Hoppa till sidans innehåll

Mini-LM


Resultat från Mini-LM i Kalmar 11-03-27
  Arrangör   Kalmar SK-friidrott
  Plats   Hallen vid Fredriksskans
  Tävlingsledare   Henrik Björkholm
  Eltid   Bo Björkholm
         
P11 60m Final    
1 Hampus Holmberg 00 Högby IF 9,16
2 Linus Strümpel 00 Kalmar SK 9,22
3 Ivar Glasberg 00 Högby IF 9,85
4 Melker Torsén 00 Högby IF 10,17
P11 längd      
1 Hampus Holmberg 00 Högby IF 3,77
2 Linus Strümpel 00 Kalmar SK 3,68
3 Melker Torsén 00 Högby IF 3,45
4 Ivar Glasberg 00 Högby IF 3,40
         
P10 60m heat 1      
1 Albin Andersson 01 Kalmar SK 10,26
2 Casper Bäcklupa 01 FIK Färjestaden 10,32
3 Victor Sundgren 01 Kalmar SK 11,11
P10 60m heat 2      
1 Andreas Unosson 01 Oskarshamns SK 10,19
2 Axel Karlsson 01 Ruda IF 10,44
3 Jakob Karlsson 01 IK Hinden 11,53
P10 60m Final      
1 Albin Andersson 01 Kalmar SK 10,09
2 Casper Bäcklupa 01 FIK Färjestaden 10,31
3 Andreas Unosson 01 Oskarshamns SK 10,35
4 Axel Karlsson 01 Ruda IF 10,60
P10 längd      
1 Albin Andersson 01 Kalmar SK 3,65
2 Axel Karlsson 01 Ruda IF 3,30
3 Andreas Unosson 01 Oskarshamns SK 3,24
4 Casper Bäcklupa 01 FIK Färjestaden 2,97
5 Jakob Karlsson 01 IK Hinden 2,79
         
P9 60m final      
  Nils Ekström 02 Högby IF DNF
P9 längd      
1 Nils Ekström 02 Högby IF 2,86
         
F11 60m final      
1 Linnéa Tvingsjö 00 Oskarshamns SK 9,89
2 Wendela Kirppu Jörneklint 00 Kalmar SK 10,04
3 Hanna Jonsson 00 Kalmar SK 10,13
u.t Sara Grahn 00 KA2 IF 10,32
         
F11 längd      
1 Wendela Kirppu Jörneklint 00 Kalmar SK 3,65
2 Linnéa Tvingsjö 00 Oskarshamns SK 3,57
3 Sanna Wiik 00 Kalmar SK 3,38
4 Hanna Jonsson 00 Kalmar SK 3,33
u.t Sara Grahn 00 KA2 IF 3,20
         
F10 60m heat 1      
1 Ester Häggfors 01 Kalmar SK 10,70
2 Tilda Jonnergård 01 Kalmar SK 10,78
3 Hanna Brunby 01 Oskarshamns SK 11,06
4 Kerstin Holmgren 01 Högby IF 11,20
F10 60m heat 2      
1 Elin Tinnert 01 FIK Färjestaden 10,81
F10 60m Final      
1 Elin Tinnert 01 FIK Färjestaden 10,53
2 Ester Häggfors 01 Kalmar SK 10,72
3 Tilda Jonnergård 01 Kalmar SK 10,84
4 Hanna Brunby 01 Oskarshamns SK 11,14
F10 längd      
1 Tilda Jonnergård 01 Kalmar SK 3,29
2 Hanna Brunby 01 Oskarshamns SK 3,06
3 Ester Häggfors 01 Kalmar SK 3,04
4 Kerstin Holmgren 01 Högby IF 2,82
5 Elin Tinnert 01 FIK Färjestaden 2,74
         
F9 60m Final      
1 Hanna Weister 02 Högby IF 10,94
2 My Aronsson 02 Oskarshamns SK 11,05
3 Evelina Lindblom 02 IK Hinden 11,70
F9 längd      
1 Hanna Weister 02 Högby IF 2,82
2 My Aronsson 02 Oskarshamns SK 2,79
3 Evelina Lindblom 02 IK Hinden 2,51
Uppdaterad: 30 MAR 2011 16:24 Skribent: Elisabeth Gardmar-Karlsson

Postadress:
Kalmar SK - Friidrott
Box 219
39122 Kalmar

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link