kalmarsund 30,44    
7 Johan Lindell 91 IFK Kristinehamn 22,75    
8 Adam Högblom 91 IFK Kristinehamn 12,30    
             
P13 80 m Heat 1   Vind -2.1      
1 Sebastian Karlsson 92 Glasrikets RC 10,69    
2 Johan Nilsson 92 Högby IF 10,92    
3 Markus Johansson 92 Högby IF 10,95    
4 Fredric Eriksson 92 Skruvs IF 11,44    
5 Hannes Carlsson 93 Kalmar SK 11,68    
6 Tobias Nilsson 92 Alvesta FI 11,87    
7 Viktor Gustavsson 92 Glasrikets RC 13,08    
             
P13 80 m Heat 2   Vind -3.1      
1 Mattias Olander 92 Högby IF 10,44    
2 Pontus Friberg 93 IFK Kristinehamn 11,35    
3 Anton Berg 93 IF Udd 11,69    
4 Filip Östman 93 IFK Kristinehamn 11,80    
5 Rick Bengtsén 93 Högby IF 12,04    
6 Joel Lawergren 93 Roma Friidrott 12,72    
             
P13 80 m Heat 3   Vind -3.0      
1 Timmy Håkansson 92 IK Hinden 11,32    
2 Einar Elmfors 92 IF Udd 11,63    
3 Patrik Nilsson 92 Oskarshamns SK 11,69    
4 Rickard Blad 92 Kalmar SK 12,15    
5 Henrik Freij 93 FIK Färjestaden 12,77    
             
P13 80 m FINAL   Vind -0.3      
1 Mattias Olander 92 Högby IF 10,51    
2 Sebastian Karlsson 92 Glasrikets RC 10,83    
3 Johan Nilsson 92 Högby IF 10,96    
4 Markus Johansson 92 Högby IF 10,98    
5 Fredric Eriksson 92 Skruvs IF 11,37    
6 Timmy Håkansson 92 IK Hinden 11,43    
7 Einar Elmfors 92 IF Udd 11,68    
             
P13 600 m          
1 Herman Danielsson 92 Målila Mörlunda SKI 1:36,03    
2 Johan Nilsson 92 Högby IF 1:41,76    
3 Patrik Nilsson 92 Oskarshamns SK 1:42,45    
4 Viking Pettersson 92 Kalmar SK 1:45,43    
5 Rickard Blad 92 Kalmar SK 2:01,91    
6 Viktor Gustavsson 92 Glasrikets RC 2:02,84    
             
P13 60 m häck   Vind -1.3      
1 Mattias Olander 92 Högby IF 9,62    
2 Johan Nilsson 92 Högby IF 9,89    
3 Pontus Friberg 93 IFK Kristinehamn 10,13    
4 Filip Östman 93 IFK Kristinehamn 10,42    
5 Tobias Nilsson 92 Alvesta FI 10,44    
6 Oskar Nordborg 93 FIK Färjestaden 10,92    
7 Mattias Gustavsson 93 IFK Kristinehamn 11,55    
8 Viktor Gustavsson 92 Glasrikets RC 14,01    
             
P13 Längd          
1 Mattias Olander 92 Högby IF 5,45 0.5  
2 Jesper Eriksson 92 Kalmar SK 4,80 0.0  
3 Pontus Friberg 93 IFK Kristinehamn 4,62 0.2  
4 Hannes Carlsson 93 Kalmar SK 4,60 0.2  
5 Anton Berg 93 IF Udd 4,55 0.0  
6 Viking Pettersson 92 Kalmar SK 4,52 0.0  
7 Filip Östman 93 IFK Kristinehamn 4,51 0.0  
8 Timmy Håkansson 92 IK Hinden 4,50 0.3  
9 Niklas Pettersson 92 Roma Friidrott 4,43 -0.1  
10 Patrik Nilsson 92 Oskarshamns SK 4,42 0.5  
11 Carl Lundgren 92 Alvesta FI 4,31 0.0  
12 Tobias Nilsson 92 Alvesta FI 4,30 0.0  
13 Einar Elmfors 92 IF Udd 4,12 -0.1  
14 Mattias Gustavsson 93 IFK Kristinehamn 4,01 0.0  
15 Joel Lawergren 93 Roma Friidrott 3,87 0.3  
16 Adam Henrysson 93 Stensjöns IF 3,86 0.2  
17 Henrik Freij 93 FIK Färjestaden 3,83 0.0  
18 Viktor Gustavsson 92 Glasrikets RC 3,46 0.3  
             
P13 Kula 3.0          
1 Mattias Olander 92 Högby IF 14,49    
2 Mikael Simonsen 92 IFK Kristinehamn 10,52    
3 Markus Johansson 92 Högby IF 10,41    
4 Oskar Nordborg 93 FIK Färjestaden 8,91    
5 Joel Lawergren 93 Roma Friidrott 7,79    
6 Henrik Freij 93 FIK Färjestaden 6,39    
             
P13 Slägga 3.0          
1 Mattias Olander 92 Högby IF 30,19    
2 Mikael Simonsen 92 IFK Kristinehamn 21,89    
3 Viking Pettersson 92 Kalmar SK 21,69    
             
P13 Spjut 400          
1 Sebastian Karlsson 92 Glasrikets RC 38,98    
2 Mattias Olander 92 Högby IF 38,62    
3 Filip Östman 93 IFK Kristinehamn 34,32    
4 Vidar Pettersson 94 Kalmar SK 33,96    
5 Mikael Simonsen 92 IFK Kristinehamn 33,22    
6 Timmy Håkansson 92 IK Hinden 33,06    
7 Joel Lawergren 93 Roma Friidrott 31,93    
8 Anton Berg 93 IF Udd 25,63    
9 Mattias Gustavsson 93 IFK Kristinehamn 25,40    
10 Einar Elmfors 92 IF Udd 24,81    
11 Pontus Friberg 93 IFK Kristinehamn 23,86    
12 Niklas Pettersson 92 Roma Friidrott 22,25    
13 Adam Henrysson 93 Stensjöns IF 21,45    
14 Viktor Gustavsson 92 Glasrikets RC Inget resultat    
             
P11 60 m Heat 1   Vind -0.8      
1 Axel Rosling 95 FIK Färjestaden 9,34    
2 Robert Nilsson 94 Oskarshamns SK 9,53    
3 Oliver Persson 94 IK Hinden 9,75    
4 Emil Quick 95 Kalmar SK 9,82    
5 Joel Romberg 95 Högby IF 10,13    
6 Issa Ahmet 95 IK Hinden 10,44    
7 Marcus Lawergren 95 Roma Friidrott 10,59    
             
P11 60 m Heat 2   Vind -2.1      
1 Ludvig Mellberg 94 Vif Gute Friidrott 9,77    
2 Marcus Andersson 94 FIK Färjestaden 9,80    
3 Hampus Sturesson 95 FIK Färjestaden 9,81    
4 Gustav Sandström 94 IF Udd 9,89    
5 Robert Johansson 94 IK Hinden 10,15    
6 Kasper Alm 95 Kalmar SK 10,38    
7 Lukas Nilsson 95 FIK Färjestaden 11,91    
             
P11 60 m FINAL   Vind -1.5      
1 Axel Rosling 95 FIK Färjestaden 9,23    
2 Robert Nilsson 94 Oskarshamns SK 9,40    
3 Oliver Persson 94 IK Hinden 9,69    
4 Emil Quick 95 Kalmar SK 9,88    
5 Marcus Andersson 94 FIK Färjestaden 9,88    
6 Hampus Sturesson 95 FIK Färjestaden 9,93    
7 Gustav Sandström 94 IF Udd 9,96    
8 Ludvig Mellberg 94 Vif Gute Friidrott 10,04    
             
P11 600 m          
1 Marcus Andersson 94 FIK Färjestaden 1:49,23    
2 Anton Persson 94 Högby IF 1:55,63    
3 Gustav Sandström 94 IF Udd 1:58,93    
4 Hampus Sturesson 95 FIK Färjestaden 2:01,63    
5 Oskar Pap 94 FIK Färjestaden 2:06,24    
6 Robert Johansson 94 IK Hinden 2:09,63    
7 Simon Dahlström 94 FIK Färjestaden 2:15,09    
8 Joel Romberg 95 Högby IF 2:17,02    
9 Emil Quick 95 Kalmar SK 2:17,08    
10 Lukas Andersson 96 FIK Färjestaden 2:20,58    
11 Lukas Nilsson 95 FIK Färjestaden 2:28,11    
             
P11 Höjd          
1 Micael Fagö 94 Kalmar SK 1,28    
2 Mattias de Graaf 94 FIK Färjestaden 1,28    
3 Vidar Pettersson 94 Kalmar SK 1,28    
4 Anton Nilsson 94 FIK Färjestaden 1,20    
5 Marcus Andersson 94 FIK Färjestaden 1,20    
6 Gustav Sandström 94 IF Udd 1,20    
7 Ludvig Mellberg 94 Vif Gute Friidrott 1,15    
8 Robert Johansson 94 IK Hinden 1,10    
9 Hampus Sturesson 95 FIK Färjestaden 1,10    
10 Oskar Pap 94 FIK Färjestaden 1,10    
11 Simon Dahlström 94 FIK Färjestaden 1,05    
12 Jesper Nilsén 96 FIK Färjestaden 0,95    
  Lukas Nilsson 95 FIK Färjestaden Inget resultat    
             
P11 Längd          
1 Axel Rosling 95 FIK Färjestaden 4,01 0.0  
2 Anton Persson 94 Högby IF 3,92 0.0  
3 Marcus Andersson 94 FIK Färjestaden 3,91 0.0  
4 Ludvig Mellberg 94 Vif Gute Friidrott 3,85 0.0  
5 Robert Nilsson 94 Oskarshamns SK 3,68 0.0 366
6 Oliver Persson 94 IK Hinden 3,68 0.0 350
7 Gustav Sandström 94 IF Udd 3,59 0.0  
8 Hampus Sturesson 95 FIK Färjestaden 3,55 0.0  
9 Emil Quick 95 Kalmar SK 3,46 0.0 344
10 Issa Ahmet 95 IK Hinden 3,46 0.0 341
11 Simon Dahlström 94 FIK Färjestaden 3,36 0.0 333
12 Joel Romberg 95 Högby IF 3,36 0.0 330
13 Marcus Lawergren 95 Roma Friidrott 3,17 0.0  
14 Lukas Nilsson 95 FIK Färjestaden 2,94 0.0  
15 David Holmberg 94 IFK Växjö 2,62 0.0  
             
P11 Kula 2.0 kg          
1 Robert Nilsson 94 Oskarshamns SK 11,04    
2 Marcus Andersson 94 FIK Färjestaden 9,15    
3 Vidar Pettersson 94 Kalmar SK 9,06    
4 Anton Nilsson 94 FIK Färjestaden 8,33    
5 Micael Fagö 94 Kalmar SK 7,83    
6 David Holmberg 94 IFK Växjö 7,57    
7 Oliver Persson 94 IK Hinden 7,03    
8 Simon Dahlström 94 FIK Färjestaden 6,90    
9 Ludvig Mellberg 94 Vif Gute Friidrott 6,77    
10 Kasper Alm 95 Kalmar SK 6,59    
11 Hampus Sturesson 95 FIK Färjestaden 6,45    
12 Marcus Lawergren 95 Roma Friidrott 6,13    
             
P9 60 m Final   Vind -0,8      
1 Fredrik Holmberg 97 IFK Växjö 10,41    
2 Jesper Nilsén 96 FIK Färjestaden 10,76    
3 Lukas Andersson 96 FIK Färjestaden 10,98    
4 Amadeus Hansson 96 Vif Gute Friidrott 11,12    
5 Simon Lindström 98 FIK Färjestaden 11,16    
6 Ludvig Karlsson 97 Oskarshamns SK 11,94    
7 Charlie Olsson 96 IF Udd 12,34    
             
P9 Längd          
1 Fredrik Holmberg 97 IFK Växjö 3,35 0.0  
2 Jesper Nilsén 96 FIK Färjestaden 3,15 0.0  
3 Amadeus Hansson 96 Vif Gute Friidrott 3,12 0.0  
4 Lukas Andersson 96 FIK Färjestaden 3,11 0.0  
5 Simon Lindström 98 FIK Färjestaden 2,80 0.0  
6 Ludvig Karlsson 97 Oskarshamns SK 2,66 0.0  
             
P9 Boll 300          
1 Lukas Andersson 96 FIK Färjestaden 21,25    
2 Amadeus Hansson 96 Vif Gute Friidrott 21,00    
3 Simon Lindström 98 FIK Färjestaden 17,27    
4 Jesper Nilsén 96 FIK Färjestaden 16,91    
5 Fredrik Holmberg 97 IFK Växjö 14,85    
             
K 100 m heat 1   Vind -2.2      
1 Jenny Nilsson 85 Oskarshamns SK 12,75    
2 Jasmine Andersson 88 FI Kalmarsund 12,92    
3 Lisa Nyström 89 FI Kalmarsund 13,49    
4 Johanna Aalto 89 IFK Kristinehamn 13,75    
5 Boel Tetens 88 FGF Gute 13,81    
             
K 100 m heat 2   Vind -2.2      
1 Beatrice Enckell 88 IF Udd 13,08    
2 Ida Gillerfors 85 FGF Gotland 13,15    
3 Lovisa Lindhe 89 IFK Kristinehamn 13,51    
4 Ellinor Thorsell 89 IF Udd 13,71    
             
K 100m Final   Vind -0.5      
1 Jenny Nilsson 85 Oskarshamns SK 12,71    
2 Jasmine Andersson 88 FI Kalmarsund 12,84    
3 Beatrice Enckell 88 IF Udd 13,18    
4 Ida Gillerfors 85 FGF Gotland 13,19    
5 Lisa Nyström 89 FI Kalmarsund 13,52    
6 Johanna Aalto 89 IFK Kristinehamn 13,73    
7 Ellinor Thorsell 89 IF Udd 13,76    
  Lovisa Lindhe 89 IFK Kristinehamn DNS    
             
K 200m (KM)   Vind -1.7      
1 Jasmine Andersson 88 FI Kalmarsund 26,30    
2 Lisa Nyström 89 FI Kalmarsund 28,02    
             
K 400 m          
1 Johanna Aalto 89 IFK Kristinehamn 62,92    
2 Lina Andreasson 91 Eksjö Södra IF 64,00    
3 Emelie Gabrielsson 88 Oskarshamns SK 64,72    
4 Emma Lahtinen 88 IFK Kristinehamn 66,57    
5 Malin Nilsson 86 IFK Växjö 67,39    
  Sofia Ståhl 88 IFK Kristinehamn DNF    
             
K 800 m          
1 Ida Andreasson 88 Eksjö Södra IF 2:28,96    
2 Beatrice Enckell 88 IF Udd 2:33,16    
3 Terese Petersson 84 Högby IF 2:37,80    
4 Sofia Petersson 91 Kalmar SK 2:40,10    
5 Ellinor Thorsell 89 IF Udd 2:41,56    
6 Louise Lindberg 91 Ljungby FIK 2:56,42    
             
K Höjd          
1 Lovisa Lindhe 89 IFK Kristinehamn 1,55    
2 Lisa Nyström 89 FI Kalmarsund 1,55    
3 Amelie Astander 91 Kalmar SK 1,50    
             
K Stav          
1 Lisa Nyström 89 FI Kalmarsund 2,41    
2 Lovisa Lindhe 89 IFK Kristinehamn 2,21    
3 Emma Lahtinen 88 IFK Kristinehamn 1,91    
             
K Längd          
1 Jasmine Andersson 88 FI Kalmarsund 5,52 +0.2  
2 Johanna Froode 90 IF Udd 5,10 -0.1  
3 Johanna Aalto 89 IFK Kristinehamn 4,91 0.0  
4 Linda Beckius 90 IK Sisu 4,87 0.0  
5 Emma Lahtinen 88 IFK Kristinehamn 4,82 +0.2  
6 Lovisa Lindhe 89 IFK Kristinehamn 4,77 0.0  
7 Boel Tetens 88 FGF Gute 4,76 0.0  
8 Carita Hansson 91 FGF Gute 4,75 +0.2  
9 Erica Andersson 90 FI Kalmarsund 4,61 0.0  
10 Lisa Nyström 89 FI Kalmarsund 4,57 +0.4  
11 Agnes Lind 91 IF Udd 4,26 +0.4  
12 Jennie Karlsén 90 IK Hinden 4,10 -0.3  
13 Angelica Ohlfeldt 88 IFK Kristinehamn 4,09 0.0  
14 Beatrice Pettersson 89 Roma Friidrott 3,90 -0.3  
15 Sofia Ståhl 88 IFK Kristinehamn 3,38 0.0  
             
K Kula 4.0          
1 Rebecka Karlsson 79 Alvesta FI 9,16    
2 Sara Persson 87 Wärnamo SK 9,03    
3 Annelie Persson 85 Wärnamo SK 8,61    
4 Åsa Pettersson 88 FI Kalmarsund 8,32    
             
K Diskus 1.0          
1 Suzanne Eneros 86 FI Kalmarsund 36,93    
2 Malin Johansson 88 IF Udd 32,03    
3 Erica M Andersson 90 FI Kalmarsund 30,26    
4 Ida Andreasson 88 Eksjö Södra IF 26,56    
5 Annelie Persson 85 Wärnamo SK 25,38    
6 Sara Persson 87 Wärnamo SK 24,23    
7 Sofia Ståhl 88 IFK Kristinehamn 22,11    
8 Marie Persson 87 Wärnamo SK 17,58    
             
K Slägga 4.0          
1 Emmie Borgqvist 88 IF Udd 41,67    
2 Annie Henriksson 86 FGF Gute 40,57    
3 Jenny Abrahamsson 87 IF Udd 36,05    
4 Suzanne Eneros 86 FI Kalmarsund 33,70    
5 Sara Persson 87 Wärnamo SK 30,43    
  Ida Andreasson 88 Eksjö Södra IF inget resultat    
             
K Spjut 600          
1 Rebecka Karlsson 79 Alvesta FI 34,73    
2 Åsa Pettersson 88 FI Kalmarsund 30,19    
             
F15 100 m Heat 1   Vind -2.3      
1 My Finnman 90 Högby IF 13,03    
2 Tove Karlsson 91 Kalmar SK 13,38    
3 Nathalie Petersson 91 IK Hinden 13,43    
4 Sara Nilsson 90 Oskarshamns SK 13,68    
5 Stephanie Olsson 91 IF Udd 13,80    
6 Therése Lindhe 91 IFK Kristinehamn 14,07    
             
F15 100 m Heat 2   Vind -1.5      
1 Mia Axelsson 91 IFK Kristinehamn 13,47    
2 Sofi Karlsson 91 Kalmar SK 13,63    
3 Linnéa Allgurén 91 IF Udd 13,99    
4 Matilda Hildingsson 91 IFK Kristinehamn 14,13    
5 Johanna Östman 91 IFK Kristinehamn 14,40    
6 Erika Andersson 91 IFK Kristinehamn 15,64    
             
F15 100 m Heat 3   Vind -1.5      
1 Therese Borgqvist 92 IF Udd 13,37    
2 Linda Beckius 90 IK Sisu 13,89    
3 Victoria Bengtsson 90 IFK Växjö 13,90    
4 Kajsa Florén 91 IF Udd 14,28    
5 Louise Lindberg 91 Ljungby FIK 14,36    
6 Agnes Lind 91 IF Udd 14,81    
             
F15 100m Final   Vind -2.4      
1 My Finnman 90 Högby IF 13,06    
2 Tove Karlsson 91 Kalmar SK 13,21    
3 Mia Axelsson 91 IFK Kristinehamn 13,26    
4 Nathalie Petersson 91 IK Hinden 13,43    
5 Sara Nilsson 90 Oskarshamns SK 13,47    
6 Therese Borgqvist 92 IF Udd 13,52    
7 Sofi Karlsson 91 Kalmar SK 13,66    
8 Stephanie Olsson 91 IF Udd 13,76    
             
F15 300 m Heat 1          
1 My Finnman 90 Högby IF 42,62    
2 Nathalie Petersson 91 IK Hinden 44,04    
3 Stephanie Olsson 91 IF Udd 44,08    
4 Carita Hansson 91 FGF Gute 45,20    
             
F15 300m Heat 2          
1 Therése Lindhe 91 IFK Kristinehamn 44,61    
2 Erika Andersson 91 IFK Kristinehamn 45,51    
3 Linnéa Allgurén 91 IF Udd 45,94    
             
F15 300m total          
1 My Finnman 90 Högby IF 42,62    
2 Nathalie Petersson 91 IK Hinden 44,04    
3 Stephanie Olsson 91 IF Udd 44,08    
4 Therése Lindhe 91 IFK Kristinehamn 44,61    
5 Carita Hansson 91 FGF Gute 45,20    
6 Erika Andersson 91 IFK Kristinehamn 45,51    
7 Linnéa Allgurén 91 IF Udd 45,94    
             
F15 80 m häck   vind -2.1      
1 Tove Karlsson 91 Kalmar SK 12,50    
2 Therése Lindhe 91 IFK Kristinehamn 12,54    
3 Carita Hansson 91 FGF Gute 13,60    
4 Louise Lindberg 91 Ljungby FIK 14,21    
  Erica Andersson 90 FI Kalmarsund DNF    
  Erika Andersson 91 IFK Kristinehamn DNF    
             
F15 Höjd          
1 Erica Andersson 90 FI Kalmarsund 1,54    
2 Angelica Thomsson 92 Vif Gute Friidrott 1,51    
3 Therése Lindhe 91 IFK Kristinehamn 1,48    
4 Johanna Håkansson 90 IK Hinden 1,45    
5 Mia Axelsson 91 IFK Kristinehamn 1,45    
6 Amelie Astander 91 Kalmar SK 1,40    
6 Elin Gustafsson 91 IK Hinden 1,40    
8 Louise Lindberg 91 Ljungby FIK 1,40    
9 Johanna Östman 91 IFK Kristinehamn 1,35    
10 Maria Tell 93 Högby IF 1,35    
11 Anna Börjesson 91 FGF Gute 1,30    
11 Chatrine Gustavsson 91 IFK Kristinehamn 1,30    
             
F15 Stav          
1 Victoria Bengtsson 90 IFK Växjö 3,51    
2 Angelica Bengtsson 93 IFK Växjö 3,10    
3 Katherine Karlström 91 Högby IF 2,61    
4 Mia Axelsson 91 IFK Kristinehamn 2,41    
             
F15 Kula 3.0          
1 Erica M Andersson 90 FI Kalmarsund 11,81    
2 My Finnman 90 Högby IF 10,35    
3 Victoria Bengtsson 90 IFK Växjö 9,75    
4 Louise Lindberg 91 Ljungby FIK 9,68    
5 Gabriella Backman 91 IFK Kristinehamn 9,08    
6 Teresia Snäckström 91 FGF Gotland 8,54    
7 Chatrine Gustavsson 91 IFK Kristinehamn 8,32    
8 Anna Börjesson 91 FGF Gute 7,99    
9 Elin Wettefalk 91 Kalmar SK 7,97    
10 Johanna Östman 91 IFK Kristinehamn 7,91    
11 Matilda Hildingsson 91 IFK Kristinehamn 7,25    
             
F15 Diskus 0.6          
1 Erica M Andersson 90 FI Kalmarsund 41,07    
2 Lina Andreasson 91 Eksjö Södra IF 38,65    
3 Mia Axelsson 91 IFK Kristinehamn 32,91    
4 Gabriella Backman 91 IFK Kristinehamn 32,11    
5 Erika Andersson 91 IFK Kristinehamn 31,21    
6 Ida Storm 91 IK Hinden 29,84    
7 Jennie Karlsén 90 IK Hinden 29,68    
8 Emma Ivansson 91 IK Hinden 25,31    
9 Fanny Eklund 91 IK Hinden 20,70    
10 Matilda Hildingsson 91 IFK Kristinehamn 17,80    
             
F15 Slägga 3.0          
1 Emma Wennerström 90 IK Hinden 35,64    
2 Emma Ivansson 91 IK Hinden 34,16    
3 Gabriella Backman 91 IFK Kristinehamn 33,92    
4 Ida Storm 91 IK Hinden 30,82    
5 Theresia Snäckerström 91 FGF Gotland 28,97    
6 Lina Andreasson 91 Eksjö Södra IF 28,08    
7 Elin Wettefalk 91 Kalmar SK 26,24    
8 Johanna Östman 91 IFK Kristinehamn 25,00    
9 Chatrine Gustavsson 91 IFK Kristinehamn 24,94    
10 Sandra Aalto 91 IFK Kristinehamn 23,21    
11 Anna Börjesson 91 FGF Gute 16,16    
             
F15 Spjut 400          
1 Mia Axelsson 91 IFK Kristinehamn 32,88    
2 Elin Gustafsson 91 IK Hinden 32,01    
3 Teresia Snäckström 91 Gotland FGF 29,84    
4 Elsa Salomonson 90 FI Kalmarsund 28,58    
5 Gabriella Backman 91 IFK Kristinehamn 28,11    
6 Anna Börjesson 91 FGF Gute 18,70    
             
F13 80m heat 1   Vind -2.2      
1 Rebecca Arnesson 92 Skruvs IF 11,30    
2 Linnea Björling 92 Kalmar SK 11,44    
3 Josefine Ekberg 93 IFK Kristinehamn 11,61    
4 Matilda Berglund 92 Skruvs IF 12,06    
5 Nikki Kristiansson 92 FIK Färjestaden 12,16    
6 Carolin Andersson 93 IFK Kristinehamn 12,27    
7 Nora Carlsson 93 IF Udd 13,36    
             
F13 80m heat 2   Vind -2.3      
1 Therese Borgqvist 92 IF Udd 10,97    
2 Frida Jönsson 92 Ljungby FIK 11,58    
3 Emma Eneros 93 Kalmar SK 12,05    
4 Anna Källström 92 IK Hinden 12,07    
5 Sofie Lundström 93 FIK Färjestaden 12,18    
6 Linnea Nilsfors 93 Högby IF 12,43    
7 Karolin Karlsson 93 Kalmar SK 12,75    
8 Alma Broström 93 Vif Gute Friidrott 13,12    
             
F13 80m heat 3   Vind -3.9      
1 Angelica Thomsson 92 Vif Gute Friidrott 11,45    
2 Evelina Grenmyr 93 IK Hinden 11,51    
3 Josefine Gabrielsson 92 Oskarshamns SK 11,62    
4 Emma Jeansson 93 Högby IF 12,31    
5 Martina Jeppson 93 IF Udd 12,68    
6 Caroline Jönsson 93 FIK Färjestaden 12,70    
             
F13 80m Final   Vind -0.9      
1 Therese Borgqvist 92 IF Udd 10,92    
2 Rebecca Arnesson 92 Skruvs IF 11,21    
3 Angelica Thomsson 92 Vif Gute Friidrott 11,25    
4 Evelina Grenmyr 93 IK Hinden 11,31    
5 Josefine Ekberg 93 IFK Kristinehamn 11,37    
6 Linnea Björling 92 Kalmar SK 11,39    
7 Frida Jönsson 92 Ljungby FIK 11,49    
8 Josefine Gabrielsson 92 Oskarshamns SK 11,54    
             
             
F13 600 m          
1 Nikki Kristiansson 92 FIK Färjestaden 1:53,00    
2 Linnea Nilsfors 93 Högby IF 1:55,77    
3 Rebecca Arnesson 92 Skruvs IF 1:56,75    
4 Josefine Gabrielsson 92 Oskarshamns SK 1:57,56    
5 Matilda Berglund 92 Skruvs IF 2:00,78    
6 Rut Källman 92 IK Hinden 2:05,54    
7 Karolin Karlsson 93 Kalmar SK 2:08,58    
8 Caroline Jönsson 93 FIK Färjestaden 2:11,57    
             
F13 60 m häck   Vind -1.9      
1 Evelina Grenmyr 93 IK Hinden 11,39    
2 Josefine Ekberg 93 IFK Kristinehamn 11,45    
3 Alma Broström 93 Vif Gute Friidrott 12,28    
4 Martina Jeppson 93 IF Udd 12,66    
5 Emma Jeansson 93 Högby IF 12,68    
  Nikki Kristiansson 92 FIK Färjestaden DNF    
             
F13 Längd       Vind  
1 Rebecca Arnesson 92 Skruvs IF 4,69 -0.1  
2 Frida Jönsson 92 Ljungby FIK 4,68 0.0  
3 Linnea Björling 92 Kalmar SK 4,61 0.0  
4 Josefine Ekberg 93 IFK Kristinehamn 4,53 0.0  
5 Angelica Thomsson 92 Vif Gute Friidrott 4,40 0.0  
6 Sofie Lundström 93 FIK Färjestaden 4,38 0.0  
7 Emma Eneros 93 Kalmar SK 4,26 0.0  
8 Lotta Börjesson 92 Vif Gute Friidrott 4,25 0.0  
9 Nikki Kristiansson 92 FIK Färjestaden 4,21 0.0  
10 Carolin Andersson 93 IFK Kristinehamn 4,11 0.0  
11 Matilda Berglund 92 Skruvs IF 4,09 +0.2  
12 Evelina Grenmyr 93 IK Hinden 4,08 0.0  
13 Alma Broström 93 Vif Gute Friidrott 3,88 0.0  
14 Caroline Jönsson 93 FIK Färjestaden 3,70 0.0  
15 Linnea Petersson 93 IF Udd 3,70 0.0  
16 Karolin Karlsson 93 Kalmar SK 3,68 0.0  
17 Nora Carlsson 93 IF Udd 3,57 0.0  
18 Martina Jeppson 93 IF Udd 3,52 0.0  
19 Linnea Nilsfors 93 Högby IF 3,52 0.0  
20 My Sjöberg 93 IFK Kristinehamn 3,26 0.0  
             
F13 Kula 2.0          
1 Lotta Börjesson 92 Vif Gute Friidrott 11,55    
2 Nikki Kristiansson 92 FIK Färjestaden 9,99    
3 Caroline Jönsson 93 FIK Färjestaden 9,92    
4 Linnea Björling 92 Kalmar SK 9,77    
5 Nora Carlsson 93 IF Udd 9,53    
6 Sarah Carlström 92 Kalmar SK 9,50    
7 Matilda Berglund 92 Skruvs IF 8,86    
8 Hanna Sjögren 93 FIK Färjestaden 8,63    
9 Sofie Lundström 93 FIK Färjestaden 8,29    
10 Jennifer Backman 93 IFK Kristinehamn 8,14    
11 Emma Jeansson 93 Högby IF 7,45    
12 Frida Jönsson 92 Ljungby FIK 7,27    
13 Carolin Andersson 93 IFK Kristinehamn 7,27    
14 Josefine Ekberg 93 IFK Kristinehamn 6,49    
15 My Sjöberg 93 IFK Kristinehamn 6,31    
16 Alma Broström 93 Vif Gute Friidrott 6,19    
             
F13 Slägga 2.0          
1 Anna Källström 92 IK Hinden 31,00    
2 Nora Carlsson 93 IF Udd 26,49    
3 Jennifer Backman 93 IFK Kristinehamn 24,24    
4 Lotta Börjesson 92 Vif Gute Friidrott 22,91    
5 Sarah Carlström 92 Kalmar SK 22,25    
6 My Sjöberg 93 IFK Kristinehamn 21,78    
7 Caroline Jönsson 93 FIK Färjestaden 21,55    
8 Malin Åkesson 92 IF Udd 18,27    
9 Hanna Sjögren 93 FIK Färjestaden 17,31    
  Malin Linder 94 IFK Kristinehamn DNF    
             
F13 Spjut 400          
1 Linnea Björling 92 Kalmar SK 28,70    
2 Nikki Kristiansson 92 FIK Färjestaden 27,26    
3 Carolin Andersson 93 IFK Kristinehamn 26,36    
4 Angelica Bengtsson 93 IFK Växjö 26,31    
5 Sarah Carlström 92 Kalmar SK 24,72    
6 Caroline Jönsson 93 FIK Färjestaden 24,12    
7 Lotta Börjesson 92 Vif Gute Friidrott 23,50    
8 Matilda Berglund 92 Skruvs IF 22,86    
9 Emma Eneros 93 Kalmar SK 20,34    
10 Jennifer Backman 93 IFK Kristinehamn 19,55    
11 Moa Berglund 94 Skruvs IF 17,64    
12 My Sjöberg 93 IFK Kristinehamn 17,53    
13 Sofie Lundström 93 FIK Färjestaden 14,61    
14 Hanna Sjögren 93 FIK Färjestaden 13,30    
15 Josefine Ekberg 93 IFK Kristinehamn 13,11    
             
F11 60 m Heat 1   Vind -0.7      
1 Maja Eklund 94 IK Hinden 9,36    
2 Emma Lembke 94 IK Hinden 9,75 (9.748)  
3 Johanna Persson-Hörberg 94 IF Udd 10,09    
4 Josefin Nilsson 94 Oskarshamns SK 10,19    
5 Emma Petersson 95 Kalmar SK 10,19    
6 Frida Lindström 95 FIK Färjestaden 10,20    
7 Ida Johansson 94 IK Hinden 10,37    
8 Jasmine Thomsson 95 Vif Gute Friidrott 11,38    
             
F11 60 m Heat 2   Vind -1.7      
1 Ellinor Sundstrand 94 Vif Gute Friidrott 9,04    
2 Frida Olofsson 95 IF Udd 9,92    
3 Moa Berglund 94 Skruvs IF 10,23    
4 Hanna Bjarnestig 94 Oskarshamns SK 10,30    
5 Malin Linder 94 IFK Kristinehamn 10,62    
6 Wilma Falk 95 IF Udd 10,77    
7 Evelina Karlsson 94 Oskarshamns SK 11,79    
             
F11 60 m Heat 3   Vind -1.0      
1 Evelina Dahlberg 95 Högby IF 9,22    
2 Tova Österberg 94 FIK Färjestaden 9,39    
3 Alicia Grenmyr 95 IK Hinden 9,54    
4 Hedda Liljegren 94 IK Hinden 9,61    
5 Cornelia Hansson 95 Vif Gute Friidrott 9,63    
6 Thea Lundgren 94 IK Hinden 9,75 (9.747)  
7 Elin Lindeblad 95 Högby IF 9,81    
             
F11 60m Final   Vind -1.4      
1 Ellinor Sundstrand 94 Vif Gute Friidrott 9,01    
2 Evelina Dahlberg 95 Högby IF 9,24    
3 Tova Österberg 94 FIK Färjestaden 9,27    
4 Maja Eklund 94 IK Hinden 9,48    
5 Hedda Liljegren 94 IK Hinden 9,63    
6 Alicia Grenmyr 95 IK Hinden 9,65    
7 Thea Lundgren 94 IK Hinden 9,88    
8 Cornelia Hansson 95 Vif Gute Friidrott 9,90    
             
F11 600 m          
1 Evelina Dahlberg 95 Högby IF 1:56,24    
2 Ellinor Sundstrand 94 Vif Gute Friidrott 1:57,99    
3 Johanna Persson-Hörberg 94 IF Udd 1:58,97    
4 Tova Österberg 94 FIK Färjestaden 2:05,42    
5 Josefin Nilsson 94 Oskarshamns SK 2:07,44    
6 Moa Berglund 94 Skruvs IF 2:19,64    
7 Wilma Falk 95 IF Udd 2:19,75    
8 Frida Lindström 95 FIK Färjestaden 2:20,23    
9 Malin Linder 94 IFK Kristinehamn 2:31,89    
             
F11 Höjd          
1 Tova Österberg 94 FIK Färjestaden 1,43 i omhopp  
2 Ellinor Sundstrand 94 Vif Gute Friidrott 1,40    
3 Evelina Dahlberg 95 Högby IF 1,30    
4 Frida Olofsson 95 IF Udd 1,15    
5 Emma Petersson 95 Kalmar SK 1,15    
6 Frida Lindström 95 FIK Färjestaden 1,10    
7 Malin Linder 94 IFK Kristinehamn 1,10    
8 Ida Johansson 94 IK Hinden 1,10    
9 Wilma Falk 95 IF Udd 1,05    
10 Hanna Bjarnestig 94 Oskarshamns SK 1,05    
11 Evelina Ohlsson 95 IF Udd 1,00    
12 Evelina Karlsson 94 Oskarshamns SK 0,90    
             
F11 Längd          
1 Ellinor Sundstrand 94 Vif Gute Friidrott 4,66 0.0  
2 Tova Österberg 94 FIK Färjestaden 4,28 0.0  
3 Hedda Liljegren 94 IK Hinden 3,96 0.0  
4 Maja Eklund 94 IK Hinden 3,92 0.0  
5 Cornelia Hansson 95 Vif Gute Friidrott 3,76 0.0  
6 Elin Lindeblad 95 Högby IF 3,67 0.0  
7 Evelina Dahlberg 95 Högby IF 3,66 0.0  
8 Alicia Grenmyr 95 IK Hinden 3,63 0.0  
9 Emma Lembke 94 IK Hinden 3,62 0.0  
10 Thea Lundgren 94 IK Hinden 3,62 0.0  
11 Ida Johansson 94 IK Hinden 3,58 0.0  
12 Frida Olofsson 95 IF Udd 3,49 0.0  
13 Malin Linder 94 IFK Kristinehamn 3,42 0.0  
14 Evelina Ohlsson 95 IF Udd 3,36 0.0  
15 Emma Petersson 95 Kalmar SK 3,36 0.0  
16 Moa Berglund 94 Skruvs IF 3,34 0.0  
17 Josefin Nilsson 94 Oskarshamns SK 3,31 0.0  
18 Frida Lindström 95 FIK Färjestaden 3,30 0.0  
19 Johanna Persson-Hörberg 94 IF Udd 3,27 0.0  
20 Wilma Falk 95 IF Udd 3,03 0.0  
21 Jasmine Thomsson 95 Vif Gute Friidrott 2,90 0.0  
22 Evelina Karlsson 94 Oskarshamns SK 2,70 0.0  
             
F11 Kula 2.0          
1 Hedda Liljegren 94 IK Hinden 8,59    
2 Ellinor Sundstrand 94 Vif Gute Friidrott 8,41    
3 Maja Eklund 94 IK Hinden 8,11    
4 Tova Österberg 94 FIK Färjestaden 7,95    
5 Moa Berglund 94 Skruvs IF 7,12    
6 Malin Linder 94 IFK Kristinehamn 6,66    
7 Cornelia Hansson 95 Vif Gute Friidrott 6,49    
8 Evelina Ohlsson 95 IF Udd 6,00    
9 Evelina Dahlberg 95 Högby IF 5,82    
10 Jasmine Thomsson 95 Vif Gute Friidrott 5,58    
11 Johanna Persson-Hörberg 94 IF Udd 5,28    
12 Emma Lembke 94 IK Hinden 4,91    
13 Frida Lindström 95 FIK Färjestaden 4,45    
             
F9 60 m Heat 1   Vind -1.0      
1 Ida Karlsson 96 IK Hinden 10,11    
2 Stina Lindqvist 96 FIK Färjestaden 10,39    
3 Ofelia Karlsson 96 Högby IF 10,79    
4 Yrsa Petersson 96 IF Udd 10,94    
5 Anna Malmqvist 96 FIK Färjestaden 10,97    
6 Lisa Johansson 96 FIK Färjestaden 10,99    
7 Mevlana Ahmet 96 IK Hinden 11,26    
8 Sofia Petersson 97 FIK Färjestaden 11,78    
             
F9 60 m Heat 2   Vind -0.8      
1 Julia Eriksson 96 Ljungby FIK 10,36    
2 Elin Gustavsson 96 FIK Färjestaden 10,85    
3 Molly Bernhardsson 97 FIK Färjestaden 10,88    
4 Mathilda Nilsson 97 FIK Färjestaden 11,02    
5 Johanna Söderbäck 97 FIK Färjestaden 12,10    
             
F9 60 m Heat 3   Vind -0.9      
1 Edona Mehmeti 96 Högby IF 10,72    
2 Tanja Mahmoudkan 96 IK Hinden 11,04    
3 Fanny Nilsson 98 FIK Färjestaden 11,38    
4 Liza Gustavsson 96 FIK Färjestaden 13,02    
             
F9 60m Final   Vind -1.0      
1 Ida Karlsson 96 IK Hinden 10,11    
2 Julia Eriksson 96 Ljungby FIK 10,28    
3 Stina Lindqvist 96 FIK Färjestaden 10,39    
4 Edona Mehmeti 96 Högby IF 10,49    
5 Yrsa Petersson 96 IF Udd 10,72    
6 Molly Bernhardsson 97 FIK Färjestaden 10,77    
7 Ofelia Karlsson 96 Högby IF 10,80    
8 Elin Gustavsson 96 FIK Färjestaden 11,05    
             
F9 Längd       Vind  
1 Ida Karlsson 96 IK Hinden 3,65 0.0  
2 Julia Eriksson 96 Ljungby FIK 3,56 0.0  
3 Stina Lindqvist 96 FIK Färjestaden 3,35 0.0  
4 Lisa Johansson 96 FIK Färjestaden 3,14 0.0  
5 Fanny Nilsson 98 FIK Färjestaden 3,07 0.0  
6 Yrsa Petersson 96 IF Udd 3,05 0.0  
7 Ofelia Karlsson 96 Högby IF 3,05 0.0  
8 Mathilda Nilsson 97 FIK Färjestaden 2,98 0.0  
9 Anna Malmqvist 96 FIK Färjestaden 2,93 0.0  
10 Molly Ämtvall 97 FIK Färjestaden 2,91 0.0  
11 Elin Gustavsson 96 FIK Färjestaden 2,81 0.0  
12 Edona Mehmeti 96 Högby IF 2,77 0.0  
13 Mevlana Ahmet 96 IK Hinden 2,75 0.0  
14 Tanja Mahmoudkan 96 IK Hinden 2,54 0.0  
15 Sofia Petersson 97 FIK Färjestaden 2,36 0.0  
16 Johanna Söderbäck 97 FIK Färjestaden 2,29 0.0  
17 Elin Karlsson 98 FIK Färjestaden 2,20 0.0  
18 Liza Gustavsson 96 FIK Färjestaden 2,08 0.0  
             
F9 Boll 300          
1 Anna Malmqvist 96 FIK Färjestaden 20,76    
2 Julia Eriksson 96 Ljungby FIK 18,37    
3 Molly Ämtvall 97 FIK Färjestaden 16,93    
4 Stina Lindqvist 96 FIK Färjestaden 16,79    
5 Fanny Nilsson 98 FIK Färjestaden 16,23    
6 Ida Karlsson 96 IK Hinden 15,86    
7 Yrsa Petersson 96 IF Udd 14,49    
8 Mevlana Ahmet 96 IK Hinden 13,40    
9 Elin Gustavsson 96 FIK Färjestaden 11,98    
10 Mathilda Nilsson 97 FIK Färjestaden 11,89    
11 Lisa Johansson 96 FIK Färjestaden 11,58    
12 Sofia Petersson 97 FIK Färjestaden 11,46    
13 Johanna Söderbäck 97 FIK Färjestaden 11,17    
14 Edona Mehmeti 96 Högby IF 10,81    
15 Tanja Mahmoudkan 96 IK Hinden 9,71    
16 Elin Karlsson 98 FIK Färjestaden 6,70    

Uppdaterad 2005-09-26
Av Bo Björkholm