Hoppa till sidans innehåll

Klubbmästerskap 19 juni


Klubbmästerskap 2013-06-19
Arrangör: Kalmar SK-friidrott
Plats: Fredriksskans, Kalmar
Väder: sol, 20 grader
Tävlingsledare: Annika Berglund, Tomas Lindén
               
M 200m     vind: 0,8      
1 Filip Nilsson 92   Kalmar SK 22,98    
2 Carl Alvelid 95   Kalmar SK 24,95    
P17 200m     vind: 0,9      
1 Linus Wiik 96   Kalmar SK 25,79    
2 Emil Bladh 96   Kalmar SK 31,29    
P15 200m     vind: 0,9      
1 Einar Einarsson 98   Kalmar SK 26,90    
2 Tim Wiik 98   Kalmar SK 26,93    
P14 kula 4,0            
1 Alexander Bladh 99   Kalmar SK 11,08    
P12 kula 3,0            
1 Milton Danielsson 01   Kalmar SK 7,92    
2 Felix Danielsson 01   Kalmar SK 4,61    
P11 60m fö     vind: 0,0      
1 Tim Johansson 02   Kalmar SK 9,78    
2 Isak Svallhed 03   Kalmar SK 10,33    
3 Loffe Hodkinsson 02   Kalmar SK 10,41    
4 Johannes Gunnarsson 02   Kalmar SK 10,82    
5 Oskar Ålind 03   Kalmar SK 10,90    
6 Samuel Andersson 02   Kalmar SK 13,26    
P11 60m final     vind: 0,0      
1 Tim Johansson 02   Kalmar SK 9,97    
2 Isak Svallhed 03   Kalmar SK 10,50    
3 Loffe Hodkinsson 02   Kalmar SK 10,52    
4 Oskar Ålind 03   Kalmar SK 11,06    
5 Johannes Gunnarsson 02   Kalmar SK 11,47    
6 Samuel Andersson 02   Kalmar SK 14,00    
P11 600m            
1 Tim Johansson 02   Kalmar SK 2:15,53    
2 Isak Svallhed 03   Kalmar SK 2:24,98    
3 Oskar Ålind 03   Kalmar SK 2:29,05    
P11 kula 2,0            
1 Tim Johansson 02   Kalmar SK 7,75    
2 Johannes Gunnarsson 02   Kalmar SK 7,28    
3 Loffe Hodkinsson 02   Kalmar SK 5,22    
4 Isak Svallhed 03   Kalmar SK 4,48    
5 Oskar Ålind 03   Kalmar SK 3,84    
6 Samuel Andersson 02   Kalmar SK 3,12    
P9 60m fö     vind: 0,0      
1 Vide Axheden 04   Kalmar SK 11,02    
2 Benjamin Holmdahl 04   Kalmar SK 11,29    
P9 60m final     vind: 0,3      
1 Vide Axheden 04   Kalmar SK 11,44    
2 Benjamin Holmdahl 04   Kalmar SK 11,83    
P9 600m            
1 Benjamin Holmdahl 04   Kalmar SK 2:35,60    
2 Vide Axheden 04   Kalmar SK 2:35,70    
P9 kula 2,0            
1 Vide Axheden 04   Kalmar SK 4,67    
2 Benjamin Holmdahl 04   Kalmar SK 4,18    
F17 200m     vind: 0,2      
1 Elin Lindeblad 95   Kalmar SK 27,31    
2 Alice Petersson 95   Kalmar SK 27,79    
3 Jonna Lindéen 96   Kalmar SK 27,95    
4 Emily Garney 96   Kalmar SK 27,96    
F17 200m     vind: 0,9      
1 Emilia Muhr 97   Kalmar SK 29,50    
2 Evelinn Hammarström 97   Kalmar SK 30,78    
3 Klara Alvelid 96   Kalmar SK 31,82    
4 Emily Engelholm 97   Kalmar SK 33,42    
F12 80m fö     vind: 0,0      
1 Isabel Aravena 01   Kalmar SK 12,06    
2 Elin Svensson 01   Kalmar SK 12,20    
3 Ester Häggfors 01   Kalmar SK 12,24    
4 Tilda Jonnergåård 01   Kalmar SK 12,81    
5 Moa Ternström 01   Kalmar SK 13,07    
6 Nova Brideau 02   Kalmar SK 13,81    
7 Tea Sundström 01   Kalmar SK 14,10    
8 Alva Bergmark 01    Kalmar SK 14,72    
F12 80m final     vind: 0,0      
1 Isabel Aravena 01   Kalmar SK 11,95    
2 Elin Svensson 01   Kalmar SK 12,06    
3 Ester Häggfors 01   Kalmar SK 12,30    
4 Tilda Jonnergåård 01   Kalmar SK 12,79    
5 Moa Ternström 01   Kalmar SK 13,10    
6 Nova Brideau 02   Kalmar SK 13,90    
7 Tea Sundström 01   Kalmar SK 14,17    
8 Alva Bergmark 01    Kalmar SK 14,76    
F12 kula 2,0            
1 Isabel Aravena 01   Kalmar SK 7,54    
2 Tilda Jonnergåård 01   Kalmar SK 7,24    
3 Elin Svensson 01   Kalmar SK 6,65    
4 Moa Ternström 01   Kalmar SK 6,35    
5 Ester Häggfors 01   Kalmar SK 6,14    
6 Alva Bergmark 01   Kalmar SK 4,64    
F11 60m fö     vind: 0,0      
1 Nova Brideau 02   Kalmar SK 10,04    
2 Juni Rugland 03   Kalmar SK 10,52    
3 Alva Burvall 03   Kalmar SK 10,58    
4 Tova Lindahl 02   Kalmar SK 11,01    
5 Meja Jakobsson 02   Kalmar SK 11,12    
F11 60m final     vind: 1,4      
1 Nova Brideau 02   Kalmar SK 10,07    
2 Juni Rugland 03   Kalmar SK 10,53    
3 Alva Burvall 03   Kalmar SK 10,58    
4 Tova Lindahl 02   Kalmar SK 11,05    
5 Meja Jakobsson 02   Kalmar SK 11,55    
F11 600m            
1 Juni Rugland 03   Kalmar SK 2:17,36    
2 Alva Burvall 03   Kalmar SK 2:27,19    
3 Tova Lindahl 02   Kalmar SK 2:36,73    
F11 kula 2,0            
1 Nova Brideau 02   Kalmar SK 6,47    
2 Tova Lindahl 02   Kalmar SK 5,44    
3 Juni Rugland 03   Kalmar SK 5,14    
4 Alva Burvall 03   Kalmar SK 4,95    
5 Meja Jakobsson 02   Kalmar SK 4,77    
F9 60m fö     vind: 0,0      
1 Sara Johansson 04   Kalmar SK 10,66    
2 Thea Winblad 04   Kalmar SK 11,04    
F9 60m final     vind: 0,4      
1 Sara Johansson 04   Kalmar SK 10,66    
2 Thea Winblad 04   Kalmar SK 11,06    
F9 600m            
1 Thea Winblad 04   Kalmar SK 2:36,43    
F9  kula 2,0            
1 Sara Johansson 04   Kalmar SK 5,16    
2 Thea Winblad 04   Kalmar SK 3,24    
Uppdaterad: 29 MAR 2017 14:19 Skribent: Elisabeth Gardmar-Karlsson

Postadress:
Kalmar SK - Friidrott
Box 219
39122 Kalmar

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link