Hoppa till sidans innehåll

DM, JDM, UDM 6-7 juni


  Resultat DM, JDM 19, UDM 17,15,14,13,12          
  Arrangör: Kalmar SK          
  Plats: Fredriksskans IP          
  Väder: halvmulet, delvis kraftig blåst        
  Tävlingsledare: Henrik Björkholm        
  Starter: Martin Joabsson          
  Målkamera: Bo Björkholm, Yvonne Björkholm        
  Sekretariat: Elisabeth Gardmar Karlsson, Ronny Quick, Karin Ekebjär    
             
  MÄN 100 M   Vind 0,3   2015-06-06  
1 Jacob Folkesson -96 Oskarshamns SK 11,65   6p  
2 Gustav Lindqvist -96 Högby IF 12,54   5p  
3 Adam kjellnäs -96 Kalmar SK 12,67   4p  
4 Abbas Taheri -97 Kalmar SK 12,95   3p  
             
  MÄN 200 M Vind H1 3,3 w /H2 3,5w     2015-06-07  
1 Jacob Folkesson -96 Oskarshamns SK 23,40 H2 6p  
2 Mikael Storm -91 Tranås AIF 23,58 H1 5p  
3 Tomas Fanta -68 Oskarshamns SK 24,75 H1 4p  
4 Jesper Ullbing -97 Ljungby FIK 24,87 H2 3p  
5 Adam Kjellnäs -96 Kalmar SK 25,56 H2 2p  
6 Gustav Lindqvist -96 Högby IF 25,71 H2 1p  
7 Abbas Taheri -97 Kalmar SK 26,74 H2    
             
  MÄN 400 M       2015-06-06  
1 Mikael Storm -91 Tranås AIF 54,18   6p  
2 Arvid Berglund -91 Tranås AIF 54,81   5p  
3 Sandy Bengtsson -63 Oskarshamns SK 61,14   4p  
             
  MÄN 800 M       2015-06-07  
1 Andreas Davidsson -95 Högby IF 2,03,14   6p  
2 Arvid Berglund -91 Tranås AIF 2,06,88   5p  
3 Erik Karlsson -98 Högby IF 2,08,36   4p  
4 Robin Slättengren -91 Högby IF 2,09,58   3p  
5 Tobias Ingvarsson -76 Högby IF 2,11,73   2p  
6 Sandy Bengtsson -63 Oskarshamns SK 2,32,05   1p  
7 Dan Rundqvist -67 Lessebo OK 3,30,83      
             
  MÄN 1500 M       2015-06-06  
1 Pontus Petersson -92 Skillingaryds FK 4,11,80   6p  
2 Viktor Helander -90 Eksjö Södra IK 4,12,64   5p  
3 Andreas Davidsson -95 Högby IF 4,15,41   4p  
4 Gustav Milesson -92 Högby IF 4,16,22   3p  
5 Erik Karlsson -98 Högby IF 4,26,79   2p  
6 Oliver Wykman -94 Högby IF 4,26,82   1p  
7 Tobias Ingvarsson -76 Högby IF 4,39,59      
8 Robin Slättengren -91 Högby IF 4,43,92      
             
  MÄN 3000 M HINDER       2015-06-07  
1 Gustav Milesson -92 Högby IF 9,47,3m   6p  
2 Viktor Helander -90 Eksjö Södra IK 9,48,8m   5p  
             
  MÄN 400 M HÄCK       2015-06-07  
1 Arvid Berglund -91 Tranås AIF 59,56   6p  
2 Joakim Stenström-96 IK Hinden 60,89   5p  
             
  MÄN HÖJD       2015-06-07  
1 Jesper Ullbing -97 Ljungby FIK 1,78   6p  
2 Micael Fagö -94 Kalmar SK 1,75   5p  
3 Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 1,75   4p  
4 Peter Össmar -79 Högby IF 1,72   3p  
5 Emil Quick -95 Kalmar SK 1,55   2p  
             
  MÄN STAV       2015-06-06  
1 Micael Fagö -94 Kalmar SK 4,30   6p  
2 Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 3,80   5p  
3 Chakkrit Chanprakhon -99 FIK Färjestaden 3,70   4p  
4 Gustav Lindqvist -96 Högby IF 3,50   3p  
             
  MÄN LÄNGD          
1 Robin Ericsson-97 Habo FIF 6,27 0,0 3p  
             
  MÄN TRESTEG       2015-06-07  
1 Chakkrit Chanprakhon -99 FIK Färjestaden 12,12 -0,8 6p  
2 Emil Quick -95 Kalmar SK 11,29 -2,7 5p  
3 Tomas Fanta -68 Oskarshamns SK 11,01 -0,9 4p  
4 Mikael Fagö -94 Kalmar SK 10,89 -1,4 3p  
             
  MÄN KULA       2015-06-06  
1 Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 11,96   3p  
             
  MÄN SPJUT       2015-06-06  
1 Jan Jakoubek -97 IK Hinden 57,46   6p  
2 Robin Ericsson -97 Habo FIF 51,59   5p  
3 Vidar Pettersson -94 Högby IF 45,37   4p  
4 Abbas Tehari -97 Kalmar SK 43,55   3p  
5 Viking Pettersson -92 Högby IF 42,67   2p  
             
  MÄN 4x100 M       2015-06-06  
1 FIK Färjestaden   46,02   12p  
  Chakkrit Chanprakhon -99, William Malmqvist -99, Viktor Magnusson -99, Elias Engström -98        
2 Kalmar SK   48,89   10p  
  Adam Kjelnäs -96, Abbas Tehari -97, Emil, quick -95, Carl Alvelid -95      
             
  P19 100 M   Vind 0,3   2015-06-06  
1 Jacob Folkesson -96 Oskarshamns SK 11,65   5p  
2 Gustav Lindqvist -96 Högby IF 12,54   4p  
3 Adam Kjellnäs -96 Kalmar SK 12,67   3p  
4 Abbas Taheri -97 Kalmar SK 12,95   2p  
             
  P19 200 M   Vind 3,5 w   2015-06-07  
1 Jacob Folkesson -96 Oskarshamns SK 23,40   5p  
2 Jesper Ullbing -97 Ljungby FIK 24,87   4p  
3 Adam Kjellnäs -96 Kalmar SK 25,56   3p  
4 Gustav Lindqvist -96 Högby IF 25,71   2p  
5 Abbas Taheri -97 Kalmar SK 26,74   1p  
             
  P19 400 M HÄCK       2015-06-07  
1 Joakim Stenström -96 IK Hinden 60,89   2,5p  
             
  P19 HÖJD       2015-06-07  
1 Jesper Ullbing -97 Ljungby FIK 1,78   2,5p  
             
  P19 STAV       2015-06-06  
1 Gustav Lindqvist -96 Högby IF 3,50   2,5p  
             
  P19 LÄNGD       2015-06-06  
1 Robin Ericsson -97 Habo FIF 6,27 0,0 2,5p  
             
  P19 KULA 6,0       2015-06-06  
1 Abbas Taheri -97 Kalmar SK 10,27   5p  
2 Gustav Lindqvist -96 Högby IF 9,96   4p  
             
  P19 DISKUS 1,75       2015-06-07  
1 Abbas Taheri -97 Kalmar SK 33,17   5p  
- Gustav Lindqvist -96 Högby IF DNF      
             
  P19 SLÄGGA 6,0       2015-06-07  
1 Pontus Lantz -96 Stensjöns IF 49,05   5p  
2 Gustav Lindqvist -96 Högby IF 23,39   4p  
3 Abbas Taheri -97 Kalmar SK 21,66   3p  
             
  P19 SPJUT       2015-06-06  
1 Jan Jakoubek -97 IK Hinden 57,46   5p  
2 Robin Ericsson -97 Habo FIF 51,59   4p  
3 Abbas Taheri -97 Kalmar SK 43,55   3p  
             
  P17 100 M FINAL Vind 2,0   2015-06-06  
1 Jonatan Hirsh -98 Habo FIF 11,52   4p  
2 Axel Nykvist -98 Tranås AIF 11,63   3p  
3 Emil Nilsson -99 Habo FIF 11,66   2p  
4 Chakkrit Chanprakhon -99 FIK Färjestaden 11,69   1p  
5 Jonathan Johansson -98 Tranås AIF 11,83      
6 Elias Engström -98 FIK Färjestaden 12,05      
7 Ardawan Harith -99 IK Hinden 12,26      
8 William Malmqvist -99 FIK Färjestaden 12,47      
             
  P17 200 M   Vind 2,0   2015-06-07  
1 Axel Nykvist -98 Tranås AIF 23,21   4p  
2 Jonatan Hirsh -98 Habo FIF 23,72   3p  
3 Adam Friberg -98 Eksjö Södra IK 24,29   2p  
             
  P17 400 M       2015-06-06  
1 Villiam Olsson -98 Ljungby FIK 52,87   4p  
2 Adam Friberg -98 Eksjö Södra IK 53,50   3p  
3 Felix Marelius -99 Kalmar SK 62,48   2p  
             
  P17 800 M       2015-06-07  
1 Erik Karlsson -98 Högby IF 2,08,36   4p  
2 Albin Idensjö -99 FIK Färjestaden 2,25,70   3p  
             
  P17 1500 M       2015-06-06  
1 Erik Karlsson -98 Högby IF 4,26,79   2p  
             
  P17 110 M HÄCK   Vind 2,0   2015-06-06  
1 Elias Engström -98 FIK Färjestaden 15,26   4p  
2 Anton Bertilsson -99 Habo FIF 15,33   3p  
3 Johan Lindqvist -99 Högby IF 16,51   2p  
             
  P17 300 M HÄCK       2015-06-07  
1 Anton Bertilsson -99 Habo FIF 40,77   4p  
2 Villiam Olsson -98 Ljungby FIK 40,83   3p  
3 Elias Engström -98 FIK Färjestaden 42,54   2p  
             
  P17 HÖJD       2015-06-07  
1 Johan Lindqvist -99 Högby IF 1,83   2p  
             
  P17 STAV       2015-06-06  
1 Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 3,80   4p  
2 Chakkrit Chanprakhon -99 FIK Färjestaden 3,70   3p  
3 Jonathan Åkesson -99 IK Hinden 3,00   2p  
             
  P17 LÄNGD       2015-06-06  
1 Kevin Shepherd -99 Habo FIF 5,75 -0,7 4p  
2 Chakkrit Chanprakhon -99 FIK Färjestaden 5,63 -1,5 3p  
3 Jonathan Johansson -98 Tranås AIF 5,54 0,0 2p  
             
  P17 TRESTEG       2015-06-07  
1 Chakkrit Chanprakhon -99 FIK Färjestaden 11,68 -1,8 4p  
2 Jonathan Johansson -98 Tranås AIF 11,29 -1,4 3p  
             
  P17 KULA 5,0       2015-06-06  
1 Alexander Sjögren -99 Kalmar SK 13,20   4p  
2 Johan Lindqvist -99 Högby IF 12,12   3p  
3 Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 12,03   2p  
4 Kevin Shepherd -99 Habo FIF 11,79   1p  
5 Emil Nilsson -99 Habo FIF 11,17      
6 Axel Nykvist -98 Tranås AIF 10,92      
             
  P17 DISKUS 1,5       2015-06-07  
1 Alexander Sjögren -99 Kalmar SK 48,41   4p  
2 Kevin Shepherd -99 Habo FIF 43,85   3p  
3 Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 37,97   2p  
4 Jonathan Johansson -98 Tranås AIF 37,84   1p  
5 Johan Lindqvist -99 Högby IF 30,85      
             
  P17 SLÄGGA 5,0       2015-06-07  
1 Alexander Sjögren -99 Kalmar SK 42,02   4p  
2 Axel Nykvist -98 Tranås AIF 37,79   3p  
             
  P17 SPJUT 700       2015-06-06  
1 Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 50,40   4p  
2 Johan Lindqvist -99 Högby IF 42,87   3p  
3 Kevin Shepherd -99 Habo FIF 39,58   2p  
4 Oscar Lindwall -99 Västerviks IF 37,86   1p  
5 Alexander Sjögren -99 Kalmar SK 36,44      
6 Emil Nilsson -99 Habo FIF 35,47      
             
  P17 4x100 M       2015-06-06  
1 FIK Färjestaden   46,02   8p  
  Chakkrit Chanprakhon -99, William Malmqvist -99, Viktor Magnusson -99, Elias Engström -98        
2 Habo FIF   49,12   6p  
  Ansgar Stephen -02, Kevin Sheperd -99, Anton Bertilsson -99, Emil Nilsson -99      
             
  P15 80 M   Vind 1,0   2015-06-06  
1 David Engvall -00 IK Hakarpspojkarna 10,07   4p  
2 Simon Strand -00 Högby IF 10,27   3p  
3 Simon Bjärnlöf Segerlind -00 Eksjö Södra IK 11,03   2p  
             
  P15 300 M       2015-06-06  
1 Simon Strand -00 Högby IF 40,86   4p  
2 Melker Torslén -00 Högby IF 43,49   3p  
             
  P15 800 M       2015-06-07  
1 Ludvig Bjurelid -00 Högby IF 2,14,77   4p  
2 Lukas Nilsson -00 Högby IF 2,25,20   3p  
3 Melker Torslén -00 Högby IF 2,26,11   2p  
             
  P15 HÖJD       2015-06-07  
1 Melker Torslén -00 Högby IF 1,65   2p  
             
  P15 LÄNGD       2015-06-06  
1 Melker Torslén -00 Högby IF 4,88 0,9 2p  
             
  P15 KULA 4,0       2015-06-06  
1 Simon Strand -00 Högby IF 12,37   4p  
2 John Nguyen -00 Wärnamo SK 12,06   3p  
3 Simon Bjärnlöf Segerlind -00 Eksjö Södra IK 9,52   2p  
4 Simon Carrington -00 Högby IF 7,26   1p  
             
  P15 DISKUS 1,0       2015-06-07  
1 Simon Bjärnlöf Segerlind -00 Eksjö Södra IK 43,35   4p  
2 Simon Strand -00 Högby IF 31,96   3p  
             
  P15 SLÄGGA 4,0       2015-06-07  
1 John Nguyen -00 Wärnamo SK 42,40   4p  
2 Simon Bjärnlöf Segerlind -00 Eksjö Södra IK 42,29   3p  
             
  P15 SPJUT 600       2015-06-06  
1 David Engvall -00 IK Hakarpspojkarna 38,48   4p  
2 Melker Torslén -00 Högby IF 34,31   3p  
             
  P15 4x80 M       2015-06-06  
1 Högby IF   46,04   4p  
  Melker Torslén -00, Anton Hermansson -02, Simon Carrington -00, Simon Strand -00    
             
  P14 80 M   Vind -1,9   2015-06-06  
1 Johan Claesson -01 Tranås AIF 10,25   3p  
2 Alexander Johansson -01 Ljungby FIK 10,43   2p  
3 Andreas Unosson -01 Oskarshamns SK 10,83   1p  
4 Otto Nilsson -01 IK Sisu 10,84      
- Teodor Sobczyk -01 Hovslätts IK DNS      
- Filip Lindh -01 IFK Växjö DQ      
             
  P14 300 M       2015-06-06  
1 Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 43,05   3p  
2 Andreas Unosson -01 Oskarshamns SK 47,69   2p  
             
  P14 800 M       2015-06-07  
1 Omar Mohammed -01 IFK Växjö 2,11,61   3p  
2 Milton Danielsson -01 Kalmar SK 2,34,58   2p  
             
  P14 1500 M HINDER       2015-06-07  
1 Omar Mohammed -01 IFK Växjö 5,07,0m   1,5p  
             
  P14 80 M HÄCK   Vind 1,8   2015-06-06  
1 Johan Claesson -01 Tranås AIF 11,91   3p  
2 Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 12,16   2p  
             
  P14 300 M HÄCK       2015-06-07  
1 Johan Claesson -01 Tranås AIF 43,18   3p  
2 Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 46,86   2p  
             
  P14 HÖJD       2015-06-07  
1 Johan Claesson -01 Tranås AIF 1,56   3p  
2 Otto Nilsson -01 IK Sisu 1,45   2p  
3 Filip Lindh -01 IFK Växjö 1,45   1p  
             
  P14 STAV       2015-06-06  
1 Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 2,85   3p  
2 Johan Claesson -01 Tranås AIF 2,70   2p  
             
  P14 LÄNGD       2015-06-06  
1 Milton Danielsson -01 Kalmar SK 4,96 1,1 3p  
2 Filip Lindh -01 IFK Växjö 4,77 0,5 2p  
3 Alexander Johansson -01 Ljungby FIK 4,62 -0,3 1p  
4 Martin Wallen -01 FIK Färjestaden 4,36 0,3    
             
  P14 TRESTEG       2015-06-07  
1 Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 10,66 -2,4 3p  
2 Filip Lindh -01 IFK Växjö 9,61 -2,0 2p  
             
  P14 KULA 4,0       2015-06-06  
1 Alexander Johansson -01 Ljungby FIK 11,76   3p  
2 Milton Danielsson -01 Kalmar SK 10,30   2p  
3 Jacob Andersson -01 IFK Växjö 10,09   1p  
4 Otto Nilsson -01 IK Sisu 9,20      
             
  P14 DISKUS 1,0       2015-06-07  
1 Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 29,82   3p  
2 Otto Nilsson -01 IK Sisu 26,95   2p  
3 Martin Wallén -01 FIK Färjestaden 21,26   1p  
4 Felix Danielsson -01 Kalmar SK 15,58      
             
  P14 SLÄGGA 4,0       2015-06-07  
1 Otto Nilsson -01 IK Sisu 25,08   1,5p  
             
  P14 SPJUT 600       2015-06-06  
1 Otto Nilsson -01 IK Sisu 35,18   3p  
2 Jacob Andersson -01 IFK Växjö 32,97   2p  
3 Felix Danielsson -01 Kalmar SK 23,39   1p  
             
  P13 60 M   Vind 2,9 w   2015-06-06  
1 Adam Sobczyk -02 Hovslätts IK 8,90   3p  
2 Hampus Wallin -02 Hovslätts IK 9,12   2p  
3 Ansgar Stephan -02 Habo FIF 9,52   1p  
             
  P13 200 M   Vind 4,1 w   2015-06-07  
1 Ansgar Stephan -02 Habo FIF 37,33   1,5p  
             
  P13 600 M       2015-06-07  
1 Anton Hermansson -02 Högby IF 1,45,58   3p  
2 Melvin Strömqvist -02 Högby IF 1,46,55   2p  
             
  P13 1500 M       2015-06-06  
1 Anton Hermansson -02 Högby IF 5,27,20   3p  
2 Melvin Strömqvist -02 Högby IF 5,27,27   2p  
3 William Björkman -02 IFK Växjö 5,32,92   1p  
4 Ansgar Stephan -02 Habo FIF 6,19,21      
             
  P13 60 M HÄCK   Vind 0,3   2015-06-06  
1 Anton Hermansson -02 Högby IF 10,32   3p  
2 Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK 11,06   2p  
3 Anton Wallertz -02 IFK Växjö 12,64   1p  
             
  P13 200 M HÄCK   Vind 2,1 w   2015-06-07  
1 Edvin Månsson -02 IFK Växjö 30,89   3p  
2 Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK 32,12   2p  
             
  P13 HÖJD       2015-06-07  
1 Anton Hermansson -02 Högby IF 1,55   1,5p  
             
  P13 STAV       2015-06-06  
1 Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK 1,90   1,5p  
             
  P13 LÄNGD ZON       2015-06-06  
1 Anton Hermansson -02 Högby IF 4,93 -0,8 3p  
2 Edvin Månsson -02 IFK Växjö 4,61 0,3 2p  
3 Adam Sobczyk -02 Hovslätts IK 4,43 -1,2 1p  
4 Ansgar Stephan -02 Habo FIF 4,23 -0,4    
5 Anton Wallertz -02 IFK Växjö 3,55 -0,6    
             
  P13 TRESTEG ZON       2015-06-07  
1 Anton Hermansson -02 Högby IF 10,21 -1,2 3p  
2 Adam Sobczyk -02 Hovslätts IK 9,81 -2,8 2p  
3 Edvin Månsson -02 IFK Växjö 9,39 -1,5 1p  
4 Ansgar Stephan -02 Habo FIF 8,85 -1,2    
             
  P13 KULA 3,0       2015-06-06  
1 Hampus Wallin -02 Hovslätts IK 10,55   3p  
2 Johannes Gunnarsson -02 Kalmar SK 8,16   2p  
             
  P13 DISKUS 0,6       2015-06-07  
1 Hampus Wallin -02 Hovslätts IK 41,79   3p  
2 Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK 25,27   2p  
3 Johannes Gunnarsson -02 Kalmar SK 18,73   1p  
4 Edvin Månsson -02 IFK Växjö 16,69      
             
  P13 SLÄGGA 3,0       2015-06-07  
1 Hampus Wallin -02 Hovslätts IK 30,85   3p  
2 Johannes Gunnarsson -02 Kalmar SK 20,75   2p  
3 Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK 16,42   1p  
             
  P13 SPJUT 400       2015-06-06  
1 Hampus Wallin -02 Hovslätts IK 29,40   3p  
2 Edvin Månsson -02 IFK Växjö 21,57   2p  
             
  P12 60 M   Vind 2,9 w   2015-06-06  
1 Viktor Gustafsson -03 Wärnamo SK 9,67   1,5p  
             
  P12 200 M   Vind 4,1 w   2015-06-07  
1 Axel Nilsson -03 IFK Växjö 33,00   1,5p  
             
  P12 600 M       2015-06-07  
1 Axel Nilsson -03 IFK Växjö 2,10,47   1,5p  
             
  P12 1500 M       2015-06-06  
1 Leo Nilsson -03 Högby IF 5,31,11   1,5p  
             
  P12 60 M HÄCK   Vind 0,3   2015-06-06  
1 Svante Leijon -03 IFK Växjö 10,54   3p  
2 Filip Aasa -03 Habo FIF 12,62   2p  
             
  P12 HÖJD       2015-06-07  
1 Robin Rickardsson -03 IFK Växjö 1,30   3p  
2 Filip Aasa -03 Habo FIF 1,30   2p  
             
  P12 STAV       2015-06-06  
1 Svante Leijon -03 IFK Växjö 1,60   1,5p  
             
  P12 LÄNGD ZON       2015-06-06  
1 Svante Leijon -03 IFK Växjö 4,73 -0,2 3p  
2 Viktor Gustafsson -03 Wärnamo SK 4,05 1,3 2p  
             
  P12 TRESTEG ZON       2015-06-07  
1 Robin Rickardsson -03 IFK Växjö 8,60 -2,0 1,5p  
             
  P12 KULA 3,0       2015-06-06  
1 Noah Idofsson -03 Ljungby FIK 8,52   3p  
2 Filip Aasa -03 Habo FIF 8,04   2p  
3 Viktor Gustafsson -03 Wärnamo SK 6,55   1p  
             
  P12 DISKUS 0,6       2015-06-07  
1 Filip Aasa -03 Habo FIF 24,69   3p  
2 Noah Idofsson -03 Ljungby FIK 22,77   2p  
             
  P12 SLÄGGA 3,0       2015-06-07  
1 Noah Idofsson -03 Ljungby FIK 18,40   3p  
2 Filip Aasa -03 Habo FIF 15,32   2p  
             
  P12 SPJUT 400       2015-06-06  
1 Leo Nilsson -03 Högby IF 30,10   3p  
2 Filip Aasa -03 Habo FIF 26,92   2p  
3 Lucas Jansson -03 Ljungby FIK 24,90   1p  
4 Noah Idofsson -03 Ljungby FIK 21,36      
             
  KVINNOR 100 M   Vind 0,7   2015-06-06  
1 Elina Gunnarsson -94 Hovslätts IK 12,86   6p  
2 Hedvig Nykvist -95 Tranås AIF 13,20   5p  
3 Ofelia Karlsson -96 Högby IF 13,28   4p  
4 Maria Jonasson -68 Wärnamo SK 13,39   3p  
5 Emily Garney -96 Kalmar SK 13,59   2p  
             
  KVINNOR 200 M   Vind 3,1 w   2015-06-07  
1 Elina Gunnarsson -94 Hovslätts IK 25,36   6p  
2 Jonna Lindéen -96 Kalmar SK 25,94   5p  
3 Ofelia Karlsson -96 Högby IF 26,39   3p  
4 Hedvig Nykvist -95 Tranås AIF 26,72   2p  
5 Maria Jonasson -68 Wärnamo SK 26,87   1p  
             
  KVINNOR 400 M       2015-06-06  
1 Alice Petersson -95 Kalmar SK 59,89   3p  
u.t Emelie Gabrielsson -88 GOIF Tjalve  59 20      
u.t Josefine Gabrielsson -92 GOIF Tjalve  59,57      
             
  KVINNOR 800 M       2015-06-07  
1 Alice Petersson -95 Kalmar SK 2,17,21   6p  
2 Rebecca Arnesson -92 IFK Växjö 2,29,44   5p  
3 Lisa Hedbäck -96 Högby IF 2,37,70   4p  
u.t Emelie Gabrielsson -88 GIF Tjalve 2,22,14      
             
  KVINNOR 1500 M       2015-06-06  
1 Alice Petersson -95 Kalmar SK 5,07,57   6p  
2 Rebecca Arnesson -92 IFK Växjö 5,10,32   5p  
3 Alva Filipsson -00 Tranås AIF 5,32,98   4p  
             
  KVINNOR 100 M HÄCK   Vind 1,4   2015-06-06  
1 Elin Lindeblad -95 Kalmar SK 15,24   6p  
2 Matilda Nilsson -93 IK Hakarpspojkarna 15,69   5p  
             
  KVINNOR 400 M HÄCK       2015-06-07  
1 Emily Garney -96 Kalmar SK 74,41   3p  
             
  KVINNOR HÖJD       2015-06-06  
1 Matilda Nilsson -93 IK Hakarpspojkarna 1,71   3p  
             
  KVINNOR STAV       2015-06-07  
- Sandra Alvero -01 Habo FIF DNF      
- Kathrine Karlström -91 Högby IF DNF      
             
  KVINNOR LÄNGD       2015-06-07  
1 Jonna Lindéen -96 Kalmar SK 5,76 2,8 w 6p    -
2 Elin Lindeblad -95 Kalmar SK 5,33 1,0 5p  
3 Elina Gunnarsson -94 Hovslätts IK 5,33 1,0 4p  
             
  KVINNOR TRESTEG       2015-06-06  
1 Elin Lindeblad -95 Kalmar SK 10,55 -1,4 6p  
2 Emily Garney -96 Kalmar SK 9,31 -0,1 5p  
             
  KVINNOR KULA 4,0       2015-06-07  
1 Saga Thornberg -92 FIK Färjestaden 9,52   6p  
2 Elin Rubin -95 Hovslätts IF 9,29   5p  
3 Lisa Johansson -96 Kalmar SK 9,28   4p  
4 Maria Jonasson -68 Wärnamo SK 8,98   3p  
5 Maja Eklund -94 IFK Växjö 8,63   2p  
6 Lovisa Nyman -98 Kalmar SK 7,52   1p  
7 Klara Alvelid -96 Kalmar SK 6,59      
             
  KVINNOR DISKUS 1,0       2015-06-06  
1 Elin Rubin -95 Hovslätts IK 39,93   6p  
2 Emilia Muhr -97 Kalmar SK 29,25   5p  
3 Saga Thornberg -92 FIK Färjestaden 28,07   4p  
4 Lisa Johansson -96 Kalmar SK 25,84   3p  
5 Sandra Ronneteg -73 Oskarshamns SK 19,36   2p  
             
  KVINNOR SLÄGGA 4,0       2015-06-06  
1 Maja Eklund -94 IFK Växjö 48,33   6p  
2 Amanda Landegren -97 IFK Växjö 44,95   5p  
3 Saga Thornberg -92 FIK Färjestaden 35,88   4p  
4 Elin Rubin -95 Hovslätts IK 34,10   3p  
5 Maria Jonasson -68 Wärnamo SK 26,92   2p  
             
  KVINNOR SPJUT 600       2015-06-07  
1 Kathrine Karlström -91 Högby IF 29,19   6p  
2 Lovisa Nyman -98 Kalmar SK 23,68   5p  
3 Elin Rubin -95 Hovslätts IK 21,40   4p  
4 Klara Alvelid -96 Kalmar SK 21,17   3p  
5 Lisa Johansson -96 Kalmar SK 16,76   2p  
             
  KVINNOR 4x100 M       2015-06-06  
1 Hovslätts IK   51,59   12p  
  Linnéa Volmerdal -99, Stina Östklint -01, Ida Nilsson -98, Elina Gunnarsson -94      
2 Högby IF   53,13   10p  
  Lovisa Karlsson -00, Julia Samuelsson -99, Ofelia Karlsson -96, Elin Nilsson -01        
3 Kalmar SK   54,59   8p  
   Emily Garney -96, Amanda Jonsson -99, Emilia Muhr -97, Sofie Borssén -98      
             
  F19 100 M   Vind 0,7   2015-06-06  
1 Ofelia Karlsson -96 Högby IF 13,28   5p  
2 Emily Garney-96 Kalmar SK 13,59   4p  
             
  F19 200 M   Vind 3,1 w   2015-06-07  
1 Jonna Lindeén -96 Kalmar SK 25,94   5p  
2 Ofelia Karlsson -96 Högby IF 26,39   4p  
             
  F19 800 M       2015-06-07  
1 Lisa Hedbäck -96 Högby IF 2,37,70   2,5p  
             
  F19 400 M HÄCK       2015-06-07  
1 Emily Garney-96 Kalmar SK 74,41   2,5p  
             
  F19 LÄNGD       2015-06-07  
1 Jonna Lindeén -96 Kalmar SK 5,76 2,8 w 2,5p    -
             
  F19 TRESTEG       2015-06-06  
1 Emily Garney-96 Kamar SK 9,31 -0,1 2,5p  
             
  F19 KULA 4,0       2015-06-07  
1 Lisa Johansson -96 Kalmar SK 9,28   5p  
2 Klara Alvelid -96 Kalmar SK 6,59   4p  
             
  F19 DISKUS 1,0       2015-06-06  
1 Emilia Muhr -97 Kalmar SK 29,25   5p  
2 Lisa Johansson -96 Kalmar SK 25,84   4p  
             
  F19 SLÄGGA 4,0       2015-06-06  
1 Amanda Landegren -97 IFK Växjö 44,95   2,5p  
             
  F19 SPJUT 600       2015-06-07  
1 Klara Alvelid -96 Kalmar SK 21,17   5p  
2 Lisa Johansson -96 Kalmar SK 16,76   4p  
             
  F17 100 M   Vind 1,5   2015-06-06  
1 Ida Nilsson -98 Hovslätts IK 12,57   4p  
2 Sofie Borssén -98 Kalmar SK 12,71   3p  
3 Tova Göransson -99 IK Hinden 13,42   2p  
4 Linnea Volmerdal -99 Hovslätts IK 13,73   1p  
5 Ebba Andersson -99 Oskarshamns SK 14,31      
6 Louise Karlsson -99 Habo FIF 14,78      
             
  F17 200 M   Vind 2,1 w   2015-06-07  
1 Ida Nilsson -98 Hovslätts IK 26,36   4p  
2 Sofie Borssén -98 Kalmar SK 26,54   3p  
3 Linnea Volmerdal -99 Hovslätts IK 27,36   2p  
4 Ebba Andersson -99 Oskarshamns SK 29,29   1p  
             
  F17 400 M       2015-06-06  
1 Linnea Volmerdal -99 Hovslätts IK 64,97   2p  
             
  F17 800 M       2015-06-07  
1 Julia Samuelsson -99 Högby IF 2,25,53   4p  
2 Lovisa Nyman -98 Kalmar SK 3,03,68   3p  
             
  F17 1500 M       2015-06-06  
1 Sofia Johansson -98 Tranås AIF 5,08,34   4p  
2 Stina Johansson -99 Tranås AIF 5,16,26   3p  
3 Amanda Ekblad -98 Oskarshamns SK 5,19,01   2p  
             
  F17 1500 M HINDER       2015-06-07  
1 Julia Samuelsson -99 Högby IF 5,38,6m   4p  
2 Stina Johansson -99 Tranås AIF 5,42,2m   3p  
3 Julia Arvidsson -98 IFK Växjö 5,51,3m   2p  
             
  F17 100 M HÄCK   Vind 1,4   2015-06-06  
1 Moa Sjödell -99 IK Hakarpspojkarna 16,67   4p  
2 Amanda Jonsson -99 Kalmar SK 20,28   3p  
             
  F17 HÖJD       2015-06-06  
1 Moa Sjödell -99 IK Hakarpspojkarna 1,62   4p  
2 Elma Fältmars -99 IK Sisu 1,53   3p  
- Julia Samuelsson -99 Högby IF DNR      
             
  F17 LÄNGD       2015-06-07  
1 Elma Fältmars -99 IK Sisu 4,11 2,2w 4p   -    -
2 Amanda Jonsson -99 Kalmar SK 4,08 1,1 3p    
3 Ida Nilsson -98 Hovslätts IK 3,33 2,2w 2p 2,92 1,6  
             
  F17 TRESTEG       2015-06-06  
1 Alma Folke -99 Tranås AIF 9,82 -0,5 2p  
             
  F17 KULA 3,0       2015-06-07  
1 Elin Vertetics -98 Högby IF 12,23   4p  
2 Alma Folke -99 Tranås AIF 11,55   3p  
3 Amanda Aasa -99 Habo FIF 11,22   2p  
4 Agnes Karonen -99 IK Hinden 9,69   1p  
5 Emma Jonasson -00 Wärnamo SK 9,32      
6 Elma Fältmars -99 IK Sisu 7,54      
             
  F17 DISKUS 1,0       2015-06-06  
1 Evelina Eklund -99 IK Hinden 34,48   4p  
2 Cecilia Larsson -99 IFK Växjö 31,37   3p  
3 Amanda Aasa -99 Habo FIF 30,43   2p  
4 Emma Jonasson -98 Wärnamo SK 24,71   1p  
- Ida Wåhlstrand -00 IFK Växjö 37,11      
             
  F17 SLÄGGA 3,0       2015-06-06  
1 Cecilia Larsson -99 IFK Växjö 52,80   4p  
2 Amanda Aasa -99 Habo FIF 46,04   3p  
3 Evelina Eklund -99 IK Hinden 41,51   2p  
4 Linnéa Alm -98 Ljungby FIK 37,12   1p  
5 Lovisa Nyman -98 Kalmar SK 24,62      
6 Elma Fältmars -99 IK Sisu 23,13      
             
  F17 SPJUT 500       2015-06-07  
1 Elin Vertetics -98 Högby IF 39,45   4p  
2 Alma Folke -99 Tranås AIF 37,16   3p  
3 Louise Karlsson -99 Habo FIF 30,92   2p  
4 Elma Fältmars -99 IK Sisu 27,31   1p  
             
  F17 4x100 M       2015-06-06  
1 Oskarshamns SK   55,54   4p  
  Anna Juhlin -00, Amanda Ekblad -98, Hanna Ronneteg -00, Ebba Andersson -99    
             
  F15 80 M   Vind -1,1   2015-06-06  
1 Elin Jonasson -00 Wärnamo SK 11,11   4p  
2 Hanna Jonsson -00 Kalmar SK 11,38   3p  
             
  F15 300 M       2015-06-06  
1 Elin Jonasson -00 Wärnamo SK 46,48   2p  
             
  F15 800 M       2015-06-07  
1 Alva Filipsson -00 Tranås AIF 2,38,47   4p  
2 Lisa Folkesson -00 Oskarshamns SK 2,52,33   3p  
             
  F15 80 M HÄCK   Vind 0,9   2015-06-06  
1 Lovisa Karlsson -00 Högby IF 12,12   2p  
             
  F15 HÖJD       2015-06-06  
1 Lovisa Karlsson -00 Högby IF 1,63   4p  
2 Hanna Jonsson -00 Kalmar SK 1,51   3p  
             
  F15 LÄNGD       2015-06-07  
1 Lovisa Karlsson -00 Högby IF 5,63 0,8 4p  
2 Hanna Jonsson -00 Kalmar SK 4,72 2,8 w 3p 4,59 0,0  
3 Anna Juhllin -00 Oskarshamns SK 4,35 1,9 2p  
             
  F15 TRESTEG       2015-06-06  
1 Lovisa Karlsson -00 Högby IF 11,74 -0,3 4p  
2 Agnes Jardén -00 Eksjö Södra IK 9,77 -0,1 3p  
3 Hanna Jonsson -00 Kalmar SK 9,46 -1,6 2p  
             
  F15 KULA 3,0       2015-06-07  
1 Lovisa Karlsson -00 Högby IF 11,15   2p  
             
  F15 DISKUS 0,75       2015-06-06  
1 Ida Wåhlstrand -00 IFK Växjö 43,79   4p  
2 Elin Forsgård -00 Habo FIF 32,30   3p  
3 Hanna Ronneteg -00 Oskarshamns SK 26,55   2p  
             
  F15 SLÄGGA 3,0       2015-06-06  
1 Ida Wåhlstrand -00 IFK Växjö 42,40   2p  
             
  F15 SPJUT 500       2015-06-07  
1 Gabriella Jansson -00 Ljungby FIK 30,22   4p  
2 Lovisa Karlsson -00 Högby IF 30,15   3p  
             
  F14 80 M   Vind 0,1   2015-06-06  
1 Tilde Svensson -01 IK Hinden 10,84   3p  
2 Elin Nilsson -01 Högby IF 10,96   2p  
3 Stina Östklint -01 Hovslätts IK 11,16   1p  
4 Erika Åkesson -01 IFK Växjö 11,23      
5 Aléa Gunnarsson -01 Ljungby FIK 11,63      
6 Mathilda Göthberg -01 IK Hinden 12,02      
             
  F14 300 M       2015-06-06  
1 Nadja Rugland -01 Kalmar SK 45,35   3p  
2 Stina Östklint -01 Hovslätts IK 47,11   2p  
3 Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 48,89   1p  
             
  F14 800 M       2015-06-07  
1 Nadja Rugland -01 Kalmar SK 2,27,77   3p  
2 Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 2,46,45   2p  
3 Elin Tinnert -01 FIK Färjestaden 2,58,93   1p  
             
  F14 80 M HÄCK   Vind 0,9   2015-06-06  
1 Erika Åkesson -01 IFK Växjö 13,16   3p  
2 Stina Östklint -01 Hovslätts IK 13,51   2p  
             
  F14 300 M HÄCK       2015-06-07  
1 Stina Östklint -01 Hovslätts IK 50,62   3p  
2 Elin Tinnert -01 FIK Färjestaden 56,59   2p  
             
  F14 HÖJD       2015-06-06  
1 Irmelin Olsson -01 FIK Färjestaden 1,45   3p  
- Sophia Sundström -01 FIK Färjestaden DNF      
             
  F14 STAV       2015-06-07  
- Sandra Alvero -01 Habo FIF DNF      
             
  F14 LÄNGD       2015-06-07  
1 Tilde Svensson -01 IK Hinden 4,75 1,4 3p  
2 Stina Östklint -01 Hovslätts IK 4,56 2,2 w 2p 4,43 0,9  
3 Mathilda Göthberg -01 IK Hinden 4,34 2,4 w 1p 3,19 1,6  
4 Irmelin Olsson -01 FIK Färjestaden 4,05 3,5 w       3,98 1,4
             
  F14 TRESTEG       2015-06-06  
1 Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 8,74 -0,9 3p  
2 Irmelin Olsson -01 FIK Färjestaden 8,67 -1,0 2p  
3 Aléa Gunnarsson -01 Ljungby FIK 8,55 -0,5 1p  
             
  F14 KULA 3,0       2015-06-07  
1 Enny Björk -01 IFK Växjö 9,63   3p  
2 Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 7,58   2p  
             
  F14 DISKUS 0,75       2015-06-06  
1 Enny Björk -01 IFK Växjö 27,95   3p  
2 Amanda Myhrman -01 IK Hakarpspojkarna 26,58   2p  
3 Meja Stridsberg -01 Ljungby FIK 24,88   1p  
4 Julia Almén -01 Ljungby FIK 22,09      
5 Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 18,49      
             
  F14 SLÄGGA 3,0       2015-06-06  
1 Meja Stridsberg -01 Ljungby FIK 31,43   3p  
2 Amanda Myhrman -01 IK Hakarpspojkarna 24,76   2p  
3 Enny Björk -01 IFK Växjö 24,06   1p  
             
  F14 SPJUT 500       2015-06-07  
1 Enny Björk -01 IFK Växjö 27,78   3p  
2 Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 24,28   2p  
             
  F13 60 M   Vind 0,2   2015-06-06  
1 Alma Beke -02 Kalmar SK 8,23   3p  
2 Laura Iversen -02 IFK Växjö 8,59   2p  
3 Felicia Norell -02 Habo FIF 8,71   1p  
4 Lina Alvreten -02 Hovslätts IK 8,74      
5 Alva Sundström -02 Ljungby FIK 8,80      
6 Tilde Bengtsson -02 IFK Växjö 8,96      
7 Nova Brideau -02 Kalmar SK 9,35      
8 Josefine Möller -02 IFK Växjö 9,67      
             
  F13 200 M   Vind 1,3   2015-06-07  
1 Tove Larsson -02 IFK Växjö 27,39   3p  
2 Alma Beke -02 Kalmar SK 28,19   2p  
3 Lina Alvreten -02 Hovslätts IK 28,59   1p  
4 Tilde Bengtsson -02 IFK Växjö 28,68      
5 Alva Sundström -02 Ljungby FIK 29,25      
6 Selma Lundin -02 Högby IF 30,35      
             
  F13 600 M       2015-06-07  
1 Johanna Bülow -02 Hovslätts IK 1,50,08   3p  
2 Alma Ericsson -02 Ljungby FIK 1,50,55   2p  
3 Tilde Bengtsson -02 IFK Växjö 1,52,60   1p  
4 Moa Sandstedt -02 IK Sisu 1,54,92      
5 Lina Alvreten -02 Hovslätts IK 1,55,69      
6 Tilda Strömqvist -02 Högby IF 1,55,74      
             
  F13 1500 M       2015-06-06  
1 Johanna Bülow -02 Hovslätts IK 5,30,60   3p  
2 Tilda Strömqvist -02 Högby IF 5,30,78   2p  
             
  F13 60 M HÄCK   Vind 0,3   2015-06-06  
1 Selma Lundin -02 Högby IF 10,15   3p  
2 Alma Ericsson -02 Ljungby FIK 10,25   2p  
3 Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö 10,46   1p  
4 Emelina Ring -02 IFK Växjö 10,69      
5 Johanna Bülow -02 Hovslätts IK 10,75      
6 Tilde Bengtsson -02 IFK Växjö 10,92      
7 Elin Frisk -02 IFK Växjö 12,01      
- Nova Brideau -02 Kalmar SK DQ      
             
  F13 200 M HÄCK   Vind 3,0   2015-06-07  
1 Alma Ericsson -02 Ljungby FIK 31,01   3p  
2 Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö 32,14   2p  
3 Selma Lundin -02 Högby IF 33,23   1p  
4 Josefine Möller -02 IFK Växjö 33,60      
5 Moa Sandstedt -02 IK Sisu 33,63      
6 Elin Frisk -02 IFK Växjö 35,66      
             
  F13 HÖJD       2015-06-06  
1 Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö 1,50   3p  
2 Alma Ericsson -02 Ljungby FIK 1,43   2p  
3 Felicia Norell -02 Habo FIF 1,35   1p  
4 Selma Lundin -02 Högby IF 1,35      
5 Josefine Möller -02 IFK Växjö 1,30      
6 Elin Frisk -02 IFK Växjö 1,20      
             
  F13 STAV       2015-06-07  
1 Nova Brideau -02 Kalmar SK 2,45   3p  
- Tove Larsson -02 IFK Växjö DNF      
             
  F13 LÄNGD ZON       2015-06-07  
1 Laura Iversen -02 IFK Växjö 4,91 1,6 3p  
2 Nova Brideau -02 Kalmar SK 4,85 2,7 w 2p 4,65 1,6  
3 Selma Lundin -02 Högby IF 4,82 2,6 w 1p 4,81 2,0  
4 Alma Beke -02 Kalmar SK 4,77 2,1 w     4,55 1,2  
5 Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö 4,76 1,5    
6 Alva Sundström -02 Ljungby FIK 4,56 2,2 w     -  
7 Lydia Daniel -02 IFK Växjö 4,19 2,6 w     4,16 1,9  
8 Hanna Samefors -02 Hovslätts IK 4,17 1,5    
9 Moa Sandstedt -02 IK Sisu 4,17 1,8    
10 Elin Frisk -02 IFK Växjö 4,13 0,9    
11 Johanna Bülow -02 Hovslätts IK 4,04 1,7    
             
  F13 TRESTEG ZON       2015-06-06  
1 Laura Iversen -02 IFK Växjö 9,94 -0,2 3p  
2 Felicia Norell -02 Habo FIF 9,91 -0,4 2p  
3 Selma Lundin -02 Högby IF 9,79 -0,1 1p  
4 Emelina Ring -02 IFK Växjö 9,15 -0,8    
5 Nova Brideau -02 Kalmar SK 9,06 -1,4    
6 Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö 9,00 -1,0    
7 Hanna Samefors -02 Hovslätts IK 8,89 -1,1    
             
  F13 KULA 2,0       2015-06-07  
1 Alva Sundström -02 Ljungby FIK 11,77   3p  
2 Hanna Samefors -02 Hovslätts IK 9,22   2p  
3 Lydia Daniel -02 IFK Växjö 8,59   1p  
             
  F13 DISKUS 0,6       2015-06-06  
1 Lydia Daniel -02 IFK Växjö 25,80   3p  
2 Alva Sundström -02 Ljungby FIK 25,67   2p  
3 Emelina Ring -02 IFK Växjö 25,67   1p  
4 Alexandra Sandberg -02 Stensjöns IF 20,74      
5 Hanna Samefors -02 Hovslätts IK 18,32      
             
  F13 SLÄGGA 2,0       2015-06-06  
1 Alexandra Sandberg -02 Stensjöns IF 25,48   3p  
2 Hanna Samefors -02 Hovslätts IK 25,12   2p  
3 Klara Lindstedt -02 Kalmar SK 23,30   1p  
4 Hilda Gissy -02 Hovslätts IK 20,27      
5 Josefine Möller -02 IFK Växjö 19,68      
6 Lydia Daniel -02 IFK Växjö 19,64      
             
  F13 SPJUT 400       2015-06-07  
1 Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö 26,38   3p  
2 Frida Johansson -02 Tranås AIF 21,82   2p  
3 Hanna Samefors -02 Hovslätts IK 18,35   1p  
4 Hilda Gissy -02 Hovslätts IK 17,48      
             
  F13 5x60 M       2015-06-06  
1 Hovslätts IK   44,52   6p  
  Hanna Samefors -02, Agnes Claesson -03, Johanna  Bülow -02, Hilda Gissy -02, Lina Alvreten -02  
2 IFK Växjö   45,03   4p  
  Laura Iversen -02, Elin Frisk -02, Lydia Daniel -02, Jossan Möller -02, Emelina Ring -02    
3 Högby IF   45,86   2p  
  Hanna Lundberg -03, Selma Lundin -02, Tilda Strömqvist -02, Nelly Össmar -03, Evelina Ellborg -04  
             
  F12 60 M HEAT 1 Vind 1,0   2015-06-06  
1 Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 8,86 Final    
2 Lova Nilsson -03 IFK Växjö 9,06 Final    
3 Catrine Sandberg -03 IK Hinden 9,49 Final    
4 Kerstin Siwertsson -03 IFK Växjö 10,12 Final    
             
  F12 60 M HEAT 2 Vind 1,3      
1 Natalie Ekelund -03 IK Hakarpspojkarna 9,40 Final    
2 Lisa Nilsson -03 IK Sisu 9,50 Final    
3 Ellen Pettersson -03 IFK Växjö 9,56 Final    
4 Agnes Claesson -03 Hovslätts IK 9,69 Final    
5 Lova Axelsson -03 IFK Växjö 10,62      
             
  F12 60 M FINAL Vind 1,6   2015-06-06  
1 Lova Nilsson -03 IFK Växjö 9,01   3p  
2 Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 9,03   2p  
3 Natalie Ekelund -03 IK Hakarpspojkarna 9,42   1p  
4 Agnes Claesson -03 Hovslätts IK 9,57      
5 Ellen Pettersson -03 IFK Växjö 9,60      
6 Lisa Nilsson -03 IK Sisu 9,77      
7 Catrine Sandberg -03 IK Hinden 9,88      
8 Kerstin Siwertsson -03 IFK Växjö 10,17      
             
  F12 200 M   Vind 2,6 w   2015-06-07  
1 Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 29,04   3p  
2 Lova Nilsson -03 IFK Växjö 30,39   2p  
3 Ellen Pettersson -03 IFK Växjö 31,48   1p  
4 Amanda Pettersson -03 IFK Växjö 32,16      
5 Signe Lundin -03 Högby IF 35,73      
             
  F12 600 M       2015-06-07  
1 Nelly Össmar -03 Högby IF 1,51,69   3p  
2 Malin Lundgren -03 Eksjö Södra IK 1,54,73   2p  
3 Hanna Lundberg -03 Högby IF 2,01,04   1p  
4 Juni Rugland -03 Kalmar SK 2,03,38      
             
  F12 1500 M       2015-06-06  
1 Hanna Lundberg -03 Högby IF 5,34,50   3p  
2 Nelly Össmar -03 Högby IF 5,40,22   2p  
3 Juni Rugland -03 Kalmar SK 6,06,21   1p  
             
  F12 60 M HÄCK   Vind 0,6   2015-06-06  
1 Amina Fältmars -03 IK Sisu 10,99   3p  
2 Lova Nilsson -03 IFK Växjö 11,28   2p  
3 Kerstin Siwertsson -03 IFK Växjö 12,11   1p  
4 Lova Axelsson -03 IFK Växjö 12,35      
5 Ellen Pettersson -03 IFK Växjö 12,90      
6 Hanna Lundberg -03 Högby IF 13,84      
             
  F12 200 M HÄCK   Vind 4,6w   2015-06-07  
1 Amina Fältmars -03 IK Sisu 34,05   3p  
2 Hanna Lundberg -03 Högby IF 35,37   2p  
3 Lova Axelsson -03 IFK Växjö 35,38   1p  
             
  F12 HÖJD       2015-06-06  
1 Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 1,57   3p  
2 Amina Fältmars -03 IK Sisu 1,45   2p  
3 Lova Nilsson -03 IFK Växjö 1,30   1p  
4 Hanna Lundberg -03 Högby IF 1,30      
5 Kerstin Siwertsson -03 IFK Växjö 1,25      
6 Ebba Hultqvist -03 Eksjö Södra IK 1,15      
7 Catrine Sandberg -03 IK Hinden 1,15      
8 Lova Axelsson -03 IFK Växjö 1,15      
             
  F12 STAV       2015-06-07  
1 Amina Fältmars -03 IK Sisu 1,60   1,5p  
             
  F12 LÄNGD ZON       2015-06-07  
1 Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 4,82 2,2 w 3p 4,79 0,0  
2 Lova Nilsson -03 IFK Växjö 4,53 2,4 w 2p  -  
3 Amina Fältmars -03 IK Sisu 4,28 1,4 1p  
4 Hanna Lundberg -03 Högby IF 4,13 1,5    
5 Catrine Sandberg -03 IK Hinden 4,13 2,2 w     3,61 1,2  
6 Ellen Pettersson -03 IFK Växjö 4,03 1,7    
7 Agnes Claesson -03 Hovslätts IK 4,02 0,5    
8 Amanda Pettersson -03 IFK Växjö 3,95 2,3 w     3,89 1,6  
9 Lova Axelsson -03 IFK Växjö 3,75 1,6    
10 Signe Lundin -03 Högby IF 3,53 2,4 w     3,47 1,5  
             
  F12 TRESTEG ZON       2015-06-06  
1 Amina Fältmars -03 IK Sisu 9,08 -1,5 3p  
2 Malin Lundgren -03 Eksjö Södra IK 8,55 -0,3 2p  
3 Nelly Össmar -03 Högby IF 8,27 -0,9 1p  
4 Natalie Ekelund -03 IK Hakarpspojkarna 8,16 0,0    
             
  F12 KULA 2,0       2015-06-07  
1 Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 10,91   3p  
2 Agnes Claesson -03 Hovslätts IK 9,81   2p  
3 Thea Björk -03 IFK Växjö 9,42   1p  
4 Lisa Nilsson -03 IK Sisu 8,66      
5 Lova Nilsson -03 IFK Växjö 7,78      
6 Nelly Össmar -03 Högby IF 7,38      
7 Amanda Pettersson -03 IFK Växjö 7,19      
             
  F12 DISKUS 0,6       2015-06-06  
1 Thea Björk -03 IFK Växjö 26,12   3p  
2 Lisa Nilsson -03 IK Sisu 21,79   2p  
3 Agnes Claesson -03 Hovslätts IK 20,86   1p  
4 Nelly Össmar -03 Högby IF 18,29      
5 Ebba Hultqvist -03 Eksjö Södra IK 17,14      
6 Matilda Myhrman -03 IK Hakarpspojkarna 16,38      
7 Natalie Ekelund -03 IK Hakarpspojkarna 16,10      
             
  F12 SLÄGGA 2,0       2015-06-06  
1 Thea Björk -03 IFK Växjö 26,00   3p  
2 Ebba Hultqvist -03 Eksjö Södra IK 25,18   2p  
3 Lisa Nilsson -03 IK Sisu 20,89   1p  
4 Matilda Myhrman -03 IK Hakarpspojkarna 20,87      
             
  F12 SPJUT 400       2015-06-07  
1 Malin Lundgren -03 Eksjö Södra IK 27,33   3p  
2 Thea Björk -03 IFK Växjö 20,02   2p  
3 Agnes Claesson -03 Hovslätts IK 15,68   1p  
4 Lova Axelsson -03 IFK Växjö 7,90      
             
  taget från smfif:s hemsida          
  Poäng till Eric Walls vandringspris        
  Kalmar SK 266,5p        
  Högby IF 243p        
  IFK Växjö 143p        
  Hovslätts IK 113p        
  FIK Färjestaden 104p        
  Tranås AIF 93p        
  Eksjö Södra IK 79,5p        
  Habo FIF 78p        
  Ljungby FIK 61,5p        
  Oskarshamns SK 54p        
  IK Hinden 36,5p        
  IK Sisu 33p        
  IK Hakarpspojkarna 29p        
  Wärnamo SK 28,5p        
  Stensjöns IF 8p        
  Skillingaryds FK 6p        
  Västerviks IF 1p        
Uppdaterad: 08 SEP 2015 10:49 Skribent: Elisabeth Karlsson

Postadress:
Kalmar SK - Friidrott
Box 219
39122 Kalmar

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link