Hoppa till sidans innehåll

Kalmar Sommarspel 12/7


Kalmar Sommarspel 2017-07-12          
Fredriksskans IP, Kalmar              
Tävlingsledare: Henrik Björkholm            
Tidtagning: Bo Björkholm              
                 
  MÄN 100 M   Vind 3,3          
1 Fabian Johansson -97 Kalmar SK 11,73          
2 Victor Gustavsson -01 Linköpings GIF 11,81          
3 Emil Quick -95 Kalmar SK 12,01          
4 Adam Kjellnäs -96 Kalmar SK 12,09          
5 Daniel Ringbom -81 Oskarshamns SK 12,20          
6 Tomas Fanta -68 Oskarshamns SK 12,37          
                 
  MÄN 400 M              
1 Andreas Davidsson-95 Högby IF 54,00          
2 Carl Hedin-01 Eksjö Södra 56,13          
3 Ibrahim Ksia -99 Kalmar SK 56,47          
4 Fabian Johansson -97 Kalmar SK 56,66          
5 Adam Kjellnäs -96 Kalmar SK 57,22          
6 Sandy Bengtsson -63 Oskarshamns SK 60,19          
                 
  MÄN 110 M HÄCK   vind 0,9          
1 Marcus Nilsson Högby IF 14,84          
                 
  MÄN LÄNGD              
1 Emil Quick -95 Kalmar SK 5,91 0,0        
2 Tomas Fanta -68 Oskarshamns SK 5,81 0,1        
3 Milton Danielsson -01 Kalmar SK 5,31 0,4        
- Marcus Nilsson Högby IF -          
                 
  MÄN DISKUS              
1 Marcus Nilsson-91 Högby IF 47,00          
2 Alexander Sjögren -99 Kalmar SK 45,92          
3 Danijel Milenkovic -01 FIF Gnistan 35,88          
                 
  MÄN SPJUT              
1 Olof Hansson -86 Hässelby SK 62,36          
                 
  P17 110 M HÄCK   vind 0.9          
1 Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 15,94          
                 
  P17 KULA 5,0              
1 Milton Danielsson -01 Kalmar SK 10,34          
2 Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 9,52          
                 
  P17 DISKUS 1,5              
1 Danijel Milenkovic -01 FIF Gnistan 44,92          
2 Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 34,86          
3 Milton Danielsson -01 Kalmar SK 32,76          
                 
  P17 SPJUT 700              
1 Alex Wisme -00 IFK Växjö 56,07          
                 
  P15 LÄNGD              
1 Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK 5,10 0,6        
                 
  P15 KULA 4,0              
1 Maximilian Lennartsson -03 FIF Gnistan 9,92          
                 
  P15 DISKUS 1,0              
1 Erik Lindberg -02 Åhus Friidrott 34,82          
2 Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK 33,00          
3 Hugo Karsamo -04 Skruvs IF 32,61          
4 Alexander Karlsson -04 Skruvs IF 29,04          
5 Maximilian Lennartsson -03 FIF Gnistan 27,83          
6 Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 23,36          
7 Måns Hellberg -04 Kalmar SK 18,74          
                 
  P15 SPJUT 600              
1 Hugo Karsamo -04 Skruvs IF 35,04          
2 Maximilian Lennartsson -03 FIF Gnistan 33,46          
3 Alexander Karlsson -04 Skruvs IF 25,70          
4 Måns Hellberg -04 Kalmar SK 20,20          
                 
  P13 60 M   Vind 2,5          
1 Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 9,37          
2 Max Thomsson -05 Kalmar SK 9,43          
3 Måns Hellberg -04 Kalmar SK 9,65          
4 Svante Eklund -04 Kalmar SK 9,97          
                 
  P13 600 M              
1 Måns Hellberg -04 Kalmar SK 1.57,89          
2 Svante Eklund -04 Kalmar SK 2.00,98          
3 Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 2.04,23          
                 
  P13 LÄNGD ZON              
1 Svante Eklund -04 Kalmar SK 3,76   okänd vind      
2 Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 3,60   okänd vind      
                 
  P13 KULA 3,0              
1 Hugo Karsamo -04 Skruvs IF 11,02          
2 Alexander Karlsson -04 Skruvs IF 10,91          
3 Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 8,43          
4 Svante Eklund -04 Kalmar SK 5,87          
                 
  P11 60 M HEAT 1 vind 2,1          
1 Isak Eliasson-06 Kalmar SK 9,03 Final        
2 Ture Lindell-06 KA 2 IF 9,58 Final        
3 Olle Johansson-06 Kalmar SK 10,19 Final        
4 Otto Ejderstedt-07 FIK Färjestaden 10,24          
5 Dante Lennartsson-06 FIK Färjestaden 10,38          
6 Hugo Thunborg-06 Kalmar SK 11,40          
                 
  P11 60 M HEAT 2 vind 1,5          
1 Erik Petersson-07 FIK Färjestaden 9,59 Final        
2 Sixten Byman -07 IK Hinden 9,94 Final        
3 Henrik Deresiewicz-07 Sundbyberg IK 9,99 Final        
4 Fabian Lundegren-06 Skruvs IF 10,05 Final        
5 Joel Lundberg-06 Högby IF 10,16 Final        
6 Erik Karlsson Skruvs IF 10,30          
7 Sixten Eklund-06 Kalmar SK 10,83          
                 
  P11 60 M FINAL Vind 2,8          
1 Isak Eliasson-06 Kalmar SK 8,94          
2 Ture Lindell-06 KA 2 IF 9,54          
3 Erik Petersson-07 FIK Färjestaden 9,62          
4 Henrik Deresiewicz-07 Sundbyberg IK 9,82          
5 Olle Johansson-06 Kalmar SK 9,86          
6 Sixten Byman -07 IK Hinden 10,04          
7 Joel Lundberg-06 Högby IF 10,07          
8 Fabian Lundegren-06 Skruvs IF 10,12          
                 
  P11 600 M              
1 Malte Björnson -06 KA 2 IF 1.59,77          
2 Isak Eliasson-06 Kalmar SK 2.08,45          
3 Henrik Deresiewicz -07 Sunbybergs IK 2.17,03          
4 Erik Karlsson -06 Skruvs IF 2.21,79          
5 Joel Lundberg -06 Högby IF 2.26,32          
6 Dante Lennartsson -06 FIK Färjestaden 2.27,71          
7 Sixten Byman -07 IK Hinden 2.32,13          
8 Sixten Eklund -06 Kalmar SK 2.33,42          
9 Erik Petersson -07 FIK Färjestaden 2.34,19          
                 
  P11 LÄNGD ZON              
1 Ture Lindell -06 KA 2 IF 3,86 -1,0        
2 Henrik Deresiewicz -07 Sunbybergs IK 3,69 -1,5        
3 Otto Ejderstedt -07 FIK Färjestaden 3,66 -1,5        
4 Joel Lundberg -06 Högby IF 3,64 -0,5        
5 Erik Petersson -07 FIK Färjestaden 3,63 -1,0        
6 Erik Karlsson -06 Skruvs IF 3,38 -0,3        
7 Sixten Byman -07 IK Hinden 3,27 -1,6        
8 Sixten Eklund -06 Kalmar SK 3,25 0,0        
9 Olle Johansson -06 Kalmar SK 3,17 -1,5        
10 Fabian Lundgren -06 Skruvs IF 3,15 -1,1        
11 Dante Lennartsson -06 FIK Färjestaden 3,07 -0,9        
                 
                 
                 
  P11 KULA 2,0              
1 Joel Lundberg -06 Högby IF 9,69          
2 Hugo Thunborg -06 Kalmar SK 9,36          
3 Otto Ejderstedt -07 FIK Färjestaden 8,65          
4 Malte Björnson -06 KA 2 IF 7,96          
5 Dante Lennartsson -06 FIK Färjestaden 7,09          
6 Henrik Deresiewicz -07 Sunbybergs IK 7,00          
7 Fabian Lundgren -06 Skruvs IF 6,82          
8 Erik Petersson -07 FIK Färjestaden 6,73          
9 Sixten Byman -07 IK Hinden 5,93          
10 Erik Karlsson -06 Skruvs IF 5,91          
11 Sixten Eklund -06 Kalmar SK 5,88          
12 Olle Johansson -06 Kalmar SK 5,84          
                 
  P9 60 M   Vind 1,0          
1 Erik Cassel -09 Bromma IF 9,71          
2 Joel Zettergren -08 Högby IF 9,97          
3 Noah Lundberg -09 Högby IF 10,12          
4 Milo Rugland -08 Kalmar SK 10,25          
5 Emil Drottman -08 Ruda IF 10,28          
6 Melvin Håkansson -09 Kalmar SK 10,33          
                 
  P9 600 M              
1 Emil Drottman -08 Ruda IF 2.04,41          
2 Joel Zettergren -08 Högby IF 2.06,86          
3 Milo Rugland -08 Kalmar SK 2.07,91          
4 Noah Lundberg -09 Högby IF 2.12,31          
5 Melvin Håkansson -09 Kalmar SK 2.20,78          
                 
  P9 LÄNGD ZON              
1 Erik Cassel -09 Bromma IF 3,69 -0,7        
2 Joel Zettergren -08 Högby IF 3,46 -0,8        
3 Emil Drottman -08 Ruda IF 3,39 -0,7        
4 Noah Lundberg -09 Högby IF 3,32 -1,4        
5 Milo Rugland -08 Kalmar SK 3,23 -0,1        
6 Melvin Håkansson -09 Kalmar SK 2,92 -0,8        
7 Olle Ekelund -09 Ruda IF 2,89 -1,3        
8 Aldo Lennartsson -11 FIK Färjestaden 2,37 -0,6        
                 
  P9 KULA 2,0              
1 Emil Drottman -08 Ruda IF 6,47          
2 Milo Rugland -08 Kalmar SK 5,89          
3 Noah Lundberg -09 Högby IF 5,40          
4 Joel Zettergren -08 Högby IF 5,23          
5 Melvin Håkansson -09 Kalmar SK 4,24          
6 Aldo Lennartsson -11 FIK Färjestaden 3,19          
                 
  KVINNOR 100 M   3,4          
1 Klara Helander -95 Upsala IF 12,39          
2 Sofie Borssén -98 Kalmar SK 12,63          
3 Nadja Rugland -01 Kalmar SK 13,64          
4 Anna Juhlin -00 Oskarshamns SK 14,23          
5 Juni Rugland -03 Kalmar SK 14,27          
6 Ebba Andersson -99 Oskarshamns SK 14,30          
                 
  KVINNOR 400 M              
1 Jonna Lindéen -96 Kalmar SK 58,24          
2 Emilia Larsson -01 Täby IS 66,12          
3 Jonna Nilsson -94 UF Contact 67,95          
                 
  KVINNOR 800 M              
1 Nadja Rugland -01 Kalmar SK 2.19,24          
2 Amanda Ivehammar -01 Linköpings GIF 2.23,64          
3 Carolina Larsson -02 IFK Lidingö 2.26,81          
4 Maja Ottosson -02 Mölndals AIK 2.27,31          
                 
  KVINNOR 100 M HÄCK   Vind 1,2          
1 Jonna Lindéen -96 Kalmar SK 14,46          
                 
  KVINNOR HÖJD              
1 Emilia Larsson-01 Täby IS 1,35          
                 
  KVINNOR LÄNGD              
1 Jonna Lindéen -96 Kalmar SK 5,75 0,4        
2 Moa Ullgren -96 Tjalve IF 5,65 0,0        
3 Anna Juhlin -00 Oskarshamns SK 4,04 1,8        
4 Ebba Andersson -99 Oskarshamns SK 4,02 0,2        
                 
  KVINNOR KULA 4,0              
1 Jonna Nilsson -94 UF Contact 9,87          
                 
  KVINNOR DISKUS 1,0              
1 Evelina Eklund -99 IK Hinden 34,85          
2 Emilia Muhr -97 Kalmar SK 33,48          
3 Jonna Nilsson -94 UF Contact 33,29          
                 
  KVINNOR SPJUT 600              
1 Klara Helander -95 Upsala IF 34,98          
2 Klara Alvelid -96 Kalmar SK 27,61          
                 
  F17 100 M HÄCK   Vind 1,2          
1 Amanda Ivehammar -01 Linköpings GIF 16,46          
                 
  F17 TRESTEG              
1 Maja Pettersson -02 FIF Gnistan 10,25 -0,1        
2 Maja Milleback -04 FIK Färjestaden 9,39 -0,5        
                 
  F17 KULA 3,0              
1 Tilda Petersson -01 FIF Gnistan 10,03          
2 Enny Björk -01 IFK Växjö 9,82          
3 Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 8,48          
                 
  F17 DISKUS 1,0              
1 Enny Björk -01 IFK Växjö 31,64          
2 Thea Björk -03 IFK Växjö 27,98          
3 Melinda Karlsson -00 Skruvs IF 22,76          
4 Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 15,95          
                 
  F17 SPJUT 500              
1 Enny Björk -01 IFK Växjö 32,79          
2 Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 30,95          
3 Tilda Petersson -01 FIF Gnistan 26,48          
                 
  F15 80 M HEAT 1 Vind 1,9          
1 Wilma Svensson -03 Oskarshamns SK 10,53 Final        
2 Evelina Sjöstrand -02 Hässleholms AIS 11,36 Final        
3 Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 11,58 Final        
4 Nelly Össmar -03 Högby IF 11,60 Final        
5 Lova Nilsson -03 IFK Växjö 11,64          
                 
  F15 80 M HEAT 2 Vind 2,2          
1 Alicia Hägglund -03 Kalmar SK 11,12 Final        
2 Elsa Carlevad -03 Kalmar SK 11,36 Final        
3 Malin Lundgren -03 Eksjö Södra IK 11,48 Final        
4 Olivia Eriksson -03 Hofors AIF 11,49 Final        
                 
  F15 80 M FINAL Vind 0,3          
1 Wilma Svensson -03 Oskarshamns SK 10,71          
2 Alicia Hägglund -03 Kalmar SK 11,14          
3 Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 11,54          
4 Elsa Carlevad -03 Kalmar SK 11,62          
5 Evelina Sjöstrand -02 Hässleholms AIS 11,66          
6 Malin Lundgren -03 Eksjö Södra IK 11,75          
7 Nelly Össmar -03 Högby IF 11,79          
8 Olivia Eriksson -03 Hofors AIF 11,83          
                 
  F15 800 M              
1 Nelly Össmar -03 Högby IF 2.23,97          
2 Hanna Lundberg -03 Högby IF 2.26,90          
3 Juni Rugland -03 Kalmar SK 2.29,80          
4 Malin Lundgren -03 Eksjö Södra IK 2.42,98          
5 Alicia Hägglund -03 Kalmar SK 2.43,02          
                 
  F15 80 M HÄCK   vind 2,2          
1 Maja Pettersson -02 FIF Gnistan 12,44          
2 Tova Wickell -02 KA 2 IF 12,70          
3 Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö 12,78          
4 Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 13,54          
5 Evelina Sjöstrand -02 Hässleholms AIS 14,59          
6 Elsa Carlevad -03 Kalmar SK 15,62          
                 
  F15 HÖJD              
1 Tova Wickell -02 KA 2 IF 1,40          
2 Evelina Sjöstrand -02 Hässleholms AIS 1,35          
2 Olivia Eriksson -03 Hofors AIF 1,35          
3 Elsa Carlevad -03 Kalmar SK 1,20          
                 
  F15 STAV              
1 Lova Nilsson -03 IFK Växjö 2,39          
2 Ronja Sjöstrand -04 Hässleholms AIS 2,19          
                 
  F15 LÄNGD              
1 Maja Pettersson -02 FIF Gnistan 5,15 1,5        
2 Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö 5,01 2,0        
3 Tova Wickell -02 KA 2 IF 4,82 1,2        
4 Wilma Svensson -03 Oskarshamns SK 4,49 0,9        
5 Lova Nilsson -03 IFK Växjö 4,40 0,2        
6 Evelina Sjöstrand -02 Hässleholms AIS 4,37 1,0        
7 Alicia Hägglund -03 Kalmar SK 4,33 0,7        
8 Juni Rugland -03 Kalmar SK 4,13 0,2        
9 Olivia Eriksson -03 Hofors AIF 3,82 0,0        
                 
  F15 KULA 3,0              
1 Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö 10,98          
2 Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 10,76          
3 Jonna Lundgren -04 Skruvs IF 10,49          
4 Thea Björk -03 IFK Växjö 9,50          
5 Malin Lundgren -03 Eksjö Södra IK 8,28          
6 Alicia Hägglund -03 Kalmar SK 7,18          
                 
  F15 DISKUS 0,75              
1 Thea Björk -03 IFK Växjö 28,66          
                 
  F15 SPJUT 500              
1 Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö 34,64          
2 Malin Lundgren -03 Eksjö Södra IK 33,25          
3 Thea Björk -03 IFK Växjö 22,07          
4 Olivia Eriksson -03 Hofors AIF 16,12          
5 Ronja Sjöstrand -04 Hässleholms AIS 13,57          
                 
  F13 60 M   Vind 2,7          
1 Jonna Lundgren -04 Skruvs IF 8,75          
2 Elli Johansson -04 KA 2 IF 8,89          
3 Hilda Lindell -04 KA 2 IF 8,91          
4 Stella Gudmundsson -04 IFK Växjö 9,23          
5 Clara Nilsson -05 Hovslätts IK 9,36          
                 
  F13 600 M              
1 Elli Johansson -04 KA 2 IF 1.49,27          
2 Nina Tahvanainen -05 Högby IF 1.49,67          
3 Hilda Lindell -04 KA 2 IF 1.50,21          
4 Maja Milleback -04 FIK Färjestaden 1.54,75          
5 Jonna Lundgren -04 Skruvs IF 2.06,90          
                 
  F13 LÄNGD ZON              
1 Maja Milleback -04 FIK Färjestaden 4,74          
2 Jonna Lundgren -04 Skruvs IF 4,72          
3 Stella Gudmundsson -04 IFK Växjö 4,48          
4 Hilda Lindell -04 KA 2 IF 4,42          
5 Elli Johansson -04 KA 2 IF 4,39          
6 Clara Nilsson -05 Hovslätts IK 4,21          
7 Ronja Sjöstrand -04 Hässleholms AIS 4,17          
                 
  F13 KULA 2,0              
1 Jonna Lundgren -04 Skruvs IF 13,72          
2 Nina Tahvanainen -05 Högby IF 10,15          
3 Stella Gudmundsson -04 IFK Växjö 9,88          
4 Elli Johansson -04 KA 2 IF 9,67          
5 Hilda Lindell -04 KA 2 IF 8,78          
                 
  F11 60 M HEAT 1 Vind 1,7          
1 Julia Falk -07 Skruvs IF 9,14 Final        
2 Julia Jagodzinski -07 Kalmar SK 9,41 Final        
3 Elna Hult -07 Ruda IF 10,32          
4 Engla Zobal-Medin -07 Skruvs IF 10,37          
5 Felicia Thorell -07 Malmö AI 10,62          
6 Saga Thunborg -07 Kalmar SK 11,59          
                 
  F11 60 M HEAT 2 Vind 3,4          
1 Juni Johansson -06 Skruvs IF 9,19 Final        
2 Tuva Johansson -06 Kalmar SK 9,73 Final        
3 Wilma Drottman -06 Ruda IF 10,01          
4 Ellen Landmark -06 Kalmar SK 10,19          
5 Sanna Bremer -07 Skruvs IF 10,87          
6 Wilma Radszuweit -06 Kalmar SK 11,44          
                 
  F11 60 M HEAT 3 Vind 2,1          
1 Isa Persson -06 Kalmar SK 8,95 Final        
2 Agnes Svensson -06 Ruda IF 8,98 Final        
3 Nellie Lindblad -06 IFK Växjö 9,23 Final        
4 Elsa Sköldenklint -07 Kalmar SK 9,95 Final        
5 Uni Boye -06 Kalmar SK 10,08          
6 Lovisa Bröms -07 Kalmar SK 10,13          
7 Julia Elofsson-07 Eksjö Södra 10,43          
                 
  F11 60 M FINAL Vind 1,5          
1 Isa Persson -06 Kalmar SK 9,12          
2 Agnes Svensson -06 Ruda IF 9,15          
3 Julia Falk -07 Skruvs IF 9,23          
4 Nellie Lindblad -06 IFK Växjö 9,31          
5 Juni Johansson -06 Skruvs IF 9,42          
6 Julia Jagodzinski -07 Kalmar SK 9,54          
7 Tuva Johansson -06 Kalmar SK 9,92          
8 Elsa Sköldenklint -07 Kalmar SK 10,20          
                 
  F11 600 M              
1 Juni Johansson -06 Skruvs IF 2.08,13          
2 Nellie Lindblad -06 IFK Växjö 2.09,93          
3 Isa Persson -06 Kalmar SK 2.11,49          
4 Julia Jagodzinski -07 Kalmar SK 2.13,68          
5 Engla Zobal-Medin -07 Skruvs IF 2.15,61          
6 Agnes Svensson -06 Ruda IF 2.16,64          
7 Julia Falk -07 Skruvs IF 2.18,90          
8 Wilma Drottman -06 Ruda IF 2.31,96          
9 Felicia Thorell -07 Malmö AI 2.34,14          
10 Sanna Bremer -07 Skruvs IF 2.35,49          
11 Elna Hult -07 Ruda IF 2.41,97          
12 Wilma Radszuweit -06 Kalmar SK 2.44,37          
13 Saga Thunborg -07 Kalmar SK 2.50,72          
                 
  F11 LÄNGD ZON              
1 Juni Johansson -06 Skruvs IF 4,16 -1,8        
2 Isa Persson -06 Kalmar SK 4,03 -0,7        
3 Nellie Lindblad -06 IFK Växjö 3,91 -1,3        
4 Julia Falk -07 Skruvs IF 3,73 -1,1        
5 Elna Hult -07 Ruda IF 3,46 -0,7        
6 Julia Jagodzinski -07 Kalmar SK 3,45 -1,6        
7 Tuva Johansson -06 Kalmar SK 3,43 -1,3        
8 Agnes Svensson -06 Ruda IF 3,36 -0,7        
9 Wilma Drottman -06 Ruda IF 3,36 -0,5        
10 Julia Elofsson-07 Eksjö Södra 3,36 -1,5        
11 Elsa Sköldenklint -07 Kalmar SK 3,33 -1,5        
12 Uni Boye -06 Kalmar SK 3,31 -1,1        
13 Ellen Landmark -06 Kalmar SK 3,27 -1,9        
14 Engla Zobal-Medin -07 Skruvs IF 3,16 -1,2        
15 Saga Thunborg -07 Kalmar SK 3,11 -1,4        
16 Lovisa Bröms-07 Kalmar SK 3,05 -1,5        
17 Felicia Thorell -07 Malmö AI 2,95 -2,0        
18 Wilma Radszuweit -06 Kalmar SK 2,62 -3,2        
19 Sanna Bremer -07 Skruvs IF 2,46 -1,7        
                 
  F11 KULA 2,0              
1 Nellie Lindblad -06 IFK Växjö 8,19          
2 Isa Persson -06 Kalmar SK 7,28          
3 Elna Hult -07 Ruda IF 6,89          
4 Wilma Radszuweit -06 Kalmar SK 6,35          
5 Saga Thunborg -07 Kalmar SK 6,07          
6 Wilma Drottman -06 Ruda IF 5,86          
7 Juni Johansson -06 Skruvs IF 5,86          
8 Ellen Landmark -06 Kalmar SK 5,83          
9 Agnes Svensson -06 Ruda IF 5,75          
10 Julia Jagodzinski -07 Kalmar SK 5,57          
11 Julia Elofsson-07 Eksjö Södra 5,40          
12 Julia Falk -07 Skruvs IF 5,28          
13 Engla Zobal-Medin -07 Skruvs IF 5,18          
14 Sanna Bremer -07 Skruvs IF 4,62          
                 
  F9 60 M HEAT 1 Vind 2,7          
1 Jamilia Bernhardsson -08 Kalmar SK 9,76 Final        
2 Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 10,08 Final        
3 Ellen Skarpnord -09 Kalmar SK 11,30 Final        
4 Isabell Hermansson -08 FIK Färjestaden 11,40          
5 Maja Håkansson -09 Kalmar SK 11,48          
6 Julia Lundgren -08 Skruvs IF 11,83          
7 Vilma Hermansson -10 FIK Färjestaden 12,38          
8 Emilia Thorell -10 Malmö AI 12,46          
                 
  F9 60 M HEAT 2 Vind 2,0          
1 Tindra Modig -08 IK Hinden 10,13 Final        
2 Lova Bratt -09 Kalmar SK 10,87 Final        
3 Hillevi Hult -09 Ruda IF 10,98 Final        
4 Saga Simonsson -08 Skruvs IF 11,18 Final        
5 Ebba Norberg Noord -08 IK Hinden 11,36 Final        
6 Tyra Thunborg -09 Kalmar SK 11,63          
7 Frida Lundgren -10 Skruvs IF 12,13          
- Jamilia Sohlberg -08 FIK Färjestaden DNF          
                 
  F9 60 M FINAL Vind 1,0          
1 Jamilia Bernhardsson -08 Kalmar SK 9,79          
2 Tindra Modig -08 IK Hinden 10,08          
3 Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 10,37          
4 Lova Bratt -09 Kalmar SK 11,01          
5 Saga Simonsson -08 Skruvs IF 11,12          
6 Ebba Norberg Noord -08 IK Hinden 11,18          
7 Hillevi Hult -09 Ruda IF 11,20          
8 Ellen Skarpnord -09 Kalmar SK 11,39          
                 
  F9 600 M              
1 Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 2.08,73          
2 Jamilia Sohlberg -08 FIK Färjestaden 2.14,68          
3 Jamilia Bernhardsson -08 Kalmar SK 2.14,79          
4 Tindra Modig -08 IK Hinden 2.27,40          
5 Lova Bratt -09 Kalmar SK 2.32,65          
6 Ebba Norberg Noord -08 IK Hinden 2.39,72          
7 Emilia Thorell -10 Malmö AI 2.43,27          
8 Saga Simonsson -08 Skruvs IF 2.45,63          
9 Isabell Hermansson -08 FIK Färjestaden 2.48,60          
10 Embla Allad-12 Eskilstuna Friidrott 2.51,37          
11 Saga Mattsson -09 Kalmar SK 2.53,34          
12 Ellen Skarpnord -09 Kalmar SK 2.55,21          
13 Vilma Hermansson -10 FIK Färjestaden 2.55,47          
14 Tyra Thunborg -09 Kalmar SK 3.05,37          
- Maja Håkansson -09 Kalmar SK DNF          
                 
  F9 LÄNGD ZON              
1 Jamilia Sohlberg -08 FIK Färjestaden 3,74 0,1        
2 Tindra Modig -08 IK Hinden 3,68 0,3        
3 Jamilia Bernhardsson -08 Kalmar SK 3,34 0,0        
4 Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 3,33 0,5        
5 Hillevi Hult -09 Ruda IF 3,00          
6 Julia Lundgren -08 Skruvs IF 2,74          
7 Saga Mattsson -09 Kalmar SK 2,72          
8 Saga Simonsson -08 Skruvs IF 2,68 0,1        
9 Tyra Thunborg -09 Kalmar SK 2,68 0,9        
10 Ebba Norberg Noord -08 IK Hinden 2,67 0,0        
11 Lova Bratt -09 Kalmar SK 2,53 0,9        
12 Nellie Elofsson-10 Eksjö Södra 2,52 0,6        
13 Isabell Hermansson -08 FIK Färjestaden 2,50 0,1        
14 Ellen Skarpnord -09 Kalmar SK 2,49 0,3        
15 Frida Lundgren -10 Skruvs IF 2,44 0,0        
16 Vilma Hermansson -10 FIK Färjestaden 2,44          
17 Maja Håkansson -09 Kalmar SK 2,12          
18 Emilia Thorell -10 Malmö AI 2,03          
19 Embla Allard-12 Eksjö Södra 1,89 0,0        
                 
  F9 KULA 2,0              
1 Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 6,06          
2 Jamilia Sohlberg -08 FIK Färjestaden 5,09          
3 Isabell Hermansson -08 FIK Färjestaden 4,52          
4 Tindra Modig -08 IK Hinden 4,27          
5 Tyra Thunborg -09 Kalmar SK 4,17          
6 Julia Lundgren -08 Skruvs IF 4,16          
7 Hillevi Hult -09 Ruda IF 3,90          
8 Frida Lundgren -10 Skruvs IF 3,45          
9 Ebba Norberg Noord -08 IK Hinden 3,32          
10 Saga Mattsson -09 Kalmar SK 3,15          
11 Saga Simonsson -08 Skruvs IF 3,11          
12 Maja Håkansson -09 Kalmar SK 2,87          
13 Embla Allard-12 Eskilstuna Friidrott 2,77          
14 Nellie Elofsson-10 Eksjö 2,72          
15 Lova Bratt -09 Kalmar SK 2,61          
16 Vilma Hermansson -10 FIK Färjestaden 2,58          
17 Ellen Skarpnord -09 Kalmar SK 2,34          
                 
                 
  P13 Fyrkamp   60m längd kula 600m Totalt  
1 Svante Eklund -04 Kalmar SK 2 1 2 1 6  
2 Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 1 2 1 2 6  
                 
                 
  P11 Fyrkamp   60m Längd Kula 600m Totalt  
1 Henrik Deresiewicz-07 Sunbybergs IK 2 1 3 1 7  
2 Joel Lundberg-06 Högby IF 4 2 1 3 10  
3 Erik Petersson-07 FIK Färjestaden 1 3 4 7 15  
4 Erik Karlsson Skruvs IF 5 4 6 2 17  
5 Sixten Byman -07 IK Hinden 3 5 5 5 18  
6 Dante Lennartsson-06 FIK Färjestaden 6 7 2 4 19  
7 Sixten Eklund-06 Kalmar SK 7 6 7 6 26  
                 
                 
  P9 Fyrkamp   60m Längd Kula 600m Totalt  
1 Emil Drottman -08 Ruda IF 4 2 1 1 8  
2 Joel Zettergren -08 Högby IF 1 1 4 2 8  
3 Milo Rugland -08 Kalmar SK 3 4 2 3 12  
4 Noah Lundberg -09 Högby IF 2 3 3 4 12  
5 Melvin Håkansson -09 Kalmar SK 5 5 5 5 20  
                 
  F13 Fyrkamp   60m Längd Kula 600m Totalt  
  Jonna Lundgren -04 Skruvs IF 1 1 1 3 6  
  Elli Johansson -04 KA2 IF 2 3 2 1 8  
  Hilda Lindell -04 KA2 IF 3 2 3 2 10  
                 
  F11 Fyrkamp   60m Längd Kula 600m Totalt  
1 Isa Persson -06 Kalmar SK 1 2 2 3 8  
2 Nellie Lindblad -06 IFK Växjö 4 3 1 2 10  
3 Juni Johansson -06 Skruvs IF 5 1 6 1 13  
4 Agnes Svensson -06 Ruda IF 2 7 7 6 22  
5 Julia Falk -07 Skruvs IF 3 4 9 7 23  
6 Julia Jagodzinski -07 Kalmar SK 6 6 8 4 24  
7 Elna Hult -07 Ruda IF 7 5 3 9 24  
8 Engla Zobal-Medin -07 Skruvs IF 8 8 10 5 31  
9 Wilma Radszuweit -06 Kalmar SK 10 10 4 10 34  
10 Saga Thunborg -07 Kalmar SK 11 9 5 11 36  
11 Sanna Bremer -07 Skruvs IF 9 11 11 8 39  
                 
  F9 Fyrkamp   60m längd kula 600m    
1 Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 2 2 1 1 6  
2 Tindra Modig -08 IK Hinden 1 1 2 2 6  
3 Saga Simonsson -08 Skruvs IF 4 3 6 5 18  
4 Lova Bratt -09 Kalmar SK 3 6 7 3 19  
5 Ebba Norberg Noord -08 IK Hinden 5 5 5 4 19  
6 Ellen Skarpnord -09 Kalmar SK 6   9 7 22  
7 Isabell Hermansson -08 FIK Färjestaden 7 7 4 6 24  
8 Tyra Thunborg -09 Kalmar SK 8 4 3 9 24  
9 Vilma Hermansson -10 FIK Färjestaden 9 9 8 8 34  
                 
Uppdaterad: 14 JUL 2017 11:53 Skribent: Elisabeth Karlsson
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Kalmar SK - Friidrott
Box 219
39122 Kalmar

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link