Hoppa till sidans innehåll

Prel. resultat


Preliminära resultat  
Kalmarspelen Ingvar Thomssons minne   2011-09-24  
Arrangör: Kalmar SK                                                             
Plats: Fredriksskans IP  
Väder:  Sista sommardagen runt 20 grader, lite blåsigt  
Tävlingsledare: Tomas Lindén  
           
Bästa prestation: pojkar    
  Gustav Eichmueller 98 Åhus FIK P13 spjut  
           
Bästa prestation: flickor        
  Jonna Lindéen 96 FI Kalmarsund F15 höjd  
           
M 100m final   vind: +1,2    
1 Hannes Carlsson 93 FI Kalmarsund 11,76  
2 Emil Quick 95 FI Kalmarsund 12,85  
M 200m final   vind: +2,3    
1 Filip Nilsson 92 FI Kalmarsund 23,11  
2 Hannes Carlsson 93 FI Kalmarsund 23,51  
M 800m        
1 Tomas Kapell 90 IF Vingarna 2,10,26  
2 Pontus Eriksson 90 FI Kalmarsund 2,17,86  
3 Sackarias Wohlin 98 Stensjöns IF 2,18,88  
M Höjd        
1 Olle Willsund 94 Högby IF 175  
M Stav        
1 Micael Fagö 94 FI Kalmarsund 4,20  
2 Emil Quick 95 FI Kalmarsund 2,80  
M Diskus 2,0        
1 Oskar Karlsson 93 Oskarshamns SK 33,97  
M Spjut 800        
1 Oskar Karlsson 93 Oskarshamns SK 25,35  
P17 Kula 5,0         
1 Robert Nilsson 94 Oskarshamns SK 15,33  
2 Marcus Juhlin 95 FI Kalmarsund 12,06  
3 Andreas Magnusson 94 FIF Gnistan 10,94  
4 Emil Persson 95 KA 2 IF 10,38  
P17 Slägga 5,0 kg        
1 Andreas Magnusson 94 FIF Gnistan 45,98  
2 Micael Fagö 94 FI Kalmarsund 32,03  
P17 Diskus 1,5 kg        
1 Robert Nilsson 94 Oskarshamns SK 35,10  
2 Marcus Juhlin 95 FI Kalmarsund 30,62  
3 Filip Karlsson 97 FIF Gnistan 22,97  
P17 Spjut 700 g        
1 Isak Oskarsson 96 Stensjöns IF 57,20  
2 Christoffer Bengtsson 95 Oskarshamns SK 46,33  
3 Emil Persson 95 KA 2 IF 36,56  
P15 100m final   vind: +1,2    
1 Linus Wiik 96 FI Kalmarsund 12,68  
2 Adam Kjellnäs 96 FI Kalmarsund 12,70  
P15 300m        
1 Joakim Stenström 96 IK Hinden 39,33  
2 Linus Wiik 96 FI Kalmarsund 42,31  
3 Sackarias Wohlin 98 Stensjöns IF 45,54  
P15 100mH 84   vind: +2,2    
1 Joakim Stenström 96 IK Hinden 14,88  
P15 Höjd        
1 Johan Lindqvist 99 Högby IF 151  
2 Lasse Nachtweij 98 Västerviks IF 135  
P15 Stav        
1 Oscar Bálint Palmgren 97 IF Udd 2,60  
P15 kula 4,0        
1 Gustav Lindqvist 96 Högby IF 8,52  
2 Filip Karlsson 97 FIF Gnistan 10,71  
P15 Slägga 4,0        
1 Isak Oskarsson 96 Stensjöns IF 36,15  
P15 Spjut 600        
1 Isak Oskarsson 96 Stensjöns IF 57,82  
2 Gustav Eichmueller 98 Åhus FIK 46,99  
3 Gustav Lindqvist 96 Högby IF 32,10  
P13 80m heat1   vind: +2,2    
1 Victor Sundström 98 FIK Färjestaden 10,80  
2 Albin Tofft 99 FIF Gnistan 11,39  
3 Ivan Milencovic 98 FIF Gnistan 11,62  
4 Adam Lindbom 99 KA 2 IF 11,99  
5 Gustav Eichmueller 98 Åhus FIK DQ  
P13 80m heat2   vind: +2,5    
1 Christoffer Karlsén 99 IK Hinden 10,26  
2 Elias Engström 98 FIK Färjestaden 10,75  
3 Arvid Lindgren 98 IFK Växjö 10,98  
4 Emil Strömbäck 98 Västerviks IF 11,97  
5 Joel Nachtweij 98 Västerviks IF 12,42  
6 Anton Liljedahl 99 IF Udd 12,65  
P13 80m Final   vind: +2,1    
1 Christoffer Karlsén 99 IK Hinden 10,11  
2 Elias Engström 98 FIK Färjestaden 10,70  
3 Victor Sundström 98 FIK Färjestaden 10,75  
4 Arvid Lindgren 98 IFK Växjö 11,04  
5 Albin Tofft 98 IFK Växjö 11,79  
6 Ivan Milencovic 98 FIF Gnistan 11,85  
7 Emil Strömbäck 98 Västerviks IF 12,19  
8 Adam Lindbom 99 KA 2 IF 12,28  
P13 600m        
1 Christoffer Karlsén 99 IK Hinden 1,47,69  
2 Robin Gustavsson 98 Högby IF 1,50,21  
3 Nils Hammaräng Grip 98 Högby IF 1,54,83  
4 Ardawan Harith 99 IK Hinden 1,57,16  
5 Anton Liljedahl 99 IF Udd 2,00,29  
P13 60mH 76,2   vind: +1,1    
1 Elias Engström 98 FIK Färjestaden 9,24  
2 Christoffer Karlsén 99 IK Hinden 9,51  
3 Gustav Eichmueller 98 Åhus FIK 9,53  
4 Johan Lindqvist 99 Högby IF 11,29  
P13 Längd zon       vind:
1 Christoffer Karlsén 99 IK Hinden 5,38 0,5
2 Elias Engström 98 FIK Färjestaden 5,06 0,4
3 Gustav Eichmueller 98 Åhus FIK 4,85 0,6
4 Victor Sundström 98 FIK Färjestaden 4,79 0,0
5 Ivan Milencovic 98 FIF Gnistan 4,05 0,0
6 Emil Strömbäck 98 Västerviks IF 3,97 0,2
7 Adam Lindbom 99 KA 2 IF 3,85 2,2
8 Joel Nachtweij 98 Västerviks IF 3,53 0,1
9 Nils Hammaräng Grip 98 Högby IF 3,48 1,3
P13 Kula 3,0        
1 Johan Lindqvist 99 Högby IF 9,22  
2 Anton Liljedahl 99 IF Udd 6,67  
P13 Slägga 3,0        
1 Johan Lindqvist 99 Högby IF 17,55  
P13 Spjut 400        
1 Gustav Eichmueller 98 Åhus FIK 54,46  
2 Arvid Lindgren 98 IFK Växjö 33,59  
3 Emil Strömbäck 98 Västerviks IF 27,27  
4 Johan Lindqvist 99 Högby IF 26,86  
5 Adam Lindbom 99 KA 2 IF 23,36  
6 Jakob Friberg 00 Skruvs IF 18,99  
7 Nils Hammaräng Grip 98 Högby IF 18,02  
8 Lars Nackhtweij 98 Västerviks IF 16,16  
P11 60m Final   vind: +1,8    
1 Danijel Milencovic 01 FIF Gnistan 9,17  
2 Simon Carrington 00 Kalmar SK 9,58  
3 Ivar Glasberg 00 Högby IF 9,63  
4 Hugo San José Vallejo 00 Skruvs IF 9,65  
5 Melker Torslén 00 Högby IF 9,74  
6 Vide Teglund 01 IF Udd 9,95  
P11 600m        
1 Timothy Atterlord 00 IK Hinden 1,55,88  
2 Vide Teglund 01 IF Udd 1,55,93  
3 Simon Carrington 00 Kalmar SK 2,00,61  
4 Olle Carlsson 02 Kalmar SK 2,07,16  
5 Hugo San José Vallejo 00 Skruvs IF 2,10,57  
6 Axel Karlsson 01 Ruda IF 2,14,68  
7 Melker Torslén 00 Högby IF 2,20,57  
P11 Höjd        
1 Jakob Friberg 00 Skruvs IF 125  
2 Melker Torslén 00 Högby IF 120  
3 Axel Karlsson 01 Ruda IF 120  
4 Vide Teglund 01 IF Udd 115  
5 Maximilian Lennartsson 03 FIF Gnistan 100  
P11 Längd zon       vind:
1 Danijel Milencovic 01 FIF Gnistan 4,07 1,1
2 Jakob Friberg 00 Skruvs IF 3,95 0,7
3 Timothy Atterlord 00 IK Hinden 3,82 1,0
4 Simon Carrington 00 Kalmar SK 3,71 0,6
5 Axel Karlsson 01 Ruda IF 3,52 0,9
6 Vide Teglund 01 IF Udd 3,50 1,7
7 Ivar Glasberg 00 Högby IF 3,43 1,2
8 Melker Torslén 00 Högby IF 3,40 0,3
9 Jakob Karlsson 01 IK Hinden 2,85 1,1
P11 Kula 2,0        
1 Jakob Friberg 00 Skruvs IF 7,62  
2 Melker Torslén 00 Högby IF 6,61  
3 Jakob Karlsson 01 IK Hinden 6,56  
4 Ivar Glasberg 00 Högby IF 5,80  
P9 60m Final   vind: +1,2    
1 Olle Carlsson 02 Kalmar SK 9,80  
2 Maximilian Lennartsson 03 FIF Gnistan 10,20  
3 Victor San José Vallejo 02 Skruvs IF 10,58  
4 Carl Ström 02 Västerviks IF 11,05  
P9 Längd zon       vind:
1 Olle Carlsson 02 Kalmar SK 3,42 1,0
2 Maximilian Lennartsson 03 FIF Gnistan 3,14 0,0
3 Carl Ström 02 Västerviks IF 2,88 0,0
4 Arvid Nachtweij 05 Västerviks IF 2,40 0,4
5 Oliver Mittbrodth 02 FIK Färjestaden 2,64 1,9
P9 Boll        
1 Olle Carlsson 02 Kalmar SK 26,34  
2 Victor San José Vallejo 02 Skruvs IF 25,65  
3 Maximilian Lennartsson 03 FIF Gnistan 22,00  
4 Oliver Mittbrodth 02 FIK Färjestaden 14,15  
           
           
K 200m   vind: +2,3    
1 Rebecca Arnesson 92 IFK Växjö 27,55  
K 800m        
1 Hanna Fredriksson 94 IK Hinden 2,32,78  
2 Freja Andersson 95 IF Udd 2,56,89  
K Höjd        
1 Elin Lindeblad 95 FI Kalmarsund 1,45  
K Stav        
1 Elin Iwarsson 91 FI Kalmarsund 2,95  
K Slägga 4,0        
1 Maja Eklund 94 IK Hinden 41,10  
K Diskus 1,0        
1 Evelyn Einbrant 95 FI Kalmarsund 24,02  
2 Lisa Karlsson 96 Oskarshamns SK 24,02  
3 Sara Lindkvist 95 IFK Växjö 23,87  
4 Alice Petersson 95 FI Kalmarsund 17,07  
K Spjut 600        
1 Evelyn Einbrant 95 FI Kalmarsund 26,33  
2 Freja Andersson 95 IF Udd 22,85  
3 Alice Petersson 95 FI Kalmarsund 22,28  
4 Elin Lindeblad 95 FI Kalmarsund 20,90  
F17 Kula 3,0        
1 Lisa Johansson 96 FI Kalmarsund 10,34 10,05
2 Erika Berntsson 96 FIF Gnistan 10,34 9,91
3 Alice Petersson 95 FI Kalmarsund 9,38  
4 Freja Andersson 95 IF Udd 8,12  
F15 100m   vind: +0,9    
1 Linn Henriksson 96 FIF Gnistan 13,14  
2 Thilda Särnevång 96 IF Udd 13,35  
3 Jonna Lindéen 96 FI Kalmarsund 13,43  
4 Evelinn Hammarström 97 Kalmar SK 14,15  
F15 300m        
1 Linn Henriksson 96 FIF Gnistan 45,31  
F15 80mH 76,2   vind: +1,8    
1 Evelinn Hammarström 97 Kalmar SK 14,24  
F15 Höjd        
1 Jonna Lindéen 96 FI Kalmarsund 1,63  
2 Linnea Lindbom 98 KA 2 IF 1,54  
3 Thilda Särnevång 96 IF Udd 1,54  
4 Vilma Lindéen 98 Kalmar SK 1,45  
5 Amanda Lindblom 99 IK Hinden 1,45  
6 Sanna Nilsson 97 Kalmar SK 1,30  
F15 Slägga 3,0        
1 Erika Berntsson 96 FIF Gnistan 42,62  
2 Amanda Landegren 97 IFK Växjö 31,41  
3 Cajsa Jönsson 96 IF Udd 28,78  
4 Emily Engelholm 97 Kalmar SK 25,14  
F15 Diskus 0,6        
1 Amanda Landegren 97 IFK Växjö 33,70  
2 Erika Berntsson 96 FIF Gnistan 30,52  
3 Lisa Karlsson 96 Oskarshamns SK 29,21  
4 Lisa Johansson 96 FI Kalmarsund 28,33  
5 Evelinn Hammarström 97 Kalmar SK 26,17  
6 Emily Engelholm 97 Kalmar SK 17,78  
F15 Spjut 400        
1 Evelinn Hammarström 97 Kalmar SK 25,95  
2 Sanna Nilsson 97 Kalmar SK 15,43  
F13 80m heat1   vind: +1,4    
1 Alice Jungerup 98 IF Udd 11,34  
2 Amanda Jonsson 99 Kalmar SK 11,44  
3 Jennifer Johansson 99 Kalmar SK 11,66  
4 Ida Leinvall 99 IF Udd 11,91  
5 Julia Samuelsson 99 Högby IF 12,11  
F13 80m heat2   vind: +1,9    
1 Sofie Borssén 98 Kalmar SK 11,03  
2 Ebba Carlsson 99 IK Hinden 11,40  
3 Linnea Lindbom 98 KA 2 IF 11,35  
4 Tünde Bálint Palmgren 99 IF Udd 11,47  
F13 Final   Vind: +1,2    
1 Sofie Borssén 98 Kalmar SK 11,03  
2 Linnea Lindbom 98 KA 2 IF 11,15  
3 Amanda Jonsson 99 Kalmar SK 11,49  
4 Alice Jungerup 98 IF Udd 11,51  
5 Tünde Bálint Palmgren 99 IF Udd 11,52  
6 Ebba Carlsson 99 IK Hinden 11,60  
7 Jennifer Johansson 99 Kalmar SK 11,90  
8 Ida Leinvall 99 IF Udd 11,98  
F13 600m        
1 Isa Teglund 98 IF Udd 1.45,54  
2 Alice Jungerup 98 IF Udd 1.50,30  
F13 60mH 76,2   vind: +0,9    
1 Linnea Lindbom 98 KA 2 IF 10,24  
2 Elin Vertetics 98 Högby IF 10,40  
3 Lina Mickelat 98 KA 2 IF 10,64  
F13 Längd zon       vind:
1 Linnea Lindbom 98 KA 2 IF 4,83 1,2
2 Elin Vertetics 98 Högby IF 4,80 1,2
3 Tünde Bálint Palmgren 99 IF Udd 4,49 1,3
4 Amanda Lindblom 99 IK Hinden 4,26 1,7
5 Amanda Jonsson 99 Kalmar SK 4,24 1,5
6 Anna Hylander 98 FIF Gnistan 4,12 0,5
7 Vilma Lindéen 98 Kalmar SK 4,07 1,1
8 Alma Sköldqvist 98 IF Udd 3,91 1,0
9 Ida Leinvall 99 IF Udd 3,85 0,7
10 Julia Samuelsson 99 Högby IF 3,77 1,5
11 Moa Thomsson 98 Kalmar SK 3,67 0,9
12 Ida Eliasson 99 IK Hinden 3,33 1,7
F13 Kula 2,0        
1 Lina Mickelat 98 KA 2 IF 11,70  
2 Elin Vertetics 98 Högby IF 10,47  
3 Moa Thomsson 98 Kalmar SK 9,89  
4 Ebba Carlsson 99 IK Hinden 9,30  
5 Evelina Eklund 99 IK Hinden 9,01  
6 Vilma Lindéen 98 Kalmar SK 8,91  
7 Amanda Aasa 99 Habo FIF-04 8,80  
F13 Slägga 2,0        
1 Alma Sköldqvist 98 IF Udd 28,00  
2 Amanda Aasa 99 Habo FIF-04 27,50  
3 Evelina Eklund 99 IK Hinden 27,38  
F13 Spjut 400        
1 Lina Mickelat 98 KA 2 IF 26,84  
3 Emma karlsson 99 FIK Färjestaden 15,41  
2 Moa Thomsson 98 Kalmar SK 20,38  
4 Nadja Lennartsson 01 FIK Färjestaden 11,50  
F11 60m heat1   vind: +1,9    
1 Tilda Carlsson 00 KA 2 IF 9,82  
2 Sara Grahn 00 KA 2 IF 9,61  
3 Boel Palm 01 IF Udd 9,81  
4 Hanna Jonsson 00 Kalmar SK 9,91  
5 Hanna Ronneteg 00 Oskarshamns SK 10,45  
6 Mathilda Göthberg 01 IK Hinden 10,88  
7 Emilia Darin 01 IF Udd 10,92  
8 Tess Hultberg 01 Skruvs IF 11,64  
F11 60m heat2   vind: +2,4    
1 Lovisa Karlsson 00 Högby IF 8,74  
2 Lisa Palmquist 00 Oskarshamns SK 9,19  
3 Felicia Rix 01 Skruvs IF 9,72  
4 Ester äggfors 01 Kalmar SK 10,16  
5 Tilda Jonnergård 01 Kalmar SK 10,23  
6 Clara Svensson 00 IF Udd 10,26  
7 Nadja Lennartsson 01 FIK Färjestaden 10,55  
8 Enny Björk 01 Skruvs IF 11,81  
F11 60m heat3   vind: +2,1    
1 Ellen Enström 00 Kalmar SK 8,79  
2 Melinda Karlsson 00 Skruvs IF 9,40  
3 Agnes Wedel 00 Västerviks IF 9,54  
4 Maria Söderberg 00 FIK Färjestaden 9,80  
5 Anna Juhlin 00 Oskarshamns SK 9,83  
6 Elin Tinnert 01 FIK Färjestaden 10,64  
7 Sara Johansson 00 FIK Färjestaden 11,19  
8 My Karlsson 00 IF Udd 11,58  
F11 60m heat4   vind: +1,6    
1 Maja Gruvberger 00 KA 2 IF 9,23  
2 Rebecca Bolin 00 Högby IF 10,13  
3 Sophia Sundström 01 FIK Färjestaden 10,50  
4 Filippa Idstrand 00 Kalmar SK 10,67  
5 Tilda Petersson 01 FIF Gnistan 11,08  
F11 60m heat 5   Vind: +1,9    
1 Emmy Smedberg 00 KA 2 IF 8,99  
2 Wendela Jörneklint 00 Kalmar SK 9,73  
3 Nadja Ruland Yndgaard 01 Kalmar SK 9,84  
4 Hanna Brunby 01 Oskarshamns SK 10,63  
5 Julia Lindbom 01 Kalmar SK 11,25  
F11 60m Final   Vind: +0,4    
1 Emmy Smedberg 00 KA 2 IF 8,80  
2 Lovisa Karlsson 00 Högby IF 8,82  
3 Elin Enström 00 Kalmar SK 8,86  
4 Lisa Palmquist 00 Oskarshamns SK 9,29  
5 Melinda Karlsson 00 Skruvs IF 9,45  
6 Agnes Wedel 00 Västerviks IF 9,49  
7 Maja Gruvberger 00 KA 2 IF 9,54  
8 Tilda Carlsson 00 KA 2 IF 10,03  
F11 600m        
1 Kajsa Nilsson 00 UF Contact 2.00.89  
2 Agnes Wedel 00 Västerviks IF 2.04.84  
3 Emmy Smedberg 00 KA 2 IF 2.07.32  
4 Lisa Palmquist 00 Oskarshamns SK 2.09.64  
5 Mimmi Andersson 00 Hjortens SK 2.12.32  
6 Nadja Ruland Yndgaard 01 Kalmar SK 2.15.22  
7 Hanna Brunby 01 Oskarshamns SK 2.17.79  
8 Clara Svensson 00 IF Udd 2.19.75  
9 Anna Juhlin 00 Oskarshamns SK 2.20.06  
10 Elin Tinnert 01 FIK Färjestaden 2.26.91  
11 Lovisa Darin 03 IF Udd 2.31.52  
12 Emilia Darin 01 IF Udd 2.50.48  
13 My Karlsson 00 IF Udd 2.53.75  
F11 Höjd        
1 Wendela Jörneklint 00 Kalmar SK 1,30  
2 Ellen Enström 00 Kalmar SK 1,25  
3 Lisa Palmquist 00 Oskarshamns SK 1,25  
4 Lovisa Karlsson 00 Högby IF 1,25  
5 Agnes Wedel 00 Västerviks IF 1,25  
6 Hanna Jonsson 00 Kalmar SK 1,25  
7 Sara Grahn 00 KA 2 IF 1,20  
8 Emmy Smedberg 00 KA 2 IF 1,20  
9 Maja Gruvberger 00 KA 2 IF 1,15  
9 Tilda Carlsson 00 KA 2 IF 1,15  
11 Maria Söderberg 00 FIK Färjestaden 1,10  
12 Sophia Sundström 01 FIK Färjestaden 1,10  
13 Hanna Brunby 01 Oskarshamns SK 1,05  
13 Hanna Ronneteg 00 Oskarshamns SK 1,05  
15 Sanna Wiik 00 Kalmar SK 1,05  
15 Nadja Lennartsson 01 FIK Färjestaden 1,05  
15 Nadja Ruland Yndgaard 01 Kalmar SK 1,05  
18 Filippa Idstrand 00 Kalmar SK 1,00  
19 Emilia Darin 01 IF Udd 1,00  
20 Anna Juhlin 00 Oskarshamns SK 1,00  
21 My Karlsson 00 IF Udd 0,95  
F11 Längd zon       vind:
1 Lovisa Karlsson 00 Högby IF 4,51 1,2
2 Julia Nilsson 00 UF Contact 4,50 0,9
3 Lisa Palmquist 00 Oskarshamns SK 4,02 1,6
4 Agnes Wedel 00 Västerviks IF 3,87 0,0
5 Maja Gruvberger 00 KA 2 IF 3,87 0,0
6 Sara Grahn 00 KA 2 IF 3,79 1,2
7 Hanna Jonsson 00 Kalmar SK 3,74 0,8
8 Anna Juhlin 00 Oskarshamns SK 3,65 0,6
9 Felicia Rix 01 Skruvs IF 3,63 1,1
10 Maria Söderberg 00 FIK Färjestaden 3,61 0,7
11 Wendela Jörneklint 00 Kalmar SK 3,49 0,9
12 Nadja Ruland Yndgaard 01 Kalmar SK 3,42 1,0
13 Melinda Karlsson 00 Skruvs IF 3,33 0,0
13 Boel Palm 01 IF Udd 3,41 0,0
14 Emmy Smedberg 00 KA 2 IF 3,31 0,3
15 Ester äggfors 01 Kalmar SK 3,27 1,5
16 Sanna Wiik 00 Kalmar SK 3,25 1,3
17 Hanna Ronneteg 00 Oskarshamns SK 3,24 0,0
18 Hanna Brunby 01 Oskarshamns SK 3,23 0,9
19 Filippa Idstrand 00 Kalmar SK 3,11 0,8
20 Rebecca Bolin 00 Högby IF 3,10 0,0
21 Tilda Carlsson 00 KA 2 IF 3,08 0,0
22 Nadja Lennartsson 01 FIK Färjestaden 3,06 1,0
23 Tilda Jonnergård 01 Kalmar SK 3,03 1,6
24 Sophia Sundström 01 FIK Färjestaden 3,02 0,5
25 Mathilda Göthberg 01 IK Hinden 2,90 0,1
25 Enny Björk 01 Skruvs IF 2,97 0,0
27 Tilda Petersson 01 FIF Gnistan 2,87 0,9
28 Clara Svensson 00 IF Udd 2,81 0,6
28 Emilia Darin 01 IF Udd 2,66 0,1
29 Tess Hultberg 01 Skruvs IF 2,58 0,3
30 Elin Tinnert 01 FIK Färjestaden 2,58 0,6
F11 Kula 2,0        
1 Julia Nilsson 00 UF Contact 9,45  
2 Kajsa Nilsson 00 UF Contact 9,04  
3 Maja Gruvberger 00 KA 2 IF 8,00  
4 Lovisa Karlsson 00 Högby IF 7,53  
5 Lisa Palmquist 00 Oskarshamns SK 6,88  
6 Sara Grahn 00 KA 2 IF 6,63  
7 Tilda Petersson 01 FIF Gnistan 6,35  
8 Melinda Karlsson 00 Skruvs IF 6,25  
9 Hanna Ronneteg 00 Oskarshamns SK 6,23  
10 Wendela Jörneklint 00 Kalmar SK 6,08  
11 Sara Johansson 00 FIK Färjestaden 6,06  
12 Sanna Wiik 00 Kalmar SK 5,89  
13 Clara Svensson 00 IF Udd 5,75  
14 Enny Björk 01 Skruvs IF 5,69  
15 Anna Juhlin 00 Oskarshamns SK 5,54  
16 Filippa Idstrand 00 Kalmar SK 5,20  
17 Nadja Lennartsson 01 FIK Färjestaden 4,79  
18 Tess Hultberg 01 Skruvs IF 4,34  
19 Hanna Brunby 01 Oskarshamns SK 4,21  
20 My Karlsson 00 IF Udd 4,13  
F9 60m heat1   vind: +2,1    
1 Nadine Atterlord 02 IK Hinden 10,23  
2 Emma Leinvall 02 IF Udd 10,55  
3 Wilda Hultberg 03 Skruvs IF 11,78  
4 Tuva Kaliff 02 Högby IF 11,84  
5 Thea Björk 03 Skruvs IF 11,87  
F9 60m heat2   vind: +1.4    
1 Maja Pettersson 02 FIF Gnistan 9,94  
2 Elin Smedberg  00 KA 2 IF 10,48  
3 Cajsa Andersson 02 Stensjöns IF 10,51  
4 Lovisa Darin 03 IF Udd 10,52  
F9 60m final   vind: +0,4    
1 Maja Pettersson 02 FIF Gnistan 9,90  
2 Nadine Atterlord 02 IK Hinden 10,14  
3 Cajsa Andersson 02 Stensjöns IF 10,27  
4 Emma Leinvall 02 IF Udd 10,34  
5 Elin Smedberg  00 KA 2 IF 10,57  
6 Lovisa Darin 03 IF Udd 10,71  
7 Tuva Kaliff 02 Högby IF 11,51  
8 Wilda Hultberg 03 Skruvs IF 11,83  
F9 Längd zon       vind:
1 Maja Pettersson 02 FIF Gnistan 3,45 1,1
2 Nadine Atterlord 02 IK Hinden 3,40 0,6
3 Cajsa Andersson 02 Stensjöns IF 3,27 2,0
4 Elin Smedberg  02 KA 2 IF 3,12 0,4
5 Lovisa Darin 03 IF Udd 2,75 0,0
6 Emma Leinvall 02 IF Udd 2,74 0,5
7 Evelina Lindblom 02 IK Hinden 2,73 0,9
8 Tuva Kaliff 02 Högby IF 2,67 1,4
9 Julia Lindblom 02 Kalmar SK 2,57 1,1
10 Wilda Hultberg 03 Skruvs IF 2,53 0,0
11 Thea Björk 03 Skruvs IF 2,46 1,6
12 Annie Sernelin 02 IF Udd 2,34 1,5
F9 Boll        
1 Nadine Atterlord 02 IK Hinden 18,57  
2 Thea Björk 03 Skruvs IF 17,06  
3 Cajsa Andersson 02 Stensjöns IF 14,05  
4 Tuva Kaliff 02 Högby IF 13,01  
5 Annie Sandberg 02 IF Udd 11,95  
6 Wilda Hultberg 03 Skruvs IF 10,30  
Uppdaterad: 26 SEP 2011 09:19 Skribent: Elisabeth Gardmar-Karlsson

Postadress:
Kalmar SK - Friidrott
Box 219
39122 Kalmar

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link