Hoppa till sidans innehåll

Klubbmästerskap 2016


Resultatlista Klubbmästerskap 2016-05-17    
Arrangör: Kalmar SK                                                                 
Plats: Fredriksskans IP      
         
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat Vind
60m F10 Linnea Tysper -06 9,56 +1,6
60m F10 Isa Persson -06 9,81 +1,6
60m F10 Stella Caneus -06 10,68 +1,6
60M F10 Ellen Landmark -06 10,95 +1,6
60M F11 Linnea Nyqvist-Wallin -05 11,02 +1,6
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat Vind
60m F13 Alicia Hägglund -03 9,21 +0,3
60m F13 Elsa Carlevad -03 9,45 +0,3
60m F13 Isabelle Sternemo -03 9,52 +0,3
60m F13 Juni Rugland -03 9,61 +0,3
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat Vind
60m P10 Luca Petre -06 10,22 +0,0
60m P9 William Holmgren -08 11,25 +0,0
60m P9 Milo Rugland -08 11,26 +0,0
60m P9 Hannes Eriksson -08 11,57 +0,0
60m P10 Sixten Eklund -06 11,99 +0,0
60m P9 Sixten Caneus -08 12,28 +0,0
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat Vind
60m P12 Simon Holmgren -04 9,57 +0,0
60m P12 Rasmus Muhr -04 9,59 +0,0
60m P12 Leo Brideau -04 9,99 +0,0
60m P12 Svante Eklund-04 10,10 +0,0
60m P12 Måns Hellberg -04 10,23 +0,0
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat Vind
80m P15  Milton Danielsson -01 10,68 -0,9
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat Vind
80m F14 Alma Beke -02 10,61 -0,9
80m F15 Nadja Rugland -01 11,52 -0,9
80m F14 Nova Brideau -02 11,75 -0,9
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat Vind
200m P15 Milton Danielsson -01 27,92 +0,9
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat Vind
200m F15 Nadja Rugland 28,64 +0,9
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
Kula P9 William Holmgren -08 5,05  
Kula P9 Milo Rugland -08 3,82  
Kula P9 Hannes Eriksson -08 3,19  
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
Kula P10  Luca Petre -06 5,93  
Kula P10  Sixten Eklund -06 4,52  
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
Kula P11 Love Olsson -05 5,65  
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
Kula P12 Simon Holmgren -04 7,58  
Kula P12 Måns Hellberg -04 5,96  
Kula P12 Svante Eklund -04 4,59  
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
Kula P14 Johannes Gunnarsson -02 7,88  
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
Kula P15 Milton Danielsson -01 11,03  
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
Kula F10 Isa Persson -06 6,18  
Kula F10 Linnea Tysper -06 5,72  
Kula F10 Wilma Radszuweit -06 4,39  
Kula F10 Ellen Landmark -06 4,08  
Kula F10 Stella Caneus -06 3,86  
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
Kula F13 Juni Rugland -03 7,19  
Kula F13 Alicia Hägglund- 03 7,00  
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
Kula F14 Nova Brideau -02 9,10  
Kula F14 Alma Beke -02 7,30  
Kula F14 Tova Lindahl -02 6,90  
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
Kula F15 Nadja Rugland -01  7,24  
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
Höjd F14 Nova Brideau -02 1,45  
Höjd F14 Tova Lindahl -02 1,41  
Höjd F15 Nadja Rugland -01 1,41  
Höjd F13 Juni Rugland -03 1,17  
Höjd F10 Linnea Tysper -06 1,12  
Höjd F10 Isa Persson -06 1,07  
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
Höjd P15 Milton Danielsson -01 1,35  
Höjd P12 Leo Brideau -03 1,29  
Höjd P12 Simon Holmgren -04 1,26  
Höjd P11 Love Olsson -05 1,05  
Höjd P10 Sixten Eklund -06 1,05  
Höjd P10 Luca Petre -06 0,95  
Höjd P9 Sixten Caneus -08 0,85  
Höjd P9 William Holmgren -08 0,80  
Höjd P9 Milo Rugland -08 0,75  
Höjd P9 Hannes Eriksson -08 0,75  
         
         
         
         
         
Resultatlista Klubbmästerskap 2016-05-18    
Arrangör: Kalmar SK                                                                 
Plats: Fredriksskans IP      
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat Vind
Längd  P9 Milo Rugland -08 2,86 0,0
Längd  P9 William Holmgren -08 2,61 -0,3
Längd  P9 Hannes Eriksson -08 2,60 0,1
Längd  P9 Olle Björkholm -08 2,58 0,6
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat Vind
Längd  P10 Luca Petre -06 3,43 0,0
Längd  P10 Hugo Thunborg -06 3,27 -0,6
Längd  P10 Sixten Eklund -06 2,54 0,0
Längd  P10 Alex Jilkén -06 2,54 0,5
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat Vind
Längd  P11 Max Thomsson -05 3,65 0,0
Längd  P11 Julius Nyblom Strandlund -05 3,38 0,0
Längd  P11 Calle Hallengren -05  3,29 0,0
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat Vind
Längd  P12 Simon Holmgren -04 4,11 0,0
Längd  P12 Leo Brideau -04 3,48 0,0
Längd  P12 Svante Eklund -04 3,20 0,0
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat Vind
Längd  P15 Milton Danielsson -01 5,25 0,0
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat Vind
Längd  F9 Tilda Nyqvist-Wallin -08 1,76 0,0
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat Vind
Längd  F10 Isa Persson -06 3,49 0,0
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat Vind
Längd  F11 Linnea Nyqvist-Wallin -05 2,97 0,0
Längd  F11 Alva Nyqvist-Wallin -05 2,81 0,0
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat Vind
Längd  F13 Alicia Hägglund -03 4,13 0,0
Längd  F13 Juni Rugland -03 3,79 0,0
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat Vind
Längd  F14 Nova Brideau -02 4,50 -1,5
Längd  F15 Nadja Rugland -01 4,47 0,0
Längd  F14 Tova Lindahl -02 3,86 -1,3
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
Spjut F14 Tova Lindahl -02 20,37  
Spjut F14 Nova Brideau -02 18,84  
Spjut F14 Klara Lindstedt -02 15,18  
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
Spjut P15 Felix Danielsson -01 26,78  
Spjut P15 Miltion Danielsson -01 26,30  
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
600m P9 Hannes Eriksson -08 2,29,4  
600m P9 Milo Rugland -08 2,31,2  
600m P9 Olle Björklund -07 2,33,8  
600m P9 William Holmgren -08 2,48,3  
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
600m P10  Luca Petre -06 2,25,4  
600m P10  Sixten Eklund -06 2,39,8  
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
600m P11 Julius Nyblom Strandlund -05 2,12,7  
600m P11 Max Thomsson -05 2,14,3  
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
600m P12 Rasmus Muhr -04 2,05,9  
600m P12 Simon Holmgren -04 2,06,4  
600m P12 Svante Eklund -04 2,11,0  
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
600m F13 Juni Rugland -03 2,01,9  
600m F13 Alicia Hägglund -03 2,13,2  
600m F10 Isa Persson -06 2,32,6  
600m F11 Alva Nyqvist-Wallin -05 2,43,0  
600m F11 Linnea Nyqvist-Wallin -05 2,43,1  
         
Gren  Åldersklass Namn Resultat  
800m F15 Nadja Rugland -01 2,36,5  
800m F12 Beata Andersson -04 3,00,2  
800m F14 Klara Lindstedt -02 3,13,8  
800m F14 Nova Brideau -02 3,29,3  
         
         
Uppdaterad: 25 OKT 2016 11:35 Skribent: Elin Lindeblad
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Kalmar SK - Friidrott
Box 219
39122 Kalmar

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link