Hoppa till sidans innehåll

Kalmarspelen 2016


Resultatlista Kalmarspelen 20160918      
Arrangör: Kalmar SK                                                               
Plats: Fredriksskans IP      
Tävlingsledare: Henrik Björkholm      
Starter: Henrik Björkholm & Nicklas Wiberg      
Målkamera: Bo Björkholm, Bertil Tinnert      
         
M 100m Namn Förening Resultat Vind -1.5
1 Daniel Örevik -97 Vif Gute 11.20  
2 Fabian Johansson -97 Kalmar SK 12.20  
3 Micael Fagö -94 Kalmar SK 12.28  
4 Adam Kjellnäs -96 Kalmar SK 12.92  
         
M 200m Namn Förening Resultat Vind -1.1
1 Daniel Örevik -97 Vif Gute 22.58  
2 Fabian Johansson -97 Kalmar SK 25.15  
         
M 800m Namn Förening Resultat  
1 Mikael Persson -67 Högby IF 2.21.23  
2 Viktor gustavsson -92 Glasrikets RC 2.43.37  
         
M 3000m Namn Förening Resultat  
1 Viktor Gustavsson -92 Glasrikets RC 12.03.14  
2 Dan Rundqvist -67 Växjö Löparklubb 16.10.79  
         
M Längd Namn Förening Resultat Vind 
1 Daniel Örevik -97 Vif Gute 6,96 0,0
2 Linus Örevik -00 Vif Gute 5,96 -0,3
3 Milton Danielsson -01 Kalmar SK 5,34 -1,3
         
M Höjdhopp Namn Förening Resultat  
1 Micael Fagö -94 Kalmar SK 1,70  
         
M Stavhopp Namn Förening Resultat  
1 Chakkrit Chanprakhon -99 FIK Färjestaden 4,10  
2 Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 4,00  
3 Emil Carlsson -02 IFK Växjö 3,90  
4 Jonathan Åkesson -99 IK Hinden 3,30  
         
P17 100m Namn Förening Resultat Vind -1.5
1 Chakkrit Chanprakhon -99 FIK Färjestaden 11.96  
2 Jonathan Åkesson -99 IK Hinden 13.21  
         
P17 200m Namn Förening Resultat Vind -1.1
1 Petter Roos -01 FIF Gnistan 26.07  
         
P17 Spjut Namn Förening Resultat  
1 Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 53,58  
2 Linus Örevik -00 Vif Gute 39,31  
         
P17 Diskus Namn Förening Resultat  
1 Alexander Sjögren -99 Kalmar SK 56,07  
         
P15 80m Namn Förening Resultat Vind -1.1
1 Petter Roos -01 FIF Gnistan 10.16  
2 Edvin Assarsson -04 Eslövs AI 10.19  
3 Milton Danielsson -01 Kalmar SK 10.70  
         
P15 Kula Namn Förening Resultat  
1 Danijel Milenkovic -01 FIF Gnistan 13,39  
2 Milton Danielsson -01 Kalmar SK 11,89  
         
P15 Diskus Namn Förening Resultat  
1 Danijel Milenkovic -01 FIF Gnistan 42,94  
2 Milton Danielsson -01 Kalmar SK 39,33  
         
P15 Spjut Namn Förening Resultat  
1 Petter Roos -01 FIF Gnistan 33,19  
2 Alexander Muhr -02 Kalmar SK 29,85  
         
P13 60m Namn Förening Resultat Vind -1.2
1 Melker Alfredsson -03 IK Hinden 9.94  
         
P13 600m Namn Förening Resultat  
1 Albin Öberg -04 Eslövs AI 1.40.53  
         
P13 Längd Namn Förening Resultat Vind +0.8
1 Melker Alfredsson -03 IK Hinden 3,74  
         
P13 Kula Namn Förening Resultat  
1 Andreas Johansson -03 FIK Färjestaden 7,89  
         
P13 Spjut Namn Förening Resultat  
1 Hugo Karsamo -04 Skruvs IF 33,55  
2 Max Andersson Gustafsson -03 Kalmar SK 24,48  
3 Andreas Johansson -03 FIK Färjestaden 22,83  
         
P13 Diskus Namn Förening Resultat  
1 Alexander Karlsson -04 Skruvs IF 36,05  
2 Andreas Johansson -03 FIK Färjestaden 26,58  
3 Hugo Karsamo -04 Skruvs IF 25,58  
4 Simon Holmgren -04 Kalmar SK 25,53  
5 Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 21,67  
6 Sebastian Håårdh -05 Södra Vi IF 21,43  
7 Max Andersson Gustafsson -03 Kalmar SK 20,96  
         
P12 60m Namn Förening Resultat Vind -1.5
1 Albin Öberg -04 Eslövs AI 8.96  
2 Lucas Barkrot -04 KA 2 IF 9.42  
3 Alexander Karlsson -04 Skruvs IF 9.53  
4 Simon Holmgren -04 Kalmar SK 9.62  
5 Hugo Karsamo -04 Skruvs IF 9.71  
6 Sam Grimheden -04 Högby IF 9.74  
7 Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 10.42  
         
P12 600m Namn Förening Resultat  
1 Simon Holmgren -04 Kalmar SK 1.54.45  
2 Lucas Barkrot -04 KA 2 IF 2.06.99  
         
P12 Längd Namn Förening Resultat Vind
1 Lucas Barkrot -04 KA 2 IF 4,12 0.9
2 Simon Holmgren -04 Kalmar SK 4,06 0.4
3 Sam Grimheden -04 Högby IF 3,65 1.1
         
P12 Höjd Namn Förening Resultat  
1 Lucas Barkrot -04 KA 2 IF 1,25  
2 Simon Holmgren -04 Kalmar SK 1,25  
         
P12 Spjut Namn Förening Resultat  
1 Hugo Karsamo -04 Skruvs IF 30,30  
2 Simon Holmgren -04 Kalmar SK 28,25  
3 Alexander Karlsson -04 Skruvs IF 27,14  
4 Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 19,54  
5 Sam Grimheden -04 Högby IF 17,84  
         
P12 Kula Namn Förening Resultat  
1 Alexander Karlsson -04 Skruvs IF 9,77  
2 Hugo Karsamo -04 Skruvs IF 9,72  
3 Simon Holmgren -04 Kalmar SK 8,00  
4 Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 6,55  
         
P11 60m Namn Förening Resultat Vind -1.2
1 Sebastian Håårdh -05 Södra Vi IF 9.32  
2 Albert Hult -05 Ruda IF 9.86  
3 Isak Barkstedt -05 IK Hinden 9.86  
         
P11 600m Namn Förening Resultat  
1 Isak Barkstedt -05 IK Hinden 2.06.19  
2 Sebastian Jidefur -05 Högby IF 2.07.68  
3 Simon Östborg -05 Högby IF 2.09.38  
         
P11 Längd Namn Förening Resultat Vind
1 Albin Hultqvist -05 Eksjö Södra IK 4,50 1.7
2 Gustav Arvidsson -05 FIK Färjestaden 4,14 1.6
3 Sebastian Håårdh -05 Södra Vi IF 4,07 0.3
4 Isak Barkstedt -05 IK Hinden 3,78 1.0
         
P11 Höjd Namn Förening Resultat  
1 Albert Hult -05 Ruda IF 1,25  
2 Sebastian Håårdh -05 Södra Vi IF 1,25  
         
P11Kula Namn Förening Resultat  
1 Albin Hultqvist -05 Eksjö Södra IK 8,42  
2 Albert Hult -05 Ruda IF 7,30  
3 Isak Barkstedt -05 IK Hinden 7,23  
4 David Svensson -05 Ruda IF 6,95  
5 Sebastian Håårdh -05 Södra Vi IF 5,27  
         
P11 Spjut Namn Förening Resultat  
1 Simon Johansson -05 KA 2 IF 30,75  
2 Gustav Arvidsson -05 FIK Färjestaden 23,48  
3 Albin Hultqvist -05 Eksjö Södra IK 22,79  
4 Sebastian Håårdh -05 Södra Vi IF 19,63  
         
P10 60m Namn Förening Resultat Vind -1.5
1 Anton Boström -06 FIK Färjestaden 9.92  
2 Hugo Thunborg -06 Kalmar SK 10.71  
3 Victor Johansson -06 IK Hinden 10.82  
4 Dante Lennartsson -06 FIK Färjestaden 10.90  
         
P10 600m Namn Förening Resultat  
1 Anton Boström -06 FIK Färjestaden 2.07.22  
2 Ludwig Müllern-Aspegren -06 Hässleholms AIS 2.09.66  
3 Viggo Öberg -06 Björnstorps IF 2.10.13  
         
P10 Längd Namn Förening Resultat Vind 
1 Anton Boström -06 FIK Färjestaden 3,50 -2,2
2 Hugo Thunborg -06 Kalmar SK 3,20 -1,1
3 Ludwig Müllern-Aspegren -06 Hässleholms AIS 3,18 -1,1
4 Fabian Lundgren -06 Skruvs IF 3,16 -1,6
5 Victor Johansson -06 IK Hinden 2,80 -1,2
6 Dante Lennartsson -06 FIK Färjestaden 2,70 -1,2
         
P10 Kula Namn Förening Resultat  
1 Hugo Thunborg -06 Kalmar SK 9,56  
2 Fabian Lundgren -06 Skruvs IF 6,64  
3 Dante Lennartsson -06 FIK Färjestaden 6,54  
4 Victor Johansson -06 IK Hinden 5,84  
5 Ludwig Müllern-Aspegren -06 Hässleholms AIS 5,03  
         
P10 Spjut Namn Förening Resultat  
1 Anton Boström -06 FIK Färjestaden 16,72  
2 Dante Lennartsson -06 FIK Färjestaden 16,56  
         
P9 60m Namn Förening Resultat Vind -1,1
1 Edvin Persson -07 Högby IF 10.22  
2 Hugo Sandstedt -07 IK Sisu 10.34  
3 Joel Zettergren -08 Högby IF 10.67  
4 Emil Drottman -08 Ruda IF 10.68  
5 Milo Rugland -08 Kalmar SK 11.03  
6 William Holmgren -08 Kalmar SK 11.04  
7 Hannes Eriksson -08 Kalmar SK 11.75  
8 Jason Jonasson -10 Södra Vi IF 12.08  
         
P9 600m Namn Förening Resultat  
1 Emil Drottman -08 Ruda IF 2.10.94  
2 Edvin Persson -07 Högby IF 2.11.60  
3 Joel Zettergren -08 Högby IF 2.13.17  
4 Milo Rugland -08 Kalmar SK 2.14.47  
5 Hannes Eriksson -08 Kalmar SK 2.20.01  
         
P9 Spjut Namn Förening Resultat  
1 Hugo Sandstedt -07 IK Sisu 19,21  
2 William Holmgren -08 Kalmar SK 14,38  
3 Hannes Eriksson -08 Kalmar SK 10,33  
4 Joel Zettergren -08 Högby IF 9,18  
5 Jason Jonasson -10 Södra Vi IF 7,82  
         
P9 Längd Namn Förening Resultat Vind 
1 Edvin Persson -07 Högby IF 3,48 -1,3
2 Hugo Sandstedt -07 IK Sisu 3,35 -2,2
3 Joel Zettergren -08 Högby IF 3,18 -1,5
4 Emil Drottman -08 Ruda IF 2,96 -1,5
5 Milo Rugland -08 Kalmar SK 2,95 -1,7
6 William Holmgren -08 Kalmar SK 2,74 -1,4
7 Gabriel Vidlund -07 Högby IF 2,50 -1,9
8 Jason Jonasson -10 Södra Vi IF 1,90 -0,7
         
         
P9 Kula Namn Förening Resultat  
1 William Holmgren -08 Kalmar SK 6,56  
2 Hugo Sandstedt -07 IK Sisu 6,20  
3 Edvin Persson -07 Högby IF 5,78  
4 Emil Drottman -08 Ruda IF 5,56  
5 Milo Rugland -08 Kalmar SK 5,23  
6 Joel Zettergren -08 Högby IF 4,54  
7 Jason Jonasson -10 Södra Vi IF 3,95  
         
         
K 100m Namn Förening Resultat Vind -1,1
1 Sofie Borssén -98 Kalmar SK 13.77  
2 Ellen Karlsson-03 Ka2 IF 14.34  
3 Marija Bodrova -72 Högby IF 16.54  
         
K 200m Namn Förening Resultat Vind -1,5
1 Elin Lindeblad -95 Kalmar SK 27.15  
         
K 400m Namn Förening Resultat  
1 Amanda Jonsson -99 Kalmar SK 70.92  
         
K 800m Namn Förening Resultat  
1 Nadja Rugland -01 Kalmar SK 2.24.62  
2 Isa Teglund -98 IF Udd 2.27.85  
3 Martina Canali -01 Kalmar SK 2.29.81  
4 Moa Sandstedt -02 IK Sisu 2.39.43  
         
K Höjd Namn Förening Resultat  
1 Jonna Lindeén -96 Kalmar SK 1,58  
2 Elin Lindeblad -95 Kalmar SK 1,48  
3 Malin Lindahl -69 Högby IF 1,30  
         
K Längd Namn Förening Resultat Vind 
1 Hanna Johansson -01 KA 2 IF 4,53 -0,3
2 Hanna Jonsson -00 Kalmar SK 4,40 0,0
3 Evelina Sjöstrand -02 Hässleholms AIS 4,26 0,0
4 Tilde Bengtsson -02 IFK Växjö 4,25 -0,7
5 Alicia Byström -01 Hässleholms AIS 4,17 -1,1
6 Anna Östergren -02 VIF Gute Friidrott 3,88 -0,1
         
K Kula Namn Förening Resultat  
1 Jonna Lindeén -96 Kalmar SK 8,39  
2 Marija Bodrova -72 Högby IF 7,83  
         
K Diskus Namn Förening Resultat  
1 Ida Wåhlstrand -00 IFK Växjö 36,62  
2 Emilia Muhr -97 Kalmar SK 32,87  
3 Evelina Eklund -99 IK Hinden 32,52  
4 Cecilia Larsson -99 IFK Växjö 31,51  
5 Sara Lundkvist -95 IFK Växjö 30,13  
6 Enny Björk -01 IFK Växjö 28,78  
7 Annika Berglund -67 Kalmar SK 24,26  
8 Melinda Karlsson -00 Skruvs IF 23,66  
9 Marija Bodrova -72 Högby IF 21,91  
         
K Slägga Namn Förening Resultat  
1 Cornelia Wikström -93 Ängelholm IF 30,51  
         
K Spjut Namn Förening Resultat  
1 Klara Alvelid -96 Kalmar SK 28,85  
2 Elin Lindeblad -95 Kalmar SK 26,99  
3 Jonna Lindeén -96 Kalmar SK 21,25  
4 Marija Bodrova -72 Högby IF 15,32  
         
F17 100m Namn Förening Resultat Vind-1,4
1 Melinda Karlsson -00 Skruvs IF 13.99  
2 Nadja Rugland Kalmar SK 14.09  
3 Hanna Jonsson -00 Kalmar SK 14.35  
4 Anna Juhlin -00 Oskarshamns SK 14.78  
         
F17 200m Namn Förening Resultat Vind -1,5
1 Tilde Bengtsson -02 IFK Växjö 28.38  
2 Ellen Karlsson -03 KA 2 IF 29.20  
3 Hanna Jonsson -00 Kalmar SK 29.53  
4 Amanda Jonsson -99 Kalmar SK 31.06  
5 Mia Unosson -04 Oskarshamns SK 32.14  
         
F17 Kula Namn Förening Resultat  
1 Nova Brideau -02 Kalmar SK 10,29  
2 Tilda Petersson -01 FIF Gnistan 8,74  
3 Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 7,87  
4 Hanna Jonsson -00 Kalmar SK 7,50  
5 Amanda Jonsson -99 Kalmar SK 6,68  
         
F17 Slägga Namn Förening Resultat  
1 Cecilia Larsson -99 IFK Växjö 52,44  
2 Evelina Eklund -99 IK Hinden 46,23  
         
F15 80m Namn Förening Resultat Vind -1,3
1 Tilde Bengtsson -02 IFK Växjö 11.43  
2 Hanna Johansson -01 KA 2 IF 11.62  
3 Alicia Byström -01 Hässleholms AIS 11.74  
4 Ella Petersson -02 Oskarshamns SK 11.75  
5 Martina Canali -01 Kalmar SK 11.80  
6 Evelina Sjöstrand -02 Hässleholms AIS 11.93  
         
F15 300m Namn Förening Resultat  
1 Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 49.12  
         
F15 Höjd Namn Förening Resultat  
1 Tova Lindahl -02 Kalmar SK 1,44  
2 Nova Brideau -02 Kalmar SK 1,40  
3 Selma Lundin -02 Högby IF 1,40  
4 Anna Östergren -02 VIF Gute Friidrott 1,35  
5 Evelina Sjöstrand -02 Hässleholms AIS 1,30  
         
F15 Stav Namn Förening Resultat  
1 Ronja Sjöstrand -04 Hässleholms AIS 2,05  
2 Naemi Matocka -04 IK Hinden 1,90  
         
F15 Slägga Namn Förening Resultat  
1 Ebba Hultqvist -03 Eksjö Södra IK 30,58  
2 Selma Lundin -02 Högby IF 26,32  
3 Alicia Byström -01 Hässleholms AIS 26,00  
4 Tova Lindahl -02 Kalmar SK 22,16  
         
F15 Spjut Namn Förening Resultat  
1 Tilda Petersson -01 FIF Gnistan 27,14  
2 Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 25,47  
3 Hanna Johansson -01 KA 2 IF 24,62  
4 Tova Lindahl -02 Kalmar SK 22,02  
5 Nova Brideau -02 Kalmar SK 20,52  
6 Anna Östergren -02 VIF Gute Friidrott 11,44  
         
F13 60m Namn Förening Resultat Vind -1,5
1 Wilma Svensson -03 Oskarshamns SK 8.56  
2 Moa Örevik -03 Vif Gute 8.66  
3 Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 8.87  
4 Alicia Hägglund -04 Kalmar SK 9.26  
5 Elsa Carlevad -03 Kalmar SK 9.44  
6 Isabell Sternemo -03 Kalmar SK 9.59  
7 Signe Lundin -03 Högby IF 10.21  
8 Medina Fazlija -03 Kalmar SK 10.63  
         
F13 600m Namn Förening Resultat  
1 Juni Rugland -03 Kalmar SK 1.53.08  
2 Alma Sjöbrink -03 Eksjö Södra IK 2.08.94  
3 Johanna Fredriksson -03 IK Hinden 2.19.08  
         
F13 Höjd  Namn Förening Resultat  
1 Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 1,41  
2 Tilda Nilsson-Sjögren -03 IK Hinden 1,25  
3 Signe Lundin -03 Högby IF 1,20  
         
         
F13 Längd  Namn Förening Resultat Vind
1 Moa Örevik -03 Vif Gute 5,03 -0,9
2 Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 4,69 -1,1
3 Wilma Svensson -03 Oskarshamns SK 4,49 -1,2
4 Alma Sjöbrink -03 Eksjö Södra IK 4,13 -0,9
5 Ellen Karlsson -03 KA 2 IF 3,99 -1,4
6 Alicia Hägglund -04 Kalmar SK 3,98 -1,2
7 Signe Lundin -03 Högby IF 3,63 -1,3
8 Medina Fazlija -03 Kalmar SK 3,13 -1,8
         
F13 Kula  Namn Förening Resultat  
1 Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 12,84  
2 Jonna Lundgren -04 Skruvs IF 10,88  
3 Ellen Karlsson -03 KA 2 IF 8,93  
4 Johanna Fredriksson -03 IK Hinden 8,24  
5 Juni Rugland -03 Kalmar SK 7,59  
6 Medina Fazlija -03 Kalmar SK 7,14  
         
F13 Spjut Namn Förening Resultat  
1 Johanna Fredriksson -03 IK Hinden 22,27  
2 Ebba Hultqvist -03 Eksjö Södra IK 19,82  
         
F12 60m Namn Förening Resultat Vind-1,7
1 Ella Hübinette -04 IK Hinden 9.26  
2 Elli Johansson -04 KA 2 IF 9.31  
3 Naemi Matocka -04 IK Hinden 9.42  
4 Beata Andersson -04 Kalmar SK 9.62  
5 Agnes Månsson -04 IF Udd 9.63  
6 Alice Sundin -04 IK Hinden 9.72  
7 Selma North -04 Kalmar SK 9.98  
8 Agnes Skott -04 Kalmar SK 10.20  
         
F12 600m Namn Förening Resultat  
1 Elli Johansson -04 KA 2 IF 2.02.67  
2 Agnes Månsson -04 IF Udd 2.10.70  
3 Ronja Sjöstrand -04 Hässleholms AIS 2.15.98  
         
F12 Längd Namn Förening Resultat Vind 
1 Maja Milleback -04 FIK Färjestaden 4,48 -0,5
2 Elli Johansson -04 KA 2 IF 4,31 -1,1
3 Ella Hübinette -04 IK Hinden 4,21 -0,3
4 Mia Unosson -04 Oskarshamns SK 4,20 -0,5
5 Jonna Lundgren -04 Skruvs IF 4,11 -0,7
6 Beata Andersson -04 Kalmar SK 3,95 -1,0
7 Selma North -04 Kalmar SK 3,50 -1,2
8 Agnes Skott -04 Kalmar SK 3,49 -1,5
9 Ronja Sjöstrand -04 Hässleholms AIS 3,43 -0,9
         
F12 Höjd Namn Förening Resultat  
1 Ellen Ohlsson 04 Högby IF 1,44  
2 Elli Johansson -04 KA 2 IF 1,30  
3 Elise Välitalo -04 IK Hinden 1,25  
4 Jonna Lundgren -04 Skruvs IF 1,20  
5 Beata Andersson -04 Kalmar SK 1,20  
6 Ronja Sjöstrand -04 Hässleholms AIS 1,10  
         
F12 Kula  Namn Förening Resultat  
1 Jonna Lundgren -04 Skruvs IF 10,70  
2 Elli Johansson -04 KA 2 IF 8,61  
3 Ellen Ohlsson 04 Högby IF 8,28  
4 Ronja Sjöstrand -04 Hässleholms AIS 6,47  
         
F11 60m, H1 Namn Förening Resultat Vind -1,9
1 Frida Berglin -05 KA 2 IF 9.60  
2 Marleen Lorentz -05 Södra Vi IF 9.86  
3 Maja Andersson -05 Kalmar SK 10.01  
4 Malin Jansson -05 IK Hinden 10.05  
5 Linnea Nykvist Wallin -05 Kalmar SK 11.13  
         
F11 60m. H2 Namn Förening Resultat Vind -1,8
1 Nadia Kouame -05 Kalmar SK 9.29  
2 Hilda Östergren -05 VIF Gute Friidrott 9.95  
3 Matilda Eriksson -05 Kalmar Sk 10.04  
4 Linnea Lind -05 Södra Vi IF 10.38  
5 Emma Jonsson -05 Södra Vi IF 10.46  
         
F11 60m, Final Namn Förening Resultat Vind -2,0
1 Nadia Kouame -05 Kalmar SK 9.40  
2 Frida Berglin -05 KA 2 IF 9.76  
3 Marleen Lorentz -05 Södra Vi IF 9.88  
4 Matilda Eriksson -05 Kalmar Sk 10.00  
5 Hilda Östergren -05 VIF Gute Friidrott 10.06  
6 Maja Andersson -05 Kalmar SK 10.09  
7 Malin Jansson -05 IK Hinden 10.10  
8 Linnea Lind -05 Södra Vi IF 10.46  
         
F11 600m Namn Förening Resultat  
1 Frida Berglin -05 KA 2 IF 1.55.47  
2 Linnea Lind -05 Södra Vi IF 2.12.27  
3 Emma Jonsson -05 Södra Vi IF 2.19.83  
4 Marleen Lorentz -05 Södra Vi IF 2.54.86  
         
F11 Längd Namn Förening Resultat Vind
1 Hilda Östergren -05 VIF Gute Friidrott 3,75 -0,5
2 Maja Andersson -05 Kalmar SK 3,59 -1,1
3 Linnea Lind -05 Södra Vi IF 3,46 -1,2
4 Emma Jonsson -05 Södra Vi IF 3,46 -1,3
5 Malin Jansson -05 IK Hinden 3,45 0,0
6 Marleen Lorentz -05 Södra Vi IF 3,45 -1,7
7 Lova Sandgren -05 Oskarshamns SK 3,07 -1,7
8 Nellie Larsson -05 Kalmar SK 2,88 -1,1
9 Linnea Nykvist Wallin -05 Kalmar SK 2,62 -2,1
         
F11 Höjd Namn Förening Resultat  
1 Lova Sandgren -05 Oskarshamns SK 1,20  
2 Linnea Lind -05 Södra Vi IF 1,20  
3 Isa Persson -06 Kalmar SK 1,20  
4 Frida Berglin -05 KA 2 IF 1,15  
5 Ida Öberg -06 Kalmar SK 1,05  
6 Nellie Larsson -05 Kalmar SK 0,95  
7 Marleen Lorentz -05 Södra Vi IF --  
         
F11 Kula  Namn Förening Resultat  
1 Hilda Östergren -05 VIF Gute Friidrott 6,47  
2 Emma Jonsson -05 Södra Vi IF 6,09  
3 Malin Jansson -05 IK Hinden 6,04  
4 Linnea Lind -05 Södra Vi IF 5,67  
5 Marleen Lorentz -05 Södra Vi IF 4,79  
         
F11 Spjut Namn Förening Resultat  
1 Hilda Östergren -05 VIF Gute Friidrott 12,52  
2 Linnea Lind -05 Södra Vi IF 12,00  
3 Emma Jonsson -05 Södra Vi IF 10,57  
         
F10 60m Namn Förening Resultat Vind -1,0
1 Agnes Svensson -06 Ruda IF 9.42  
2 Linnea Tysper -06 Kalmar SK 9.54  
3 Isa Persson -06 Kalmar SK 9.54  
4 Julia Karlsson -06 Södra Vi IF 10.35  
5 Alva Sundin -06 IK Hinden 10.62  
6 Wilma Drottman -06 Ruda IF 10.65  
7 Uni Boye -06 Kalmar SK 10.89  
8 Nora Jeansson -06 IK Hinden 11.22  
         
F10 600m Namn Förening Resultat  
1 Agnes Svensson -06 Ruda IF 2.18.01  
2 Julia Karlsson -06 Södra Vi IF 2.22.29  
3 Wilma Drottman -06 Ruda IF 2.22.36  
4 Sofia Lewis -06 Kalmar SK 2.31.51  
         
F10 Längd Namn Förening Resultat Vind
1 Isa Persson -06 Kalmar SK 3,56 0,0
2 Julia Karlsson -06 Södra Vi IF 3,29 -0,5
3 Agnes Svensson -06 Ruda IF 3,28 -0,4
4 Alva Sundin -06 IK Hinden 3,01 0,0
5 Nora Jeansson -06 IK Hinden 2,98 0,0
6 Uni Boye -06 Kalmar SK 2,87 -0,3
7 Ellen Landmark -06 Kalmar SK 2,78 -1,1
8 Ida Öberg -06 Kalmar SK 2,52 -1,1
         
F10 Kula  Namn Förening Resultat  
1 Anna Askencrantz -06 Skruvs IF 7,63  
2 Ida Öberg -06 Kalmar SK 6,07  
3 Alva Sundin -06 IK Hinden 5,87  
4 Isa Persson -06 Kalmar SK 5,83  
5 Wilma Drottman -06 Ruda IF 4,99  
6 Ellen Landmark -06 Kalmar SK 4,94  
7 Julia Karlsson -06 Södra Vi IF 4,84  
         
F10 Spjut Namn Förening Resultat  
1 Julia Karlsson -06 Södra Vi IF 11,16  
2 Ida Öberg -06 Kalmar SK 9,66  
3 Isa Persson -06 Kalmar SK 8,96  
         
F9 60m, H1 Namn Förening Resultat Vind -0,9
1 Natalie Rantzer -07 IK Hinden 10.09  
2 Elna Hult -07 Ruda IF 10.59  
3 Minna Välitalo -07 IK Hinden 10.83  
4 Tuva Grimheden -07 Högby IF 10.83  
5 Miranda Byström -07 Hässleholms AIS 10.87  
6 Elisa Dalipi -07 IK Hinden 11.69  
7 Saga Thunborg -07 Kalmar SK 11.85  
         
F9 60m, H2 Namn Förening Resultat Vind -1,9
1 Emilia Håårdh -08 Södra Vi IF 10.08  
2 Jamilia Sohlberg -08 FIK Färjestaden 10.79  
3 Jenna Jonasson -08 Södra Vi IF 11.06  
4 Amanda Lind -08 Södra Vi IF 12.07  
5 Nova Arvidsson Stensjöns IF 12.21  
6 Elin Jonsson -09 Södra Vi IF 12.42  
7 Tyra Thunborg -09 Kalmar SK 12.88  
         
F9 60m, Final Namn Förening Resultat Vind -0,9
1 Emilia Håårdh -08 Södra Vi IF 9.95  
2 Natalie Rantzer -07 IK Hinden 10.11  
3 Miranda Byström -07 Hässleholms AIS 10.62  
4 Tuva Grimheden -07 Högby IF 10.70  
5 Jamilia Sohlberg -08 FIK Färjestaden 10.72  
6 Elna Hult -07 Ruda IF 10.90  
7 Jenna Jonasson -08 Södra Vi IF 10.91  
8 Minna Välitalo -07 IK Hinden 10.99  
         
F9 600m Namn Förening Resultat  
1 Natalie Rantzer -07 IK Hinden 2.09.87  
2 Jamilia Sohlberg -08 FIK Färjestaden 2.11.97  
3 Miranda Byström -07 Hässleholms AIS 2.15.74  
4 Jenna Jonasson -08 Södra Vi IF 2.21.46  
5 Nova Arvidsson -09 Stensjöns IF 2.39.14  
         
F9 Längd Namn Förening Resultat Vind 
1 Natalie Rantzer -07 IK Hinden 3,49 -1,7
2 Elna Hult -07 Ruda IF 3,28 -0,2
3 Jamilia Sohlberg -08 FIK Färjestaden 3,19 -2,0
4 Emilia Håårdh -08 Södra Vi IF 3,17 0,0
5 Minna Välitalo -07 IK Hinden 3,03 -1,1
6 Miranda Byström -07 Hässleholms AIS 3,02 -0,7
7 Amanda Lind -08 Södra Vi IF 2,90 -1,0
8 Hillevi Hult -09 Ruda IF 2,83 -0,8
9 Tuva Grimheden -07 Högby IF 2,74 -0,7
10 Jenna Jonasson -08 Södra Vi IF 2,73 -1,1
11 Nova Arvidsson -09 Stensjöns IF 2,70 -1,4
12 Saga Thunborg -07 Kalmar SK 2,68 -0,2
13 Elisa Dalipi -07 IK Hinden 2,68 -0,4
14 Elin Jonsson -09 Södra Vi IF 2,59 -0,5
15 Tyra Thunborg -09 Kalmar SK 2,49 -0,8
16 Sagali Jidefur -08 Högby IF 1,94 -0,6
         
F9 Kula  Namn Förening Resultat  
1 Elna Hult -07 Ruda IF 5,79  
2 Saga Thunborg -07 Kalmar SK 5,20  
3 Tuva Grimheden -07 Högby IF 5,03  
4 Natalie Rantzer -07 IK Hinden 4,71  
5 Emilia Håårdh -08 Södra Vi IF 4,42  
6 Jenna Jonasson -08 Södra Vi IF 4,38  
7 Minna Välitalo -07 IK Hinden 4,27  
8 Jamilia Sohlberg -08 FIK Färjestaden 4,07  
9 Isabell Memic Karlsson -07 Ruda IF 3,86  
10 Elin Jonsson -09 Södra Vi IF 3,66  
11 Tyra Thunborg -09 Kalmar SK 3,49  
12 Amanda Lind -08 Södra Vi IF 3,21  
13 Sagali Jidefur -08 Högby IF 3,03  
         
F9 Spjut Namn Förening Resultat  
1 Elna Hult -07 Ruda IF 13,73  
2 Saga Thunborg -07 Kalmar SK 13,41  
3 Tuva Grimheden -07 Högby IF 9,62  
4 Jenna Jonasson -08 Södra Vi IF 9,37  
5 Emilia Håårdh -08 Södra Vi IF 7,44  
6 Tyra Thunborg -09 Kalmar SK 5,69  
         
K parasport 100m Namn Förening Resultat Vind -1,6
1 Emmelie Ekström  Kalmar SK 21.82  
2 Sofie Gustavsson  Kalmar SK 22.01  
3 Ida Lundin Kalmar SK 33.61  
         
K parasport Längd Namn Förening Resultat Vind 
1 Emmelie Ekström  Kalmar SK 2,25 -1,0
2 Sofie Gustavsson  Kalmar SK 2,17 -0,6
3 Suzanne Schaefer Kalmar SK 1,10 -1,0
         
K parasport Kula Namn Förening Resultat  
1 Emmelie Ekström  Kalmar SK 4,89  
2 Suzanne Schaefer Kalmar SK 4,41  
3 Ida Lundin Kalmar SK 3,00  
         
M parasport 100m Namn Förening Resultat Vind -1,6
1 Ali Aghashahi -97 Kalmar SK 16.60  
2 Thomas Nihlstedt -91 Kalmar SK 19.85  
         
M parasport Längd Namn Förening Resultat Vind
1 Thomas Nihlstedt -91 Kalmar SK 2,46 -0,3
         
M parasport Kula Namn Förening Resultat  
1 Thomas Nihlstedt -91 Kalmar SK 7,67  
         
Uppdaterad: 30 NOV 2016 13:41 Skribent: Elin Lindeblad
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Kalmar SK - Friidrott
Box 219
39122 Kalmar

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link