Hoppa till sidans innehåll

Sommarspelen 9 juli


Prel Resultat Kalmar Sommarspel 2014-07-09
Arrangör: Kalmar SK-friidrott
Plats: Fredriksskans IP
Väder: Sol, 25 grader, motvid för det mesta i sprintloppen
Tävlingsledare: Tomas Lindén 0480-475006
Målkamera: Bo Björkholm, Bertil Tinnert  
Sekretariat: Elisabeth Gardmar-K, Catrin Quick
 

Bästa längdresultat m. godkänd vind är markerat m.rött. Står det inget efter w så fanns det inget hopp med g.v
         
M 100m vind:-0,8    
1 Max Andersson-95 Tierps IF 11,41  
2 Filip Nilsson-92 Kalmar SK 11,45  
3 Isak Lindbom-97 IFK Halmstad 11,65  
4 Micael Fagö-94 Kalmar SK 12,06  
5 Richard Ericsson-87 Oskarshamns SK 12,16  
6 Adam Kjellnäs-96 Kalmar SK 12,39  
7 Carl Alvelid-95 Kalmar SK 12,67  
M 200m  vind:-0,6    
1 Isak Lindbom-91 IFK Halmstad 23,32  
2 Rikard Eriksson-87 Oskarshamns SK 24,55  
3 Adam Kjellnäs-96 kalmar SK 25,42  
M 400 m      
1 Johan Svensson-89 Spårvägens FK 49,31  
2 Filip Nilsson-92 Kalmar SK 49,57  
3 Victor Ivarsson-94 IFK Växjö 51,29  
4 Johan Sandsten-95 Oskarshamns SK 51,78  
5 Albin Johansson-97 Högbo GIF Friidrott 52,77  
6 Joakim Stenström-96 IK Hinden 54,34  
7 Carl Alvelid-95 Kalmar SK 55,50  
M 3000 m      
1 Mikael Bäcklund-84 Högby IF 9,28,09  
2 Anton Rehn-92 Högby IF 9,39,70  
3 Markus Andersson-85 Högby IF 9,46,07  
4 Tobias Ingvarsson-76 Högby IF 9,55,31  
5 Sture Åhs-56 FGF Gotland DNF  
M Längdhopp     vind: 
1 Max Andersson-95 Tierps IF Friidrott 6,99 1,3
2 Niklas Lundberg- KA2 IF 5,67 1,9
M Stavhopp      
1 Mihael Fagö Kalmar SK 4,30  
M Kula 7,26 kg      
1 Bengt Pettersson-61 Huddinge AIS Friidrott 14,26  
2 Victor Ivarsson-94 IFK Växjö 12,29  
3 Micael Fagö-94 Kalmar SK 9,65  
M Spjut 800 g      
1 Victor Ivarsson-94 IFK Växjö 46,84  
P17 100 m  vind: -1,0    
1 Carl Davidsson-97 Linköpings GIF 11,97  
2 Elias Engström-98 FIK Färjestaden 12,22  
P17 110 m Häck 91,4 cm vind;-3,4    
1 Elias Engström-98 FIK Färjestaden 15,66  
2 Albin Johansson-97 Högbo GIF Friidrott 15,70  
P17 Stavhopp      
1 Anton Olsson-99 FIK Färjestaden 3,70  
2 Albin Suljov FIK Färjestaden 3,50  
3 Chakkrit Chanprakhon-99 FIK Färjestaden 3,50  
P17 Tresteg     vind:
1 Elias Engström-98 FIK Färjestaden 10,78 -2,0
u.t Emil Quick-95 Kalmar SK 11,60 -0,2
P17 Kula 5,0 kg      
1 Theodor Ahlström-98 IFK Växjö 14,50  
2 Elias Engström-98 FIK Färjestaden 9,86  
P17 Diskus 1,5 kg      
1 Albin Johansson-97 Högbo GIF Friidrott 45,85  
P17 Spjut 700g      
1 Theodor Ahlström-98 IFK Växjö 52,27  
P15 80 m vind:-1,9    
1 Gabriel A-Adamsson-99 Kalmar SK 9,57  
2 Chakkrit Chanprakhon-99 FIK Färjestaden 9,76  
P15 300 m      
1 Viktor Magnusson-99 FIK Färjestaden 41,61  
2 Simon Carrington-00 Högby IF 46,00  
P15 80 m Häck 91,4 cm vind: -2,0    
1 Jacob Roström-99 IFK Växjö 12,96  
2 Calle af Forselles-01 Hellas FK 13,08  
3 Simon Carrington-00 Högby IF 15,39  
P15 Höjdhopp      
1 Calle af Forselles-01 Hellas FK 1,58  
2 Jacob Roström-99 IFK Växjö 1,58  
P15 Längdhopp     vind:
1 Anton Olsson-99 FIK Färjestaden 5,37 1,0
2 Jacob Roström-99 IFK Växjö 5,25 0,3
P15 Kula 4,0 kg      
1 Alexander Sjögren-99
Kalmar SK
13,23
 
2 Anton Olsson-99 FIK Färjestaden 11,02  
P15 Diskus 1,0 kg      
1 Alexander Sjögren-99 Kalmar SK 50,17  
2 Anton Olsson-99 FIK Färjestaden 39,53  
P15 Spjut 600 g      
1 Anton Olsson-99 FIK Färjestaden 37,91  
2 Axel Karlsson-01 Kalmar SK 31,36  
P13 60 m vind: -0,8    
1 Milton Danielsson-01 Kalmar SK 8,60  
2 Victor Natvig-01 IFK Växjö 8,81  
3 Filip Lindh-01 IFK Växjö 9,04  
4 Isac Roselius-01 IFK Växjö 9,27  
5 Martin Wallén-01 FIK Färjestaden 9,38  
6 Casper Bäcklupa-01 FIK Färjestaden 9,40  
P13 600m      
1 Viktor Natvig IFK Växjö 1,58,83  
2 Milton Danielsson-01 Kalmar SK 2,00,09  
P13 Höjdhopp      
1 Anton Hermansson-02 Högby IF 1,38  
2 Samuel Karlander-02 IF Rigor 1,33  
3 Isac Roselius-01 IFK Växjö 1,28  
P13 Längdhopp     vind:
1 Filip Lindh-01 IFK Växjö 4,51 -2,2
2 Milton Danielsson-01 Kalmar SK 4,35 0,6
3 Martin Wallén-01 FIK Färjestaden 4,12 -0,4
4 Isac Roselius-01 IFK Växjö 4,07 -0,8
5 Casper Bäcklupa-01 FIK Färjestaden 3,76 0,4
P13 Kula 3,0 kg      
1 Milton Danielsson-01 Kalmar SK 9,82  
2 Martin Wallén-01 FIK Färjestaden 6,92  
3 Casper Bäcklupa-01 FIK Färjestaden 5,84  
P13 Fyrkamp      
1 Milton Danielsson-01 Kalmar SK 4  
P12 60 m vind: -2,3    
 1 Samuel Karlander-02 IF Rigor 9,14  
 2 Christoffer Hagman-02 IK Hinden 9,29  
 3 Alexander Muhr-02 Kalmar SK 9,87  
P12 600 m      
1 Christoffer Hagman-02 IK Hinden 2,00,71  
P12 Längdhopp     vind:
1 Samuel Karlander-02 IF Rigor 4,58 -1,0
2 Christoffer Hagman-02 IK Hinden 4,03 -0,4
3 Alexander Muhr-02 Kalmar SK 3,58 -0,2
P12 Kula 3,0 kg      
1 Christoffer Hagman-02 IK Hinden 6,99  
2 Samuel Karlander-02 IF Rigor 6,25  
P12 Fyrkamp      
1 Christoffer Hagman-02 IK Hinden 4  
P11 60 m vind: -2,3    
1 Svante Leijon-03 IFK Växjö 9,25  
2 Moltas Strömberg-03 IFK Växjö 9,41  
3 Rasmus Lundberg-03 FIK Färjestaden 10,23  
P11 600 m      
1 Svante Leijon-03 IFK Växjö 2,09,45  
2 Rasmus Lundberg-03 FIK Färjestaden 2,12,04  
3 Moltas Strömberg-03 IFK Växjö 2,14,53  
4 Andreas Johansson-03 FIK Färjestaden 2,22,37  
5 Oskar Ålind-03 Kalmar SK 2,29,69  
P11 Längdhopp     vind:
1 Svante Leijon-03 IFK Växjö 4,41   4,06 2,3   0,0
2 Moltas Strömberg-03 IFK Växjö 4,10   3,94 2,6   -1,0
3 Rasmus Lundberg-03 FIK Färjestaden 3,81   3,66 3,2   0,9
4 Andreas Johansson-03 fIK Färjestaden 3,30   3,26 2,7   0,7
P11 Kula 2,0 kg      
1 Svante Leijon-03 IFK Växjö 8,50  
2 Moltas Strömberg-03 IFK Växjö 7,17  
3 Rasmus Lundberg-03 FIK Färjestaden 6,33  
4 Andreas Johansson-03 FIK Färjestaden 6,03  
P11 Fyrkamp      
1 Svante Leijon-03 IFK Växjö 4  
2 Moltas Strömberg-03 IFK Växjö 9  
3 Rasmus Lundberg-0,3 FIK Färjestaden 11  
P10 60 m vind: -1,0    
1 Markus Brodin-04 Danderyds SK 9,34  
2 Philip Danielsson-04 IK Hinden 9,66  
3 Fredrik af Forselles-04 Hellas FK 9,69  
4 Lucas Tinnert-04 FIK Färjestaden 9,74  
5 Simon Holmgren-04 Kalmar SK 10,10  
6 Ted Lennartsson-04 FIK Färjestaden 10,64  
7 Måns Hellberg-04 Kalmar SK 10,78  
P10 600 m      
1 Markus Brodin-04 Danderyds SK 2,00,51  
2 Lucas Tinnert-04 FIK Färjestaden 2,01,88  
3 Simon Holmgren-04 Kalmar SK 2,09,02  
4 Fredrik af Forselles-04 Hellas FK 2,21,04  
5 Ted Lennartsson-04 FIK Färjestaden 2,22,67  
6 Måns Hellberg-04 Kalmar SK 2,24,16  
P10 Längdhopp     vind:
1 Simon Holmgren-04 Kalmar SK 3,85    1,7
2 Fredrik af Forselles-04 Hellas FK 3,76 1,0
3 Markus Brodin-04 Danderyds SK 3,66 1,6
4 Lucas Tinnert-04 FIK Färjestaden 3,52 1,3
5 Ted Lennartsson-04 FIK Färjestaden 3,11 0,7
6 Måns Hellberg-04 Kalmar SK 3,07 1,0
P10 Kula 2,0 kg      
1 Markus Brodin-04 Danderyds SK 7,90  
2 Lukas Grönwall-04 Öresund FK 7,50  
3 Ted Lennartsson-04 FIK Färjestaden 6,61  
4 Simon Holmgren-04 Kalmar SK 6,17  
5 Lucas Tinnert-04 FIK Färjestaden 5,96  
6 Måns Hellberg-04 Kalmar SK 5,38  
7 Fredrik af Forselles-04 Hellas FK 5,16  
P10 Fyrkamp      
1 Markus Brodin-04 Danderyds SK 6  
2 Simon Holmgren-04 Kalmar SK 11  
3 Lucas Tinnert-04 FIK Färjestaden 13  
4 Fredrik af Forselles-04 Hellas FK 14  
5 Ted Lennartsson-04 FIK Färjestaden 17  
6 Måns Hellberg-04 Kalmar SK 23  
P9 60 m vind: -2,5    
1 Linus Jonsson-05 IK Hinden 10,59  
2 Isak Barkstedt-05 IK Hinden 10,71  
3 Liam Lundberg-05 FIK Färjestaden 10,87  
4 Dante Lennartsson-06 FIK Färjestaden 11,27  
5 Hampus Tinnert-07 FIK Färjestaden 11,53  
6 Hugo Sandstedt-07 IK Sisu 12,18  
P9 600 m      
1 Linus Jonsson-05 IK Hinden 2,09,33  
2 Isak Barkstedt-05 IK Hinden 2,34,49  
3 Dante Lennartsson-06 FIK Färjestaden 2,39,01  
4 Hampus Tinnert-07 FIK Färjestaden 2,42,01  
5 Liam Lundberg-05 IK Sisu 2,47,14  
6 Hugo Sandstedt-07 IK Sisu 2,49,95  
P9 Längdhopp     vind:
1 Linus Jonsson-05
IK Hinden
3,46
0,8
2 Isak Barkstedt-05 IK Hinden 3,35 1,4
3 Hampus Tinnert-07 FIK Färjestaden 3,11   2,93 3,7   1,1
4 Liam Lundberg-05 FIK Färjestaden 2,99   2,90 2,8   0,4
5 Dante Lennartsson-06
FIK Färjestaden
2,84   2,77
2,7   1,4
6 Hugo Sandstedt-07 IK Sisu 2,32 0,0
P9 Kula 2,0 kg      
1 Joel Lundberg-06 Högby IF 5,97  
2 Liam Lundberg-05 FIK Färjestaden 5,45  
3 Linus Jonsson-05 IK Hinden 4,99  
4 Dante Lennartsson-06 FIK Färjestaden 4,72  
5 Hugo Sandstedt-07 IK Sisu 3,55  
P9 Fyrkamp      
1 Linus Jonsson-05 IK Hinden 7  
2 Liam Lundberg-05 FIK Färjestaden 7  
3 Dante Lennartsson-06 FIK Färjestaden 10  
4 Hugo Sandstedt-07 IK Sisu 16  
         
K 100 m vind: -2,0    
1 Malin Johansson-90 Atleticum Växjö SK 12,54  
2 Malin Citess-95 Atleticum Växjö SK 12,89  
3 Alice Petersson-95 Kalmar SK 13,11  
K 100 m x-tra lopp vind: -1,4    
  Malin Johansson-90 Atleticum Växjö SK 12,58  
K 200 m vind: 0,1    
1 Malin Johansson-90 Atleticum Växjö SK 25,29  
2 Alice Petersson-95 Kalmar SK 26,69  
K 3000 m      
1 Erika Lindeblad-93 Kalmar SK 11:05,85  
2 Helena Jonsson Sjöqvist-64 Glasrikets RC 11:44,04  
K 400 m Häck 76,2 cm      
1 Emily Garney-96 Kalmar SK 73,99  
2 Lisa Thor-98 Huddinge AIS Friidrott 80,06  
K Höjdhopp      
1 Elin Lindeblad-95 Kalmar SK 1,50  
2 Erica Lantz-94 Atleticum Växjö SK 1,40  
K Längdhopp     vind:
1 Hanna Wiss-91 KFUM Örebro 6,06 0,9
2 Johanna Aalto-89 IF Kville-friidrott 5,47 1,9
3 Elin Lindeblad-95 Kalmar SK 5,38 2,6
4 Klara Helander-95 Upsala IF 5,37   5,31 2,2   1,4
5 Malin Citess-95 Atleticum Växjö SK 5,24   5,23 2,2   1,5
6 Anna Wahlroth-96 FIF Gnistan 4,87 1,7
K Diskus 1,0 kg      
1 Thea Lundgren-94 IK Hinden 26,34  
2 Lisa Johansson-96 Kalmar SK 23,91  
K Spjut 600 g      
1 Klara Alvelid-96 Kalmar SK 24,33  
F17 100 m vind: -2,0    
1 Emilia Muhr-97 Kalmar SK 13,88  
F17 200 m vind: -0,3    
1 Hanna Wahlström-98 Linköpings GIF 29,25  
2 Anna Juhlin-00 Oskarshamns SK 30,69  
3 Ebba Andersson-99 Oskarshamns SK 30,91  
F17 800 m      
1 Julia Samuelsson-99 Högby IF 2:26,80  
2 Lovisa Nyman-98 Kalmar SK 2:31,78  
3 Amanda Ekblad-98 Oskarshamns SK 2:41,62  
u.t Lilly Wizén-55 FGF Gotland 2:45,40  
F17 Stavhopp      
1 Hanna Schiefer-97 Kalmar SK 3,00  
F17 Längdhopp     vind:
1 Beatrice Lantz-97 IFK Växjö 5,47 1,3
2 Hanna Wahlström-98 Linköpings GIF 4,73 2,1
F17 Kula 3,0 kg      
1 Lovisa Sjöstrand-97 IF Castor Friidrott 13,01  
2 Evelinn Hammarström-97 Kalmar SK 9,48  
3 Emmy Andersson-97 FIK Färjestaden 9,36  
4 Sofie Öhman-97 Gällivare SK 9,13  
u.t Evelinn Hammarström-97 Kalmar SK 9,82
u.t Sofie Öhman-97 Gällivare SK 9,27
F17 Diskus 1,0 kg      
1 Lovisa Sjöstrand-97 IF Castor Friidrott 44,11  
2 Emilia Muhr-97 Kalmar SK 27,87  
3 Evelinn Hammarström-97 Kalmar SK 25,89  
4 Sofie Öhman-97 Gällivare SK 22,71  
F17 Spjut 500 g      
1 Beatrice Lantz-97 IFK Växjö 38,15  
2 Evelinn Hammarström-97 Kalmar SK 33,02  
3 Emmy Andersson-97 FIK Färjestaden 26,35  
4 Emily Engelholm-97 Kalmar SK 21,02  
5 Lovisa Nyman-98 Kalmar SK 19,86  
F15 80 m vind: -1,3    
1 Beatrice Persson-99 IFK Lund friidrott 10,94  
2 Julia Frisk-99 IFK Växjö 10,96  
3 Ellen Hultemark-99 IFK Växjö 11,63  
4 Polina Lapchenko-99 Eksjö Södra IK 13,12  
F15 300 m      
1 Agnes Johansson-99 Högbo GIF Friidrott 44,53  
2 Beatrice Persson-99 IFK Lund friidrott 45,62  
3 Agnes Jardén-00 Eksjö Södra IK 46,80  
4 Ellen Hultemark-99 IFK Växjö 47,28  
F15 Höjdhopp      
1 Amanda Lindblom-99 IK Hinden 1,58  
2 Julia Samuelsson-99 Högby IF 1,58  
3 Mea Natvig-99 IFK Växjö 1,55  
4 Hanna Jonsson-00 Kalmar SK 1,46  
F15 Längdhopp     vind:
1 Julia Frisk-99 IFK Växjö 4,95   4,86 2,9   0,6
2 Frida Bergvall-99 IFK Växjö 4,77 1,9
3 Beatrice Persson-99 IFK Lund friidrott 4,61 0,9
4 Hanna Jonsson-00 Kalmar SK 4,38   4,13 2,1   2,0
5 Anna Juhlin-00 Oskarshamns SK 4,22    2,0
6 Amanda Jonsson-99 Kalmar SK 3,98 1,1
7 Ebba Andersson-99 Oskarshamns SK 3,91   3,89 2,1   1,3
F15 Kula 3,0 kg      
1 Hanna Grönwall-99 Öresund FK 10,29  
F15 Diskus 0,75 kg      
1 Hanna Grönwall-99 Öresund FK 33,18  
2 Evelina Eklund-99 IK Hinden 33,10  
3 Agnes Johansson-99 Högbo GIF Friidrott 31,78  
4 Louise Olsson-00 Huddinge AIS Friidrott 26,10  
5 Agnes Jardén-00 Eksjö Södra IK 24,83  
F13 60 m vind: -1,3    
1 Isabel A-Adamsson-01 Kalmar SK 8,93  
2 Irmelin Olsson-01 FIK Färjestaden 9,03  
3 Sophia Sundström-01 FIK Färjestaden 9,12  
4 Agnes Palmgren-01 Ruda IF 9,17  
5 Nadja Lennartsson-01 FIK Färjestaden 9,67  
6 Elin Tinnert-01 FIK Färjestaden 9,81  
F13 600 m      
1 Nadja Lennartsson-01 FIK Färjestaden 2:04,55  
2 Elin Tinnert-01 FIK Färjestaden 2:10,10  
F13 Höjdhopp      
1 Tilde Gudmundsson-02 IFK Växjö 1,45  
2 Sophia Sundström-01 FIK Färjestaden 1,37  
3 Agnes Stattin-02 Kalmar SK 1,32  
4 Nova Brideau-02 Kalmar SK 1,27  
5 Elin Tinnert-01 FIK Färjestaden 1,27  
6 Tova Lindahl-02 Kalmar SK 1,22  
7 Patricia Willkomm-02 Kalmar SK 1,22  
  Irmelin Olsson-01 FIK Färjestaden DNR  
F13 Längdhopp     vind:
1 Sophia Sundström-01 FIK Färjestaden 4,71 1,6
2 Irmelin Olsson-01 FIK Färjestaden 4,65 1,8
3 Agnes Palmgren-01 Ruda IF 4,27   4,18 2,5   1,4
4 Nadja Lennartsson-01 FIK Färjestaden 4,08 0,9
F13 Kula 2,0 kg      
1 Isabel A-Adamsson-01 Kalmar SK 10,33  
2 Sophia Sundström-01 FIK Färjestaden 8,93  
3 Nadja Lennartsson-01 FIK Färjestaden 7,70  
F13 Fyrkamp      
1 Nadja Lennartsson-01 FIK Färjestaden 4  
F12 60 m vind: -1,4    
1 Selma Lundin-02 Högby IF 9,31  
2 Nova Brideau-02 Kalmar SK 9,40  
3 Agnes Stattin-02 Kalmar SK 9,48  
4 Tilde Gudmundsson-02 IFK Växjö 9,65  
5 Towa Korsell-02 Eksjö Södra IK 9,82  
6 Patricia Willkomm-02 Kalmar SK 10,08  
7 Moa Sandstedt-02 IK Sisu 10,24  
8 Elin Frisk-02 IFK Växjö 10,38  
F12 600 m      
1 Saga Brodin-02 Danderyds SK 2:00,85  
2 Freja Schön-02 Kalmar SK 2:03,54  
3 Moa Sandstedt-02 IK Sisu 2:05,16  
4 Klara Lindstedt-02 Kalmar SK 2:10,66  
5 Elin Frisk-02 IFK Växjö 2:11,58  
6 Selma Lundin-02 Högby IF 2:14,15  
F12 Längdhopp     vind:
1 Tilde Gudmundsson-02 IFK Växjö 4,30 1,1
2 Nova Brideau-02 Kalmar SK 4,27 0,7
3 Selma Lundin-02 Högby IF 4,26 0,6
4 Freja Schön-02 Kalmar SK 4,01 1,3
5 Moa Sandstedt-02 IK Sisu 3,90 0,4
6 Towa Korsell-02 Eksjö Södra IK 3,80 1,0
7 Elin Frisk-02 IFK Växjö 3,62 0,6
8 Tova Lindahl-02 Kalmar SK 3,39 1,9
F12 Stavhopp      
1 Nova Brideau-02 Kalmar SK 2,05  
F12 Kula 2,0 kg      
1 Patricia Willkomm-02 Kalmar SK 7,56  
2 Towa Korsell-02 Eksjö Södra IK 7,45  
3 Selma Lundin-02 Högby IF 7,30  
4 Tova Lindahl-02 Kalmar SK 6,86  
5 Elin Frisk-02 IFK Växjö 6,52  
6 Moa Sandstedt-02 IK Sisu 6,47  
7 Klara Lindstedt-02 Kalmar SK 6,16  
F12 Fyrkamp      
1 Selma Lundin-02 Högby IF 6  
2 Moa Sandstedt-02 IK Sisu 8  
3 Elin Frisk-02 IFK Växjö 10  
F11 60 m vind: -0,9    
1 Frida Hjort-03 Säters IF Friidrott 8,49  
2 Emilia Neuhaus-03 Eksjö Södra IK 9,44  
3 Magda Baum-03 Kalmar SK 10,39  
4 Signe Lundin-03 Högby IF 11,82  
F11 600 m      
1 Frida Hjort-03 Säters IF Friidrott 2:01,60  
2 Hanna Lundberg-03 Högby IF 2:04,67  
3 Emilia Neuhaus-03 Eksjö Södra IK 2:07,60  
4 Magda Baum-03 Kalmar SK 2:35,77  
5 Signe Lundin-03 Högby IF 3:03,40  
F11 Längdhopp     vind:
1 Frida Hjort-03 Säters IF Friidrott 5,12 0,6
2 Emilia Neuhaus-03 Eksjö Södra IK 4,59 0,7
3 Magda Baum-03 Kalmar SK 3,42 0,2
4 Filippa Söderberg-03 Kalmar SK 3,02 -1,2
5 Signe Lundin-03 Högby IF 2,72 0,3
F11 Kula 2,0 kg      
1 Frida Hjort-03 Säters IF Friidrott 9,37  
2 Emilia Neuhaus-03 Eksjö Södra IK 7,69  
3 Magda Baum-03 Kalmar SK 6,20  
4 Signe Lundin-03 Högby IF 5,02  
F11 Fyrkamp      
1 Frida Hjort-03 Säters IF Friidrott 4  
2 Emilia Neuhaus-03 Eksjö Södra IK 8  
3 Magda Baum-03 Kalmar SK 12  
4 Signe Lundin-03 Högby IF 16  
F10 60 m vind: -1,2    
1 Linnéa Svanhall-04 FIK Färjestaden 9,43  
2 Stella Gudmundsson-04 IFK Växjö 9,98  
3 Maja Milleback-04 FIK Färjestaden 10,21  
F10 600 m      
  Stella Gudmundsson-04 IFK Växjö DNF  
F10 Längdhopp     vind:
1 Stella Gudmundsson-04 IFK Växjö 3,85 -0,2
2 Maja Milleback-04 FIK Färjestaden 3,50 -0,6
F10 Kula 2,0 kg      
1 Stella Gudmundsson-04 IFK Växjö 6,24  
2 Tilde Grönwall-04 Öresund FK 6,12  
F9 60 m vind: -1,2    
1 Alva Nykvist Wallin-05 Kalmar SK 12,31  
F9 600 m      
1 Linnéa Hermansson-05 Högby IF 2:35,91  
2 Alva Nykvist Wallin-05 Kalmar SK 2:52,77  
F9 Längdhopp     vind:
 1 Alva Nykvist Wallin-05 Kalmar SK 2,34 -1,2
F9 Kula 2,0 kg      
1 Linnéa Hermansson-05 Högby IF 5,13  
Uppdaterad: 2015-01-22 09:01
Skribent: Elisabeth Gardmar-Karlsson

Postadress:
Kalmar SK - Friidrott
Box 219
39122 Kalmar

Kontakt:
Tel: 048020434
Fax: 0480-280 04
E-post: This is a mailto link

Se all info